Gintaro galerija-muziejus

Pamario g. 20, Nida

Gintaro galerija-muziejus

Gintaro galerija-muziejus

Gintaro galerija-muziejus

Gintaro galerija-muziejus

Gintaro galerija-muziejus

Muziejuje pristatoma Baltijos gintaro istorija: formavimasis, morfologija, spalvos bei inkliuzai. Čia galima pamatyti įvairaus dydžio ir formos gintarų. Didžiausias eksponuojamas gintaras sveria beveik 2 kilogramus. Jį liesdami lankytojai gali pasisemti 50 mln. metų gintaro energijos bei patys pajusti gintaro skleidžiamą šilumą. Muziejuje sukaupta įspūdinga inkliuzų kolekcija, kurioje tarp įvairių vabzdžių bei augalinės kilmės inkliuzų galima pamatyti paukščio plunksną bei vorą „Sosybius Mizgirisi“, kuris šį pavadinimą gavo po to, kai Hamburgo universiteto geologijos paleontologijos muziejuje dirbantis tyrinėtojas J. Wunderlichas Mizgirių inkliuzų kolekcijoje aptiko dar iki tol Baltijos gintare neatrastos rūšies vyriškos lyties vorą ir pavadino jį savininko vardu, taip padarydamas šį „nemirtingu“. Muziejaus centre eksponuojamas Juodkrantės lobis. Sukaupta didelė gintarų, fosilinių sakų ir kopalų iš įvairių pasaulio vietų kolekcija. Čia taip pat galima pamatyti unikalų reiškinį – kaip veikia energiją iš gintaro gaminanti mašina. Lankytojai vaišinami ypatingu gėrimu – gintaro trauktine, jiems atskleidžiamas jos gaminimo būdas.
Greta senovinių gintaro dirbinių galima apžiūrėti nuolat papildomą geriausių žymių lietuvių menininkų darbų ekspoziciją. Čia galima įsigyti patinkančių papuošalų ar meno kūrinių iš gintaro. Visos prekės galerijose yra patvirtinamos kokybės sertifikatais, garantuojančiais, kad gaminys padarytas iš natūralaus Baltijos gintaro.
Muziejaus lankytojai savarankiškai gali aplankyti lauko ekspoziciją ir taip nukeliauti dalį gintaro kelio, kuris prasideda nuo Baltijos jūros ir driekiasi per visą Europą iki pat etruskų žemių Italijoje. Šioje atkarpoje sutinkamos senosios gintaro apdirbimo dirbtuvėlės. Jose galima pamatyti, kaip ir kokiais įrankiais apdorojamas gintaras. Lankytojai gali apžiūrėti inkliuzų kolekciją, Juodkrantės lobio amuletus, atidarę pušies kamieną, suvokti, kaip jos viduje prieš 50 mln. metų formavosi gintaras: kaip medžio viduje kaupėsi sakai, kaip jie varvėjo iš pažeistų medžio vietų arba tiesiog slinko medžio žieve. Čia taip pat eksponuojama valtis, kuria anksčiau buvo žvejojamas gintaras, bei senoviniai įrankiai. Gintaro kelio pradžią žymi prie Kuršių marių įkastas obeliskas.
Vasarą į greta muziejaus įkurtus Menininkų namus atvyksta menininkai, taip sukurdami puikią galimybę stebėti kūrybinį procesą, lankytis organizuojamose parodose.

EDUKACINĖ VEIKLA

Greta Gintaro galerijos-muziejaus įsikūrusiose Karališkosiose dirbtuvėlėse organizuojamos gintaro apdorojimo pamokėlės. Šiose pamokėlėse gali dalyvauti grupės bei pavieniai asmenys. Pamokėlės vedamos ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, rusų kalbomis. Jų metu pristatomi senieji bei dabartiniai gintaro apdorojimo įrankiai, atskleidžiamos gintaro žvejybos paslaptys, trumpai pristatoma Baltijos gintaro istorija. Užsiėmimų metu išmokstama apdoroti gintarą, daugiau sužinoma apie senuosius įrankius: titnaginius grąžtukus, medines stakles, galima pamatyti, kaip šiuos įrankius naudojo mūsų protėviai. Lankytojai supažindinami ir su šiuolaikiniais gintaro apdorojimo įrankiais: šlifavimo, poliravimo staklėmis, jiems suteikiama proga išbandyti savo jėgas: išsirinkę sau patinkantį gintaro gabalėlį, gali jį paversti tiek dailiu laimę nešančiu amuletu, tiek kišenėje nešiojamu, stiprybės suteikiančiu gražios formos talismanu.
Smulkesnė informacija apie užsiėmimų laiką, trukmę bei dalyvių skaičių suteikiama tel. (8 469) 52573 arba el. paštu info@ambergallery.lt

Kontaktai: 
Gintaro galerija-muziejus
Pamario g. 20, LT-5872 Nida
Tel./faks. 8-469 52573, 52141
El. paštas info@ambergallery.lt
Darbo laikas: 06-08 I-VII 9.00-20.00 04, 05 ir 09, 10 I-VII 10.00-19.00


 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..