Rambyno regioninis parkas

Bitėnų kaimas, Lumpėnų paštas, LT- 99265 Pagėgių savivaldybė

Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas, vienas iš mažiausių Lietuvoje, įkurtas 1992 m. Nemuno žemupio kraštovaizdžio, gamtinės ekosistemos bei Mažosios Lietuvos kultūros paveldo vertybių išsaugojimui, racionaliam naudojimui ir tvarkymui. Parkas apima pietinę Vilkyškių kalvagūbrio, priklausančio Lietuvos teritorijai, dalį ir Nemuno slėnio pievas ties Ragainės vingiu. Vilkyškių kalvagūbriu vadinama 6-8 km. pločio, 15 km. ilgio kalvų virtinė, užsibaigianti Rambyno kalnu. Parko plotas- 4811 ha. Jo teritorijoje yra 8 draustiniai:
Vilkyškių urbanistinis, Vilkyškių geomorfologinis, Šereiklaukio archeologinis, Šilėnų botaninis, Bitėnų geomorfologinis, Bitėnų botaninis- zoologinis, Rambyno kraštovaizdžio, Ragainės vingio hidrografinis, draustiniai.
Kalvagūbrio keteras dengia miškas, kurio yra apie 2000 ha. Kai kur staiga, kai kur tolydžio žemėdamas kalvagūbris nusileidžia į potvynio vandenimis kasmet užliejamas Ragainės vingio pievas, kurių plotas – 650 ha.
Šiuo metu Rambyno regioninio parko teritorijoje yra žinomos 703 augalų rūšys, iš jų 10 yra labai retos ir įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Ypač retas- vaistinė raitinytė. Miškai turtingi grybais, ir miško uogomis. Be visiems žinomų įprastų žinduolių – elnių, stirnų, šernų, lapių, kiškių, parke veisiasi 7 rūšių šikšnosparniai, net 5 jų įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Miške gyvena retas žinduolis – Didžioji miegapelė.
Ragainės vingio ežeruose ir Nemuno pakrantėje galima sutikti retą ir baukštų vandens gyvūną – ūdrą. Apylinkėse gausu paukščių. Čia galima sutikti beveik visų rūšių genius, jerubes, didįjį slapuką – juodąjį gandrą, Ragainės pilies griuvėsiuose gyvena pelėsakalis, kuris maisto ieško Rambyno papėdėje. Giraitėje prie Lumpėnų įsikūrusi apie 20 porų pilkųjų garnių kolonija. Šereiklaukio girios tankumyne peri jūrinis erelis, o ramiais vakarais gali išgirsti griežlę, putpelę, gali pamatyti kukutį, nendrinę lingę.
Per Rambyno regioninį parką eina paukščių migracijos kelias. Tad pavasarį ir rudenį paukščių klegesys ypač suaktyvėja.
Smagu pasigrožėti retu gamtos reiškiniu – baltųjų gandrų kolonija. Bitėnų kaimo viduryje, keleto pušų gojelyje yra 23 gandrų lizdai. Paprastai, spygliuočiuose medžiuose baltieji gandrai lizdų nekrauna. Bitėnai – reta išimtis.
Kitas keistas reiškinys – gamtos paminklas, 17 kamienų eglė, vadinama „ Raganų šluota“. Šis medis auga miške prie Vilkyškių miestelio.
Rambyno regioninio parko teritorijoje ypač daug kultūros paminklų ir vietų, menančių svarbius Lietuvai įvykius ir reiškinius. Rambyno kalnas – žinoma skalvių genties šventvietė. Už Nemuno boluoja Ragainės (Neman) kuorai, menantys kryžiuočių antplūdžius, Martyną Mažvydą. Nuo Rambyno kalno atsiveria puiki panorama į Nemuno vingį ir kultūrine Lietuvos sostine vadintą miestą – Tilžę, (Sovetsk).
Ties Jūros upės ir Nemuno santaka gilius istorijos laikus mena Šereiklaukio piliakalnis – skalvių kovų su kryžiuočiais vieta, greta, Šiaurės kryptimi – Milžinkapis, Sidarakalnis, vieno iš ekonomiškai stipriausio Klaipėdos krašte Šereiklaukio dvaro vieta su keliais išlikusiais pastatais ir parku. Už kelių kilometrų Opstainių, o visai šalia Vilkyškių miestelio – Opstainių ( Vilkyškių, Raudondvario) piliakalniai iki šiol slepiantys daugybę istorijos mįslių.
Savo istorija žymus Bitėnų kaimas. Spaudos draudimo metais Martynas Jankus savo sodyboje buvo įrengęs spaustuvę, kurioje buvo išspausdinta daugiau nei 360 pavadinimų lietuviškų knygų, kurių tiražai buvo nuo 3 iki 6 tūkstančių egzempliorių. Pas Martyną Jankų yra gyvenęs Jonas Šliūpas, Jurgis Mikšas, Ansas Bruožis ir kiti žymūs visuomenės veikėjai. Jų dėka dienos šviesą išvydo „Aušra“ ir kiti lietuviški leidiniai.
Bitėnų kaime prie pat Rambyno kalno yra kapinaitės, pretenduojančios tapti Mažosios Lietuvos panteonu. Jose perlaidoti Vydūno, Martyno Jankaus, Valterio –Kristupo Banaičio, Jono Vanagaičio ir kitų šviesuolių palaikai.
Ant Rambyno kalno nuo 19 a. antros pusės buvo rengiamos lietuvybę puoselėjančios ir skatinančios šventės, ypač populiarios buvo Joninės. Čia giedodavo Vydūno vadovaujamas „Birutės“ draugijos, vėliau Tilžės Giedotojų draugijos choras, buvo vaidinami patriotiniai vaidinimai. Dabar tradicijos gaivinamos, vyksta Joninių šventės.
2010 m. Rambyno regioniniame parke, vietoje buvusio ūkinio pastato direkcijos kieme, pradėtas statyti lankytojų centro pastatas. Šių metų pabaigoje jis turėtų pradėti savo veiklą.
Rambyno regioniniame parke yra 1,5 km. ilgio pažintinis gamtos takas, vedantis į Bitėnų gandrų koloniją. Prie pat centrinės Rambyno kalno aikštės įrengtas nuotaikingas ir įdomus pramogų takas, kuriame vaikus ir suaugusius linksmina įvairūs atrakcionai – sūpynės, tilteliai, labirintas ir kt.
Po Rambyno regioninį parką vedamos ekskursijos.


Rambyno regioninis parkas
Bitėnų kaimas,
Lumpėnų paštas,
LT- 99265
Pagėgių savivaldybė
Tel/ faksas 8 441 40640
http://www.rambynoparkas.lt

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

malosi 2012-11-29 08:26
Vilkyskiai regioninis parkas bet, kelininkai tuoj isves istorini pavelda bruka.
Mantas 2016-02-25 06:26
Aš manau, kad šis regioninis parkas buvo įsteigtas 1960 rugsėjo 27 dieną, kaip yra parašyta oficialiame puslapyje.
Christy Walton 2022-05-23 01:59
Sveiki visi,
Aš esu privatus skolintojas, siūlau paskolą 2% tai yra teisėta įmonė su garbe ir skirtingumu, mes esame pasirengę padėti jums išspręsti bet kokias jūsų finansines problemas, siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas susisiekite su mumis mūsų el. pašto adresu (christywalton355@gmail.com) Taip pat pateikite toliau pateiktą informaciją, kad galėtume nedelsiant tęsti paskolą.

Vardas:
Reikalinga suma:
Trukmė:
Šalis:
Paskolos paskirtis:
Mėnesinės pajamos:
Telefono numeris:
Susisiekite su mumis ir nurodykite aukščiau nurodytą informaciją mūsų el. pašto adresu: christywalton355@gmail.com
Pagarbiai jums visiems.

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..