Kuriam keliautojų tipui priklausote Jūs

Kuriam keliautojų tipui priklausote Jūs

Kas gi ta kelionė? Yra šiokių tokių skirtumų tarp turistų ir keliautojų. „Koks čia skirtumas, juk čia vienas ir tas pats“, - pasakysite Jūs. Deja, tikrieji keliautojai nenori būti priskirti prie turistų, o turistai nelabai supranta, ką keliautojai tuo nori pasiekti. Visame pasaulyje ši dilema nėra tokia paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Taigi kas yra keliautojas? Yra nemažai žmonių, priskiriančių save būtent keliautojų kategorijai. Tai žmonės, dirbantys užsienyje, tie, kurie keliauja ilgesnį laiką ar žmonės, gyvenantys klajoklių gyvenimą.

Ilgą laiką keliaujantys žmonės. Tie, kas priklauso šiam keliautojų tipui, patį keliavimą vertina kaip svarbiausią dalyką savo gyvenime. Jie lieja prakaitą sunkiai ir daug dirbdami, bando labai taupyti tam, kad pasinertų į ilgas keliones. Šiems žmonėms įprasta praleisti pusę metų keliaujant po Ameriką ar Europą, tris mėnesius Australijoje ar net metus išmaišant visą Aziją. Tokie žmonės stengiasi pasiimti kuo daugiau reikalingų daiktų su savimi. Vietoj to, kad apsistotų brangiuose viešbučiuose, jie renkasi pigius nakvynės namus. Nevalgo baruose ir restoranuose, o gamina maistą patys, bandydami kaip įmanoma sumažinti išlaidas, skirtas ilgai kelionei.

Dažniausiai visa kelionė yra labai gerai, bet lanksčiai suplanuota. Jie žino, kad keliaujant gali pasitaikyti netikėtumų. Tai gali atsitikti dėl naujų žmonių, su kuriais kelionė gali pakrypti kita linkme, ar vietų, kuriose norėsis praleisti daugiau laiko.

Dirbantys užsienyje žmonės. Visi tie, kurie gali gyventi nepraleisdami visos dienos biure, gali keliauti ir daryti viską ką nori. Daug žmonių keliauja ir tuo pačiu dirba užsienyje: moko kalbų, yra profesionalūs turų gidai, nardymo instruktoriai ar tiesiog dirba turizmo industrijoje. Nereikia bijoti palikti namų. Juolab, kad šiais globalizacijos laikais sunku įsivaizduoti gyvenimą be interneto. Čia lengvai randama reikalinga informacija, elektoriniai laiškai daugeliui pakeitė senąjį laiškų siuntimą paštu, atsirado „blog`ai“, perkami įvairūs daiktai, apmokamos sąskaitos ar net valdomas verslas (tiek mažos, tiek didelės korporacijos). Net Jūs šiuo metu skaitote šį straipsnį internete.

Klajokliai. Žmonės, gyvenantys klajoklių gyvenimą, pačią kelionę dažniausiai iškelia į kitą lygmenį. Tarp šį gyvenimo stilių pasirinkusių žmonių sklando įvairiausios gyvenimo istorijos. Kai kurie klajokliai netgi nepalieka savo šalies. Jie paprasčiausiai keičia darbą po darbo, miestą po miesto ir mėgaujasi tuo, kad niekada neapsistoja vienoje vietoje ilgam laikui.

Yra tokių klajoklių, kurie paveldėjo turtus. Taip jie gali nesijaudinti dėl finansų ir, pasirinkę klajoklišką gyvenimo stilių, gali keliauti ir atrasti pasaulį savaip.

Klajokliai gali būti įvairaus amžiaus ir išvaizdos. Kai kurie teigia, kad būti klajokliu yra daugiau vidinė žmogaus dvasinė būsena nei pats gyvenimo stilius.

Taigi kas yra tikrieji keliautojai? Dauguma žmonių, kurie išsirengia į ilgas keliones, manosi esą tikri keliautojai. Jie paskiria visą savo laiką ir energiją kelionei. Jie nesiblaško ir nepasiduoda norui užsidirbti pragyvenimui. Dauguma jų mano, kad pralenkia netgi klajoklius, kurie priversti uždarbiauti keliaudami. Tokie žmonės skiria visus turimus pinigus kelionei, kad pasiektų maksimalų rezultatą.

Tie, kas dirba užsienyje, į tai atsako kitaip. Jų nuomone, tikrieji keliautojai privalo gyventi su vietiniais, valgyti jų maistą, gerti jų gėrimus, dirbti petys į petį kartu ir dalintis džiaugsmais bei rūpesčiais. Jie mano, kad tik tada tampi tikru keliautoju ir gerai imi pažinti tą vietovę, kurioje apsistojai.

Klajokliai kelionę apibūdina panašiai kaip ir žmonės, dirbantys užsienyje. Jie nėra niekur prisirišę ir turi nevaldomą laisvę eiti ten, kur „vėjas neša“. Dažniausiai klajokliai gali pilnai pažinti tos vietos kultūrą, pamato ne tik tai, tą ką mato visi turistai, bet ir tai, ko daugelis jų nemato. Tie, kuriems nereikia dirbti užsienyje, teigia, kad darbas žlugdo galimybę mėgautis ta vieta, kur esi. Jie taip pat teigia, kad turistai praleidžia labai daug svarbių dalykų, koncentruodamiesi ties turistų lankomiausiomis vietomis, todėl nepamato kitos kelionės pusės, kurią mato vietiniai.

Be abejo, visos šios keliautojų kategorijos yra tik gairės ir dažniausiai būna įvairių jų alternatyvų. Juk būna, kad žmogus keliauja, apsistojęs naujoje vietoje – padirbėja, o truputį sutaupęs pinigų, vėl pasineria į kitas keliones ir klajoja iki kitos naujos vietos, kur kuriam laikui vėl apsistoja. Turbūt supratote, kad ne tiek svarbu, kuriam keliautojų tipui priklausote Jūs, jei visada siekiate pažinti naujų kultūrų skirtumus, patirti nuotykius keliaujant ir esate pasiryžęs susidurti su įvairiomis naujomis istorijomis pakeliui. Jei mėgstate ir esate atviri pažinti naujas vietas, sutikti naujus žmones, patirti naujų nuotykių, valgyti naujus patiekalus ir pažinti naujų kraštų virtuvių subtilybes, tada nėra skirtumo, koks Jus esate keliautojas. Esate vienas iš jų, aprašytų šitame straipsnyje!


 

Renata 2021-11-26 16:16
Manau tiek ilgesnės, tiek <a href="https://1000myliu.lt/trumpos-keliones/" alt="trumpos">trumpos</a> kelionės, tiek ekskursijos, poilsinės, pažintinės, visos yra naudingos ir priklauso nuo žmogaus norų bei galimybių.

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*