Kalniškės (Gargždų) piliakalnis

Klaipėdos raj.

Kalniškės (Gargždų) piliakalnis

Į šiaurę nuo Gargždų, kairiajame Minijos krante, yra Kalniškės (Gargždų) piliakalnis, žmonių vadinamas Pilale. Piliakalnio aikštelė 200 m. Pats piliakalnis ilgas, lyg būtų sudurstytas iš kelių, iš viso apie 121 m vešliai apaugęs ąžuolynais, nusileidžiančiais į Minijos upės lankas. Iš šiaurės ir pietų piliakalnį juosia gilios daubos, kurių dugnu teka į Miniją bevardžiai upeliai. Vakarinis piliakalnio galas remiasi į Minijos slėnį, o rytinis – sustiprintas pylimais ir grioviais. Piliakalnio šlaitai į upokšnių pusę statūs, vasaros metu beveik neprieinami. Seni žmonės pasakoja apie piliakalnyje buvusius slaptus urvus, pakastus lobius. Pasakojama, kad čia buvusi senosios lietuvių tikybos alkavietė. Apylinkės bus buvusios gyvenamos dar prieš Kristaus laikus. Seniausi radiniai siekia žalvario amžių. Aptikti III–IV a. plokštiniai kapai.

Informacijos šaltinis 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Vincentas Sakas 2017-08-03 13:59
Jokiu būdu negalima patikėti vietinio gamtinio ir tautinio paveldo reikalų valdininkams, kurie dažniausiai yra atkakėliai iš kitų rajonų ir mano, kad išmano, bet nežino, kad nežino. Taip atsitiko ir su Gargždų piliakalniu, kuriame jau nuo žalvario amžiaus (rašytiniuose šaltiniuose nuo 1253 m. minima kuršių pilis Gargždai). Neišmanėlių žiniai Kalniškės kaimas yra už pusantro kilometro, net antroje kelio pusėje, pradėjęs kurtis nuo XIX a. II p. šalia palivarko valdytojos Anelės Milžinskienės dvaro.
Palydoviniame žemėlapyje galima tuos skirtumus ryškiai matyti. Galima matyti ir nuo viduramžių išlikusį senąjį traktą (kelią), kuris ėjo pro Gargždų piliakalnį žemyn iki Minijos upės, persikėlus per brastą kilo aukštyn į Gargždų gyvenvietę iki dabartinės Minijos gatvės.
Ot, čia Gargždams būtų išskirtinė atrakcija: būtų galima šiek tiek paremontuoti senąjį traktą ir juo persikeliant per Minijos brastą, vežioti senovinėmis karietomis turistus

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..