Patarimai keliautojui

Praktiški suvenyrai iš viso pasaulio


Turbūt daugeliui iš mūsų teko gauti suvenyrą iš užsienio šalies. Ir daugeliui neabejotinai teko nusivilti. Nenuostabu, kad į suvenyrus žiūrime skeptiškai, nes tai dažniausiai būna visiškai nereikalingas menkniekis pasmerktas dulkėti tolimiausiame lentynos kampe kol galiausiai pasieks galutinį savo kelionės tikslą – šiukšliadėžę.

Viešbutyje „Pervaža“ kliento globa nuo pat įžengimo į viešbutį iki svečio išlydėtuvių


Visai neseniai mums teko lankytis Panevėžyje, penktajame pagal dydį Lietuvos mieste. Panevėžys žavus savo žaluma, mielais žmonėmis ir tik jam būdingais žaviais kampeliais. Iki išnaktų pasivaikščioję po miestą, nuostabiai praleidome laiką. Nakties poilsiui apsistojome puikiame viešbutyje „Pervaža“, kurį mums rekomendavo panevėžiečiai.

Egiptas - įsimintiniausia kelionė gyvenime


Egiptas daugeliui asocijuojasi su saule, poilsiu ir piramidėmis. Turbūt daugelis žmonių, vykstančių į saulėtąjį Egiptą, dažniausiai renkasi kelionę prie piramidžių ar patogų poilsį ir nardymą kur nors prie Raudonosios jūros įsikūrusiame viešbutyje.

Atostogos Laplandijoje


Sniegas, žiema, šiaurės pašvaistė ir Kalėdų Senelis... Šios asociacijos iškyla visiems, išgirdus žodį ,,Laplandija“. Nors pirmas sniegas Laplandijoje gali iškristi rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, tačiau tikra žiema prasideda nuo lapkričio. Pradžioje žiema būna tamsi ir šalta, o šviesios ir saulėtos dienos prasideda balandžio paskutinėmis dienomis. Įdomus faktas: Laplandijoje vidutiniškai sninga apie 180-220 dienų per metus.

Kelionė po Karaliaučiaus sritį


Paskutinė mūsų kelionė buvo po Karaliaučiaus sritį. Sunku įvardyti, kodėl pasirinkom būtent šią kelionės kryptį. Turbūt iš smalsumo. Jau senokai pametėme skaičių, kiek kartų buvome Latvijoje ar Lenkijoje. Tačiau, tiek Baltarusija, tiek Karaliaučiaus sritis daugeliui lieka nepažintos teritorijos, nors šios sritys istoriškai mums turbūt net artimesnės nei, tarkim, Latvija. Taigi apsisprendėme keliauti į Karaliaučių. Norėjome sužinoti daugiau apie šį regioną, nekreipdami dėmesio į visas komplikacijas ir visus argumentus, kodėl neverta čia važiuoti.

Įspūdingiausių Lietuvos muziejų dešimtukas


Tam, kad geriau pažintume savo gimtąją šalį būtina palankyti joje esančius muziejus. Kokiais muziejais gali pasigirti Lietuva? Kas juose eksponuojama? Pristatome jums įspūdingiausių Lietuvos muziejų dešimtuką.

Slaptoji Kauno pogrindžio AB spaustuvė


Kaune, viename iš miegamųjų rajonų, prie pat Vytėnų mikrorajono, netoli Neries upės yra, atrodo užmirštas Kauno muziejus. Jį rasti galima tik tada, kai gerai žinai, ko ieškai, mat pats muziejus paslėptas ne tik po žeme, bet dar ir po šiltnamiu.

Birštonas - rojaus kampelis Lietuvoje nusipelnęs kurorto vardo


Tai miestelis nusipelnęs kurorto vardo, tačiau dabar plačiau žinomas dėl slidinėjimo trasos, kurią žiemos sezono metu aplanko daug aktyvaus sporto mėgėjų, iš aplinkinių didelių miestų: Kauno, Alytaus ir kt. Bet ką gi be slidinėjimo trasos čia dar galima nuveikti? Štai keletas patarimų.

Perloja - vietovė turinti išskirtinę istoriją


O jums, ar teko girdėti apie Perlojos respubliką? Neramiais Lietuvos laisvės kovų laikais, po pirmojo pasaulinio karo Perloja buvo respublika. Anarchijoje kilusioje po pirmo pasaulinio karo, Lietuvoje siautėjo ir plėšikavo vokiečių, lenkų kariai. Perlojos ir kelių gretimų kaimų gyventojai apytiksliai 1919 metais sudarė savisaugos būrį, kuris gynė Perloja nuo minėtų priešų. Kadangi besikuriant Lietuvai joje vis dar vyravo anarchija. Perlojos gyventojai išrinko savo valdžią - komitetą, kurio pirmininku buvo Jonas Česnulevičius. Buvo sukurtas vietinis teismas ir policija. Perloja dar iki 1923 m. išliko dalinai atskira nuo Lietuvos, turinti savo formaliai nepriklausomą valdžią.

Mūsų nuomonė apie Tauragės miestą


Tauragė tai miestas vakarų Lietuvoje, sąlyginai mažas, joje gyvena tik apie 25000 žmonių, tad iš miesto dažnai daug nesitikima, bet visi patyrę keliautojai žino – kartais net ir mažiausiais miestelis ar kaimelis yra labai įdomus.
«Previous134567»