Atostogos Laplandijoje

Atostogos Laplandijoje
Įspūdingoji Lapladija

Sniegas, žiema, šiaurės pašvaistė ir Kalėdų Senelis... Šios asociacijos iškyla visiems, išgirdus žodį „Laplandija“.

Nors pirmas sniegas Laplandijoje gali iškristi rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, tačiau tikra žiema prasideda nuo lapkričio. Pradžioje žiema būna tamsi ir šalta, o šviesios ir saulėtos dienos prasideda balandžio paskutinėmis dienomis. Įdomus faktas: Laplandijoje vidutiniškai sninga apie 180-220 dienų per metus.

Jei planuojate praleisti Kalėdas Laplandijoje, susitaikykite su tuo, kad tai bus pats tamsiausias metų laikas. Tuo metu patekėjusi saulė neiškyla virš horizonto, todėl dienos šviesą galima išvysti tik keletą valandų per dieną.

Laplandijoje dažnai ir daug sninga, todėl žmonės imasi įvairių „žiemiškų“ laisvalaikio pramogų. Viena iš pagrindinių pramogų – slidinėjimas. Žiemos metu Laplandijoje būna nuo 50 cm iki daugiau nei metras aukščio sniego (priklausomai nuo regiono), todėl nenuostabu, jog tokios gamtos sąlygos puikiai tinka slidinėjimui.

Pats šalčiausias metų laikas – vasaris (vidutinė temperatūra -14°C). O pats didžiausias turistų antplūdis prasideda vėlyvą kovą ir tęsiasi iki gegužės vidurio. Šis laikotarpis – tai pavasaris Laplandijoje. Nesumaišykite pavasario Laplandijoje su mūsų lietuvišku pavasariu. Kovo-gegužės mėnesiais Laplandijoje būna kiek žemesnė nei 0°C temperatūra, iškrenta daug sniego ir vyrauja gražios saulėtos dienos.

Daugeliui Laplandija asocijuojasi kaip vieta, kurioje gausybė švaraus, puraus, balto, tviskančio sniego, kur šiaurės pašvaistės šviesos apgaubia tamsų dangų ir sukuria nepakartojamą reginį. Be to, Laplandijos vardas asocijuojasi ir su Kalėdų Seneliu!

Jei esate iš tų žmonių, kuriems tikra žiema kelia malonius jausmus ir prisiminimus bei asocijuojasi su stebuklų laikotarpiu, vykite į šią „žiemos šalį“. Jei tik turite tokią galimybę, būtinai ja pasinaudokite ir Jūs tikrai nepasigailėsite.

Be slidinėjimo Laplandijoje yra ir kitų pramogų. Norintiems pažinti tikrąją, žmogaus rankos nepaliestą laukinę gamtą, rekomenduojame išbandyti Haskių arba Elnių kinkinius, o adrenalino mėgėjams – sniegomobilius!

Norintiems iššūkių, siūlome planuoti kelionę į Sniego kaimą (angl. Snow Village), kuris organizuojamas nuo 2000 metų. Sniego kaimas dažniausiai organizuojamas kiekvienais metais, o jo statybos prasideda, kuomet temperatūra nukrenta žemiau -10°C, t.y. spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje. Atidarymas jau daugelį metų vyksta gruodžio 10 dieną.

Kaimo statyboms sunaudojama apie 1,5 milijono kg sniego ir 300 000 kg ledo, o pats kaimas paprastai užima virš 20 000 kv. m. ploto. Organizatoriai, siekdami suteikti lankytojams unikalių įspūdžių, kiekvienais metais kaimo architektūros detalės parenka vis kitokias.

Sniego kaime galima pernakvoti kambariuose iš sniego (temperatūra būna tarp -2°C ir -5°C), papietauti Ledo bare, pašėlti Igloo diskotekose, pasimėgauti vakaro gėrimais, patiektuose ledo stiklinėse, ar tiesiog pasigrožėti įvairiausiomis ledo skulptūromis, išdėstytomis visame kaime.

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*