Slaptoji Kauno pogrindžio AB spaustuvė

Slaptoji Kauno pogrindžio AB spaustuvė

Kaune, viename iš miegamųjų rajonų, prie pat Vytėnų mikrorajono, netoli Neries upės yra, atrodo užmirštas Kauno muziejus. Jį rasti galima tik tada, kai gerai žinai, ko ieškai, mat pats muziejus paslėptas ne tik po žeme, bet dar ir po šiltnamiu.

Šis specifinis muziejus, iš tikro yra buvusi slapta spaustuvė. Joje sovietmečiu buvo spausdinama nelegali, pogrindžio spauda. Ją sovietmečiu įkūrė V. Andziulis ir J. Bacevičius. Pogrindinės spaustuvės veikla buvo labai sėkminga, spaustuvės įkūrėjai vedė žurnalą, kuriame surašydavo, kiek ir kokių leidinių buvo išleista. Pagal jį buvo išleista 23 skirtingi leidiniai, kai kurie keliais leidimais. O bendras visų leidinių tiražas buvo, net 138000. Sunku patikėti, kaip ši spaustuvė buvo neaptikta. Viena žinomiausių knygų išleistų šioje spaustuvėje tai - paskutinio Lietuvos užsienio reikalų ministro, Juozo Urbšio knyga – „Lietuva ir Tarybų Sąjunga lemtingais Lietuvai 1939 - 1940 metais“.

Atvykus į šį muziejų, jis atrodo kaip eilinis gyvenamasis namas, išsiskiria tik Kauno karo muziejaus stendas prie įėjimo. Ši spaustuvė prieš keletą metų buvo priskirta Kauno karo muziejui, kaip jo poskyris. Norint patekti į požeminę spaustuvę, reikia apeiti namą ir įeiti, į minėtą šiltnamį. Šiltnamyje, viena lysvė yra ant ratukų, per kurią ir patenkama vidun. Ją galima pastumti, tačiau ji jau susidėvėjusi ir praktiškai nebenaudojama bei visada palikta atidaryta. Tarp lysvių esančiomis kopėčiomis reikia leistis į betoninį tunelį. Visa tai primena Džeimso Bondo filmus, nusileidus patenkame į gan ilgą, platoką tunelį. Juo paėjus jis pasisuka ir nuveda į mažą kambarį, kuriame stovi jau, turbūt, antikvarinė, didelė spausdinimo mašina. Anot V. Andziulio jiems nepavyko gauti veikiančios spausdinimo mašinos, tačiau pavyko nusipirkti įvairių detalių ir patiems surinkti profesionalią spausdinimo mašiną, kuri per valandą, sugeba atspausdinti apie tūkstantį lapų. Iš daržinės patekus į šį kambarį, kurio betoninės sienos primeną fortą, tikrai pradedi jaustis kaip slaptasis agentas ar knygnešys.

Spaustuvės įkūrėjas pasakoja, kad šį tunelį statė labai ilgai, po truputį išvežinėdavo žemes mažais kiekiais, o vėliau pirkdavo šiek tiek betono ir taip lėtai stumdavosi į priekį.

Kiekvieną spaustuvės leidinį galima atpažinti pagal kodą, kuris buvos slepiamas kiekvieno leidinio septyniolikto puslapio apačioje. Jame buvo nurodomas, numeris, tiražas ir spaustuvės pavadinimas – AB. Spaustuvė buvo pavadinta AB pagal jos įkūrėjų pirmąsias pavardžių raides (Andziulis ir Bacevičius).

Šiandien ir pagrindiniame, gyvenamajame name įrengta ekspozicija skirta bendrai - visam Lietuvos pokario pogrindžiui. Tai savotiškai papildo požeminę spaustuvę, bet dėja, dėl mažo muziejaus lankomumo stokoja įdomių eksponatų ir aiškiai – finansavimo.

AB spaustuvė išskirtinis objektas, kurio nežino daugelis žmonių. Važiuojant iš Vilniaus prie jūros pro Kauną, nuo tilto per Nerį, po dešine galima pamatyti šį muziejų. Štai kaip arti mūsų visų, slaptojo agento nuotaiką, sukuriantis muziejus, kurį tikrai verta aplankyti.

Muziejaus adresas (be kurio vargu ar jį rasite) Salių gyvenvietė (realiai Kauno miestas) Pelėžirnių gatvė 83. Tikimės aplankysite šią vietą ir pasisemsite neišdildomų įspūdžių.
 

Andrius 2020-07-15 10:08
“Slaptas iejimas” vandeniu uztvindytas, niekas neieinama, nuostabus muziejus..
Ava 2022-05-19 10:42
Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229
Linda Gibson 2022-08-17 16:02
Aš laimėjau 7 000 000 USD (septynis milijonus dolerių) Powerball loterijoje, pasinaudojau patarimu iš žmogaus, kuris kalbėjo apie šį puikų burtininką, vadinamą kunigu Salamiu, asmuo į tinklaraštį įdėjo liudijimą, kuriame padėkojo kunigui Salami, kaip jis padėjo jam laimėti loteriją. Jis buvo laimėjimo numeris, man buvo įdomu ir maniau, kad visa tai buvo pokštas, tik tada, kai nesusisiekiau su šiuo burtininku, kad pats sužinočiau, kaip tai veikia, nes aš daug išleidau pirkdamas bilietus ir niekada nieko nelaimėjau. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir aš tai padariau, o jis liepė palaukti 2 dienas, jis užburs laimėtus skaičius ir atsiųs juos man žaisti ir tikrai jis man atidavė laimėjimą. numeriai žaisti po 2 dienų darbo su laimingais skaičiais, Ar galite patikėti, kad mano vardas buvo pirmasis tarp laimėtojų po žaidimo. Jis man pasakė (mano sūnus viskas, ko man reikia, kad tu dėl manęs padarytum, tai pasirūpink, kad pasidalintum šiuo liudijimu su kitais, kad jie taip pat galėtų laimėti loterijoje ir sumažinti skurdą. Todėl aš dalinuosi šiuo liudijimu su visais, kad jei tu Jei norite laimėti loterijoje, tai internetiniai patarimai jums negali padėti, kunigas Salami yra vienintelis atsakymas į jūsų problemą dėl laimėjimo loterijoje, nes tai man didžiulė dovana. Susisiekite su kunigu Salami šiandien ir laimėkite loterijoje kaip aš Kunigas Salami paštas yra purenaturalhealer@gmail.com arba WhatsApp +2348143757229
asda247 2023-09-13 17:27
Sveiki
Noriu pasinaudoti šia galimybe reklamuoti mūsų kredito pasiūlymą tiems, kuriems reikia skubios finansinės pagalbos. Kaip kredito konsultantas, esame pasirengę finansuoti investicinius projektus „Lengviniųjų paskolų“ forma.
Mes teikiame paskolas tiek privatiems, tiek verslo subjektams su labai maža palūkanų norma – 3% per metus. Kad ir kokiomis aplinkybėmis dirbtumėte savarankiškai, išėję į pensiją, turite prastą kredito reitingą, mes galime padėti. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis šiandien, kad gautumėte daugiau informacijos.
Susisiekite su mumis adresu: asdaservices24@gmail.com
Ačiū.
atmservices44 2023-12-27 15:55
Užprogramuotos bankomatų kortelės
Tapti turtingu ir gyventi turtingųjų bei garsių žmonių gyvenimo būdą yra daugelio žmonių svajonė. Ir nors dauguma žmonių eina į darbą arba ieško kitų etiškų būdų užsidirbti pinigų internete.
Užprogramuotas bankomatas išima pinigus iš bet kokių bankomatų ir jame nėra vardo, nes jis užprogramuotas tik jame bus jūsų PIN kodas, jis neatsekamas ir dabar turėsite pinigų verslui, apsipirkimui ir pakankamai pinigų jums ir jūsų šeimai gyventi toliau.
Užprogramuota bankomato kortelė, galinti prisijungti prie bet kurio bankomato, bet kurioje pasaulio vietoje.
El. paštas: atmservices44@yahoo.com
El. paštas: atmservices44@aol.com
Lauren Smith 2024-01-05 10:32
I would without reservation recommend working with Advance ATM Card. I got my Program Blank ATM card from them. They are the best hacking company so far, their email:  advanceatmcard@gmail.com   contact them and get a hack card that is capable of withdrawing money from any ATM machine and make a lot of money. Thank you Advance ATM Card Company for helping me . contact them at   advanceatmcard@gmail.com WhatsApp number +33758779954
mary christina 2024-02-27 03:52
THE ONLY LEGITIMATE CRYPTO RECOVERY EXPERT….!!!

Good day Audience, I want to use this great medium to announce this information to the public about ETHICSREFINANCE. few months back, I was seeking an online BTC investment plan when I got scammed for about $172,000. I was so down and didn’t know what to do until I came across a timeline about ETHICSREFINANCE. so I reached out to him and to my greatest surprise, they were able to recover all the funds which I had previously lost to the Devils. I am so glad to share this wonderful news with you all because it cost me nothing to announce a good and reliable Hacker as ETHICREFINANCE, His direct email
ETHICSREFINANCE@GMAIL.COM
reach out to them via Telegram @ethicsrefinance

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*