Egiptas - įsimintiniausia kelionė gyvenime

Egiptas

Egiptas daugeliui asocijuojasi su saule, poilsiu ir piramidėmis. Turbūt daugelis žmonių, vykstančių į saulėtąjį Egiptą, dažniausiai renkasi kelionę prie piramidžių ar patogų poilsį ir nardymą kur nors prie Raudonosios jūros įsikūrusiame viešbutyje.

Man Egiptas yra šis tas daugiau, nei tingus poilsis viešbutyje prie baseino. Jei prieš keletą metų būtumėte paklausę, ką aš manau apie Egiptą, būčiau tiesiog atsakęs, jog tai piramidės, karalius Tutanhamonas ir Nilo upė.  Tačiau atsitiko vienas nepaprastas įvykis, pakeitęs mano požiūrį į šį kraštą. Labai gerai pamenu tą dieną, kai į mano rankas pakliuvo bukletas „Afrikos Safaris ir kelionė į Egiptą“. Po kelių savaičių svarstymo, nusprendžiau pabandyti. Papasakojau draugams apie savo planus ir pakviečiau juos prisijungti prie manęs.

Kaip jau minėjau, iki tol mano požiūris į Egiptą nekėlė euforijos. Aš „nedegiau“ noru vykti į šią šalį. Tačiau viskas, kas įvyksta mūsų gyvenime, įvyksta ne veltui ir viskam yra priežastis. Skaitydamas tą brošiūrą, aš tiesiog įsimylėjau Egiptą!

Kai su draugais įsigijome kelionę, buvo likę dar nemažai laiko iki jos pradžios. Aš pradėjau domėtis apie šią šalį viskuo, kuo tik įmanoma. Žiūrėjau filmus apie Egiptą, pirkau ir skaičiau knygas. Norėjau būti kuo daugiau apsišvietęs prieš kelionę. Kam visa tai? Manau, jog kuo daugiau žinai apie šalį, į kurią važiuoji, tuo kelionė būna malonesnė. Todėl aš rinkau visą įmanomą informaciją apie Egiptą, net užsivedžiau savo „Egipto užrašų knygą“. Pripažinsiu, tikrai daug informacijos radau internete anglų kalba. Gaila, tačiau lietuvių kalba informacija labai ribota. Todėl ir nusprendžiau pasidalinti savo žiniomis ir pastebėjimais su Jumis.

Egiptiečiai

Kodėl turėtumėte daugiau sužinoti apie egiptiečius? Vienareikšmiškas atsakymas: todėl, kad jie tiesiog nuostabūs žmonės! Jų gerumo ir nuoširdumo žodžiais išreikšti neįmanoma. Visa tai pajauti bendraudamas su šiais žmonėmis. Jų šypsenos, rūbai, namai, jų kultūra tiesiog užburianti. Egiptiečiai rūpestingi, geri ir nuoširdūs žmonės. Man pasisekė, Egipte aš radau tikrų draugų.

Būkite nuoširdūs su šiais žmonėmis. Būtinai gerbkite jų įsitikinimus, papročius ir religiją būdami jų šalyje. Atminkite, jog tai, kas priimtina kitose šalyse, gali būti nepriimtina Egipte. Kad išvengtumėte bet kokių nesusipratimų, prieš kelionę pasistenkite išsiaiškinti kuo daugiau apie jų kultūrą, papročius ir apie tai, kas Egipte nepriimtina.

Automobilio vairavimas Egipte

Išbandę vairavimą Kaire (Egipto sostinėje), mes priėjome prie vienos išvados „jei gali vairuoti Kaire, reiškia gali vairuoti bet kur!“. Taip, supratote teisingai. Jei manote, jog Lietuvos vairuotojai yra nekultūringi, išbandykite Egipto sostinę. Kairas – gausiai apgyvendintas miestas. Susidaro įspūdis, jog ten tikrai per daug automobilių ir chaoso, neskaitant jau asilų ir ožkų (tikrų) nei iš šio, nei iš to kertančių gatvę. Todėl pirmą kartą išvažiavus į Kairo gatves gali ištikti lengvas šokas. Gatvėse tikras chaosas, vairuotojai tarpusavyje komunikuoja nuolat signalizuodami signalais ir blyksėdami šviesomis. Visas tas triukšmas ir chaosas gali išvesti iš pusiausvyros, patikėkite manimi!

Kelionė traukiniu

Kelionės traukiniu po Egiptą yra jaudinančios ir kupinos įspūdžių. Juk keliaujant traukiniu galite išvysti tokių dalykų, kurių paprastai mieste nepamatysite. Tiesa, kainų atžvilgiu pati kelionė traukiniu iš vieno miesto į kitą gali būti beveik tokia pati, kaip skrendant lėktuvu, ypač jei tai tolimas atstumas. Tačiau patirti kelionės metu įspūdžiai yra nepakartojami, todėl kelionę traukiniu verta išbandyti.   

Kelionė laivu

Be jokios abejonės, kruizas Nilo upe – vienas iš nuostabiausių dalykų pasaulyje! Plaukiant Nilo upe, išvysite kvapą gniaužiantį Egipto grožį ir patirsite neužmirštamų įspūdžių. Juk ne veltui dar prieš daugelį metų užsienio mokslininkai leisdavosi į ekspedicijas Nilo upe. Šiomis dienomis Nilo upėje yra daugiau nei 70 laivų, plukdančių turistus. Todėl tikrai kiekvienas ras ir išsirinks laivą pagal savo kišenę ir poreikius. Vis tik juk ne laivas lems Jūsų įspūdžius, patirtus kruizo metu, o pats Nilas.

Apgyvendinimas

Egipte apgyvendinimo paslaugų lygis yra tikrai geras. Nesvarbu, kur apsistosite (ar tai būtų didelis prabangus viešbutis, ar maži svečių namai), visur jausite didelį svetingumą. Pamenu, kai pirmą kartą viešėjau Egipte, buvau apsistojęs viešbutyje priešais Didžiąsias Egipto piramides. Pirmąjį rytą tik pramerkęs akis išvydau nepakartojamą vaizdą – Didžiąsias Egipto piramides ir tai buvo tikrai įspūdinga! Atminkite, nesvarbu, kur apsistosite, kiekvienas viešbutis pasiūlys Jums kažką unikalaus ir išskirtinio. O egiptiečių svetingumu mėgausitės visur, nepriklausomai nuo viešbučio tipo.

Žemė

Gamta Egipte visai kitokia nei Lietuvoje. Jei Jūsų kelionė nėra vien tik tingus poilsis prie viešbučio baseino ir planuojate pakeliauti po šalį, nelėkite kaip akis išdegę, skirkite laiko gamtos grožio pažinimui. Jei atkreipsite daugiau dėmesio ir stengsitės į viską pažiūrėti giliau, išvysite daugybę nuostabių dalykų. Atkreipkite dėmesį į dykumas ir kaip keičiasi smėlio spalvos tam tikrose vietose, į augančias cukranendres, bananų palmes ir laukinę gamtą. Galbūt Jums net pavyks pamatyti patvinusį Nilą ir aplietus fermų laukus. Nors Egiptas lankytojus traukia daugiau savo istorija, siekiančia tūkstantmečius, tačiau ir pati gamta yra neapsakomai groži ir neįprasta mūsų akiai.

Egipto miestai

Egiptas gali pasigirti miestais, kurių kiekvienas gali pasiūlyti kažką savito ir unikalaus. Pabandysiu apžvelgti tik tris miestus, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Kairas. Dauguma turistų pirmą kartą vykdami į Egiptą, keliauja į Kairą – įspūdingą miestą, turintį ką pasiūlyti kiekvienam atvykusiam svečiui. Tai ir senovės piramidės bei kiti monumentai, senos Mekos, Kairo muziejus, Khan Khalili turgus ir t.t. Kaire laikas neprailgsta. Dažniausiai net nepastebi, kaip „prašuoliuoja“ atostogos. Nenumaldomai ateina laikas grįžti namo, nors dar daug ko neaplankei ir nepamatei.

Aleksandrija –  miestas, įsikūręs netoli Kairo, kiek labiau į šiaurę. Jei esate Kaire, būtinai paskirkite laiko ir Aleksandrijos miestui. Iki šio miesto tik trys valandos kelio, tačiau jis visiškai kitoks nei Kairas. Aleksandrijoje galėsite aplankyti įvairius muziejus, Mekas, monumentus ir prekybos taškus. Be to, būtinai aplankykite ir Graikų-Romėnų muziejų, kuris pateikia nemažai informacijos apie Romėnų periodą ir visiškai skiriasi nuo kitų muziejų, pateikiančių faktus tik apie Egiptą.

Luksorio mieste siūlyčiau aplankyti Luksorio šventyklą, Karnako šventyklą ir Luksorio muziejų. Tai yra būtent tos vietos, kuriomis šis miestas didžiuojasi. Norite kažko neįprasto ir naujo? Išmėginkite pasivažinėjimą bagiu arba jodinėjimą arkliais po miestą. Ypač smagu tai daryti vakare sutemus. Įspūdžiai bei prisiminimai liks Jūsų atmintyje visam gyvenimui. Luksorio gyventojai labai nuoširdūs, nuolat šypsosi atvykėliams. Miesto vakaruose yra Karalių ir karalienių slėnis, aplankykite šią vietą, ji – nuostabi. Pakeliui rasite ir kitų nuostabių vietų, kurių tiesiog negalima neaplankyti būnant šiame mieste. Tai ir Ramzio šventykla, ir Deir El Bahri šventykla, ir kt. Mėgaukitės, nes pamatyti tikrai yra ką.

Egiptas gali pasigirti seniausia pasaulyje istorija. Šį kartą neišsiplėsime per daug ir neminėsime pačios istorijos. Šalis tikrai dvelkia tūkstančius metų siekiančia istorija ir kiekvienas besilankantis tai iškarto pajaučia.

Taigi Egiptas man dabar yra daugiau nei tik piramidės ir jūra. Pirmoji kelionė į Egiptą tapo mano įsimintiniausia kelione gyvenime. Šalis užbūrė savo išskirtinumu, istorija, kultūra ir papročiais. Pirmą kartą grįžus namo, aš negalėjau iš galvos išmesti Egipto. Nuolat sau kartojau, kokia nuostabi ši šalis, kaip pažengę egiptiečiai buvo prieš tūkstančius metų. Nuo to laiko, nuolat lankau šią šalį. Nors jau daug ką mačiau, tačiau kaskart Egiptas nustebina mane ir vis atrandu jame kažką tai naujo ir nematyto, negirdėto, nežinoto...

O ir Jūs ruoškitės į kelionę, pilną naujų įspūdžių, kurių niekada neužmiršite.

Jovita 2013-03-22 23:24
Labai butu idomu paskaityti smulkesne informacija apie aplankytas vietas Egypte, nes visur kitur tik apie viesbuciu geruma, keturracius ir nardyma terasoma..
Ava 2022-05-19 11:05
Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229
Linda Gibson 2022-08-17 16:01
Aš laimėjau 7 000 000 USD (septynis milijonus dolerių) Powerball loterijoje, pasinaudojau patarimu iš žmogaus, kuris kalbėjo apie šį puikų burtininką, vadinamą kunigu Salamiu, asmuo į tinklaraštį įdėjo liudijimą, kuriame padėkojo kunigui Salami, kaip jis padėjo jam laimėti loteriją. Jis buvo laimėjimo numeris, man buvo įdomu ir maniau, kad visa tai buvo pokštas, tik tada, kai nesusisiekiau su šiuo burtininku, kad pats sužinočiau, kaip tai veikia, nes aš daug išleidau pirkdamas bilietus ir niekada nieko nelaimėjau. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir aš tai padariau, o jis liepė palaukti 2 dienas, jis užburs laimėtus skaičius ir atsiųs juos man žaisti ir tikrai jis man atidavė laimėjimą. numeriai žaisti po 2 dienų darbo su laimingais skaičiais, Ar galite patikėti, kad mano vardas buvo pirmasis tarp laimėtojų po žaidimo. Jis man pasakė (mano sūnus viskas, ko man reikia, kad tu dėl manęs padarytum, tai pasirūpink, kad pasidalintum šiuo liudijimu su kitais, kad jie taip pat galėtų laimėti loterijoje ir sumažinti skurdą. Todėl aš dalinuosi šiuo liudijimu su visais, kad jei tu Jei norite laimėti loterijoje, tai internetiniai patarimai jums negali padėti, kunigas Salami yra vienintelis atsakymas į jūsų problemą dėl laimėjimo loterijoje, nes tai man didžiulė dovana. Susisiekite su kunigu Salami šiandien ir laimėkite loterijoje kaip aš Kunigas Salami paštas yra purenaturalhealer@gmail.com arba WhatsApp +2348143757229

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*