Užsienis

Egiptas - įsimintiniausia kelionė gyvenime


Egiptas daugeliui asocijuojasi su saule, poilsiu ir piramidėmis. Turbūt daugelis žmonių, vykstančių į saulėtąjį Egiptą, dažniausiai renkasi kelionę prie piramidžių ar patogų poilsį ir nardymą kur nors prie Raudonosios jūros įsikūrusiame viešbutyje.

Atostogos Laplandijoje


Sniegas, žiema, šiaurės pašvaistė ir Kalėdų Senelis... Šios asociacijos iškyla visiems, išgirdus žodį ,,Laplandija“. Nors pirmas sniegas Laplandijoje gali iškristi rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, tačiau tikra žiema prasideda nuo lapkričio. Pradžioje žiema būna tamsi ir šalta, o šviesios ir saulėtos dienos prasideda balandžio paskutinėmis dienomis. Įdomus faktas: Laplandijoje vidutiniškai sninga apie 180-220 dienų per metus.

Kelionė po Karaliaučiaus sritį


Paskutinė mūsų kelionė buvo po Karaliaučiaus sritį. Sunku įvardyti, kodėl pasirinkom būtent šią kelionės kryptį. Turbūt iš smalsumo. Jau senokai pametėme skaičių, kiek kartų buvome Latvijoje ar Lenkijoje. Tačiau, tiek Baltarusija, tiek Karaliaučiaus sritis daugeliui lieka nepažintos teritorijos, nors šios sritys istoriškai mums turbūt net artimesnės nei, tarkim, Latvija. Taigi apsisprendėme keliauti į Karaliaučių. Norėjome sužinoti daugiau apie šį regioną, nekreipdami dėmesio į visas komplikacijas ir visus argumentus, kodėl neverta čia važiuoti.

Pažintis su Afroditės sala - Kipru


Šį kartą siūlome susipažinti su Afroditės sala – Kipru. Kaip byloja legenda, Afroditė, gimusi iš jūros putos, pirmuosius savo žingsnius žengė būtent šioje Viduržiemio jūros saloje. Afroditės namai, tikrai galėtų būti vadinami rojaus kampeliu, kadangi į šią tik 9 000 kv. kilometrų salą telpa viskas: architektūros paminklai, gaubiami senovės paslapčių, skaudūs istoriniai praeities įvykiai, neapsakomo žydrumo jūra, smėlėti paplūdimiai, keletą šimtmečių siekiančios tradicijos, virtuvė, turinti daugybę kulinarinių paslapčių, nuoširdžios vietinių šypsenos ir audringas naktinis gyvenimas.

Punskas ir jo apylinkės Lietuva ar Lenkija?


Vos už keleto kilometrų nuo dabartinės Lietuvos valstybės sienos nutolęs Punskas yra Lietuvybės centras dabartinėje Lenkijos respublikos teritorijoje. Šimtmečius tai buvo lietuvių miestas, tačiau dabar valdomas jau visai kitos valstybės.

Eifelio bokštas – vienas iš septynių pasaulio stebuklų


Eifelio bokštas, kitaip dar žinomas kaip Prancūzijos „geležine dama“, yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Turbūt visi, kas jau matė šį bokštą savo akimis, svajojo apie tai nuo vaikystės, o tie kas dar nematė – turi išsikėlę tikslą vieną dieną tai padaryti. Eifelio bokštas neatsiejamas meilės miesto Paryžiaus simbolis. Jei jau lankotės Paryžiuje, būtų nuodėmė jo nepamatyti iš arti. Visos įsimylėjėlių porelės svajoja čia patekti

Pramogos Jūrmaloje


Latvija – Lietuvos kaimynė, todėl nenuostabu, kad daug lietuvių savaitgaliams ar trumpom atostogoms renkasi šią šalį. Kiek teko girdėti dažniausiai žmonės vyksta į Jūrmalos miestą, kuris susideda iš kelių smulkių kurortų juostos Baltijos jūros pakrantėje.