Pažintis su Afroditės sala - Kipru

Pažintis su Afroditės sala - Kipru

Šį kartą siūlome susipažinti su Afroditės sala – Kipru. Kaip byloja legenda, Afroditė, gimusi iš jūros putos, pirmuosius savo žingsnius žengė būtent šioje Viduržiemio jūros saloje. Afroditės namai, tikrai galėtų būti vadinami rojaus kampeliu, kadangi į šią tik 9 000 kv. kilometrų salą telpa viskas: architektūros paminklai, gaubiami senovės paslapčių, skaudūs istoriniai praeities įvykiai, neapsakomo žydrumo jūra, smėlėti paplūdimiai, keletą šimtmečių siekiančios tradicijos, virtuvė, turinti daugybę kulinarinių paslapčių, nuoširdžios vietinių šypsenos ir audringas naktinis gyvenimas.

Šiltuoju metų sezonu saloje labai karšta, vasaros mėnesiais temperatūra siekia apie 35c – 40c laipsnių, taigi mėgstantiems vėsesnius orus, geriausias laikas lankytis šioje saloje yra balandžio – gegužės bei rugsėjo – spalio mėnesiais.

Būkite atidūs ir viešnagės metu, ypač bendraudami su vietiniais, nekalbėkite apie turkų invaziją, nes ši tema kipriečiams ypač skaudi. Dar vienas labai svarbus faktas – Kipras dalijamas į dvi dalis – graikišką ir turkišką. Turkiškai Kipro daliai priklauso Kirenijos ir Famagustos regionai, o graikiškai – visi likę Kipro regionai.

Svečiuojantis Kipre nepraleiskite galimybės aplankyti šiuos objektus:

Šv. Nikolo bažnyčia
Tai autentiškas gotikos laikmečio statinys, kuriam pavyko išvengti architektūrinių pasikeitimų.

Kikko vienuolynas
Prieš daugiau nei 900 metų pastatytame vienuolyne galite pamatysite Marijos paveikslą, kurį nutapė vienas iš apaštalų – šventasis Lukas.

Kirenijos tvirtovė
Tai tvirtovė, kuri buvo pastatyta dar VII amžiuje, norint apsiginti nuo arabų atakų, o šiuo metu čia yra muziejus, kuriame galite pamatyti paties seniausio pasaulyje laivo liekanas.

Bellapais Abbey vienuolynas
Šis vienuolynas yra turkiškoje Kipro dalyje ir yra vienas iš geriausių gotikinio meno pavyzdžių. Išvertus vienuolyno pavadinimą į mūsų kalbą, jis reikštų – Taikos vienuolynas.

Afroditės akmuo (Petra Tou Romiou)
Šis akmuo žymi Afroditės išnėrimo iš gelmių vietą. Nepraleiskite progos išsimaudyti vandenyje, kuris anot legendos - atjaunina ir suteikia grožio.

Dioniso namai
Šioje, dar III amžiuje statytoje romėnų viloje, galėsite pasigrožėti mitologinėmis mozaikomis, kuriuose vaizduojami graikiškų mitų dievai.

Karalių kapavietės
Ši vieta įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Trodos kalnai
Šiuose kalnuose yra vienas garsiausių kalnų – Olimpo kalnas (1952 metrai). Kalnuose renkasi įvairios žmonių grupės – tiek pėsčiomis maršrutus norintys įveikti turistai, tiek žiemos sporto entuziastai.

Ayia Napa
Kalbant apie Kiprą, negalima nepaminėti ir šio kurorto. Dėl puikių paplūdimių, restoranų, barų, kavinių bei naktinių klubų gausos ir audringo naktinio gyvenimo, šis Kipro kurortas dažnai yra vadinamas antrąja Ibiza. Todėl čia mielai atostogas leidžia jaunimas iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Kipro virtuvė labai artima Graikijos, kipriečiai didelį dėmesį skiria įvairioms prieskoninėms žolelėms, alyvuogių vynui, sūriams bei vynui. Šie Kipro produktai gali tapti puikiomis lauktuvėmis jūsų artimiesiems bei draugams. Na, o norintiems susipažinti su tradicine Kipro virtuve, siūlome paragauti halloumi – ožkos sūrio pieno, kepto grilyje, kleftiko – ėriuko mėsa, kepta specialioje krosnyje, gliko – konservuotų vaisių sirupe, bei žymiausio pasaulyje Kipro vyno Commandaria. Anglijos karalius Ričardas Liūtaširdis šį vyną vadino vyno karaliumi ir karalių vynu. Be to, svečiuodamiesi Kipre, būtinai užsukite į vietinius turgelius ir nusipirkite šioje saloje užaugintų vaisių, daržovių bei riešutų – garantuojame, liksite maloniai nustebinti paragavę sultingų ir skanių vaisių bei daržovių, turinčių visai kitokį skonį, kuris labai skiriasi nuo mums įprastinių, perkamų prekybos centruose.

Įspūdingų objektų lankymas, poilsis nuostabiuose paplūdimiuose, tradicinių Kipro patiekalų bei produktų ragavimas, apsilankymas Ayios Napos naktiniuose klubuose – visa tai jums garantuos neužmirštamas atostogas Afroditės saloje.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*