Pagrindiniai faktai apie Lietuvą

Pagrindiniai faktai apie Lietuvą

Šalies plotas 65 200 kv. km. Sostinė – Vilnius. Lietuva įsikūrusi rytinėje Baltijos jūros pakrantėje valstybė. Prancūzijos nacionalinis geografijos institutas 1989 m. nustatė, kad Lietuvoje yra Europos geografinis centras. Lietuvos kaimyninės šalys – Latvija, Baltarusija, Lenkija, Rusija (Kaliningrado sritis).

Gyventojų skaičius 2011 m. 3 239 032. Tankis – 52,00 žm./km².
Tautinė Lietuvos gyventojų sudėtis: lietuviai 84 %, lenkai 6,1 %, rusai 4,9 %, kiti 5 %.

Vidutinė gyvenimo trukmė Lietuvoje – 71 metai, vyrų – 66, moterų – 77.

Oficiali kalba – lietuvių kalba, priklausanti baltų kalbų grupei (šiai grupei taip pat priklauso latvių ir mirusi prūsų kalba). Tai yra archajiškiausia iš visų indoeuropiečių kalbų. Taip pat daugelis kalba rusų kalba, jaunesnioji karta – anglų kalba.

Lietuva yra religingas kraštas, neveltui dar vadinama „Marijos žemė“. Šiuo metu 79 proc. Lietuvos gyventojų laiko save Romos katalikais.

Lietuvos Respublikos valiuta yra Euras.
Lietuvos Respublika yra parlamentinė demokratija. Valstybės valdovas – Prezidentas, vykdomoji valdžia – Vyriausybė (skiriama prezidento), įstatymų leidžiamoji valdžia – Seimas (vienerių rūmų parlamentas, renkamas tiesiogiai). Šiuo metu Lietuvos Respublikos prezidentė - Dalia Grybauskaitė.

Klimatas Lietuvoje – vidutiniškai šiltas vidutinių platumų, iš jūrinio pereinantis į žemyninį. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra apie 17 °C, o žiemą apie -5 °C. Karščio rekordas Lietuvoje +37,5 °C, šalčio rekordas – 42,9 °C.

Lietuva - lygumų kraštas, jos sudaro apie 75 proc. šalies ploto. Aukščiausios kalvos: Aukštasis kalnas – 293,8 m, Juozapinė – 293,6 m. Kruopinė – 293,4 m. Miškai ir krūmai užima apie 30 proc. Lietuvos ploto. Didžiausi miškų masyvai: Dainavos giria – 1450 kv. km, Labanoro giria – 911 kv. km, Kazlų Rūdos miškas – 587 kv.km. Bendras upių ilgis Lietuvoje yra 76 800 km. Ilgiausios upės: Nemunas – 937 km (Lietuvos teritorijoje 475 km), Neris – 510 km (234 km), Venta – 343 km (161 km). Didžiausi Lietuvos ežerai: Drūkšiai – 44,8 kv.km. Dysnai – 24 kv.km. Dusia – 23,3 kv.km.

Lietuvos teritorija suskirstyta į 10 apskričių. Apskritis sudaro 60 savivaldybių. Savivaldybės suskaidytos į 546 seniūnijas. Šiuo metu oficialiai apskritys yra panaikintos, tačiau daugelis vistiek skirsto palei apskritis. Didžiausi Lietuvos miestai: Vilnius – 541 824 gyv. Kaunas – 360 637 gyv. Klaipėda – 187 316 gyv.
Lietuvos Nepriklausomybė paskelbta 1918 m. vasario 16 d. Atkurta 1990 m. kovo 11 d. (Lietuva tapo pirmoji tarybinė respublika, paskelbusi atsiskirianti nuo Tarybų Sąjungos. Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę).

2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo NATO nare, o 2004 m. gegužės 1d. – ES nare.

Nacionalinės šventės: Naujieji metai sausio 1 d., Lietuvos valstybės atkūrimo diena vasario 16 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena kovo 11 d., Šv. Velykos, Tarptautinė darbininkų diena gegužės 1 d., Motinos diena pirmas gegužės sekmadienis, Joninių diena birželio 24 d., Valstybės Mindaugo karūnavimo diena liepos 6 d., Žolinė rugpjūčio 15 d., Visų šventųjų diena lapkričio 1 d., Šv. Kalėdos gruodžio 25-26 d.

Aktuali informacija užsienio turistams

Oro transportas: Oro transporto susisiekimas su Lietuva puikus. Lietuvoje yra trys tarptautiniai keleiviniai oro uostai – Vilniuje (www.vilnius-airport.lt), Kaune (www.kaunasair.lt) ir Palangoje (www.palanga-airport.lt). Vilnių su kitais svarbiausiais Vakarų ir Rytų Europos miestais reguliariais maršrutais jungia 11 aviakompanijų , Kauną - 3 aviakompanijos, Palangą (pajūrio kurortą netoli Klaipėdos uostamiesčio) – 5 aviakompanijos. Iš viso Lietuvoje yra 27 oro uostai ir aerodromai, dauguma jų gali priimti privačius lėktuvus.
Automobilių važiavimo greitis gyvenvietėse - 50 km/h, užmiesčio krašto keliuose - 90/h, automagistralėse - 110 km/h (11 01 – 03 31) ir 130 km/h (04 01 – 10 31), jei kelio ženklai nenurodo kitaip. Techninė pagalba kelyje visą parą – tel. 1888.

Mobilus GSM ryšys: Lietuvoje veikia trys pagrindiniai judriojo telefoninio ryšio tiekėjai – Omnitel, Bitė GSM, Tele2, užtikrinantys puikų ryšį ne tik Lietuvoje, bet ir daugybe pasaulio šalių.

Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 veikia visuose viešuosiuose telefono ryšio tinkluose visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Šiuo numeriu bet kuriuo paros metu tiek iš mobiliojo ryšio, tiek iš fiksuoto ryšio telefono galima skambinti nemokamai ir pranešti apie teisės pažeidimą, staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ir pan. bei iškviesti atitinkamas pagalbos tarnybas.

Raimondas 2017-02-05 19:50
Gal reikalinga atnaujinti? "Lietuvos Respublikos valiuta yra litas (1 Eur = 3,45 Lt)." :)
mikroautobusų nuoma 2021-04-20 12:06
Norint pažinti Lietuvos kraštą būtina keliauti, lietuviai nuo seno garsėją dainomis apie gamtą ir stiprų pagrindą turinčia mitologija.
Ava 2022-05-19 10:10
Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229
Linda Gibson 2022-08-17 13:12
Aš laimėjau 7 000 000 USD (septynis milijonus dolerių) Powerball loterijoje, pasinaudojau patarimu iš žmogaus, kuris kalbėjo apie šį puikų burtininką, vadinamą kunigu Salamiu, asmuo į tinklaraštį įdėjo liudijimą, kuriame padėkojo kunigui Salami, kaip jis padėjo jam laimėti loteriją. Jis buvo laimėjimo numeris, man buvo įdomu ir maniau, kad visa tai buvo pokštas, tik tada, kai nesusisiekiau su šiuo burtininku, kad pats sužinočiau, kaip tai veikia, nes aš daug išleidau pirkdamas bilietus ir niekada nieko nelaimėjau. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir aš tai padariau, o jis liepė palaukti 2 dienas, jis užburs laimėtus skaičius ir atsiųs juos man žaisti ir tikrai jis man atidavė laimėjimą. numeriai žaisti po 2 dienų darbo su laimingais skaičiais, Ar galite patikėti, kad mano vardas buvo pirmasis tarp laimėtojų po žaidimo. Jis man pasakė (mano sūnus viskas, ko man reikia, kad tu dėl manęs padarytum, tai pasirūpink, kad pasidalintum šiuo liudijimu su kitais, kad jie taip pat galėtų laimėti loterijoje ir sumažinti skurdą. Todėl aš dalinuosi šiuo liudijimu su visais, kad jei tu Jei norite laimėti loterijoje, tai internetiniai patarimai jums negali padėti, kunigas Salami yra vienintelis atsakymas į jūsų problemą dėl laimėjimo loterijoje, nes tai man didžiulė dovana. Susisiekite su kunigu Salami šiandien ir laimėkite loterijoje kaip aš Kunigas Salami paštas yra purenaturalhealer@gmail.com arba WhatsApp +2348143757229
asda247 2023-09-13 17:10
veiki
Noriu pasinaudoti šia galimybe reklamuoti mūsų kredito pasiūlymą tiems, kuriems reikia skubios finansinės pagalbos. Kaip kredito konsultantas, esame pasirengę finansuoti investicinius projektus „Lengviniųjų paskolų“ forma.
Mes teikiame paskolas tiek privatiems, tiek verslo subjektams su labai maža palūkanų norma – 3% per metus. Kad ir kokiomis aplinkybėmis dirbtumėte savarankiškai, išėję į pensiją, turite prastą kredito reitingą, mes galime padėti. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis šiandien, kad gautumėte daugiau informacijos.
Susisiekite su mumis adresu: asdaservices24@gmail.com
Ačiū.
atmservices44 2023-12-27 15:49
Užprogramuotos bankomatų kortelės
Tapti turtingu ir gyventi turtingųjų bei garsių žmonių gyvenimo būdą yra daugelio žmonių svajonė. Ir nors dauguma žmonių eina į darbą arba ieško kitų etiškų būdų užsidirbti pinigų internete.
Užprogramuotas bankomatas išima pinigus iš bet kokių bankomatų ir jame nėra vardo, nes jis užprogramuotas tik jame bus jūsų PIN kodas, jis neatsekamas ir dabar turėsite pinigų verslui, apsipirkimui ir pakankamai pinigų jums ir jūsų šeimai gyventi toliau.
Užprogramuota bankomato kortelė, galinti prisijungti prie bet kurio bankomato, bet kurioje pasaulio vietoje.
El. paštas: atmservices44@yahoo.com
El. paštas: atmservices44@aol.com

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*