Sportas Lietuvoje

Sportas Lietuvoje

 

Lietuvoje kultivuojama daugiau nei šimtas sporto šakų. Džiaugiamės, kad būdami tokie maži (lyginant pasauliniu mastu) galime pasigirti gerais sportininkais, kurie garsina mūsų vardą įvairiose sporto šakose. Turbūt paklausus bet kurio lietuvio, klausimo-kokia sporto šaka yra populiariausia Lietuvoje? Atsakymas būtų vienareikšmis – krepšinis!

 

Krepšinio fanai įvairiose pasaulio kampeliuose puikiai žino Lietuvos vardą. Mes ne kartą tapę čempionatų ir olimpiadų prizininkais. Ši sporto šaka Lietuvoje tapo tokia populiari, kai 1937 m. Rygoje ir 1939 m. Kaune, Lietuva tapo Europos čempionais. Būnant rusų priespaudoje, Lietuviams krepšinis buvo daugiau nei sportas, tai buvo tarsi kova prieš SSRS. Būdavo arši kova dėl SSRS čempionų titulo tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CASK. Kauno “Žalgiriui” pavyko net penkis kartus tapti čempionais. Septyni Lietuvos krepšininkai atstovaudami SSRS yra tapę olimpiniais čempionais. Tarp jų, Amerikos NBA lygoje žaidę ir daugeliui gerai žinomi - Šarūnas Marčiulionis ir Arvydas Sabonis.

Per neilgą Lietuvos krepšinio istoriją mūsų valstybės krepšininkai (vyrai) tris kartus tapo olimpinių žaidynių prizininkais ir 1992, 1996, 2000 metais iškovojo bronzos medalius. O 2004 m. ir 2008 m. liko šalia garbės pakylos – ketvirti... Tris kartus tapo Europos čempionais (1937 m. Rygoje, 1939 m. Kaune ir 2003 m. Stokholme), kartą tapo Europos vicečempionais (1995 m. Atėnuose), ir kartą laimėjo bronzą (2007 m. Ispanijoje). Iškovojo bronzos medalius XVI Pasaulio vyrų krepšinio čempionate (2010 m. Turkija). O garsiausias Lietuvos krepšinio klubas Kauno “Žalgiris” 1999 metais tapo Eurolygos čempionais.

Lietuvoje taip pat labai populiari lengvoji atletika. Olimpinėse žaidynėse Lietuvos lengvaatlečiai yra iškovoję 4 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus. Garsiausias visų laikų Lietuvos lengvosios atletikos atstovas – disko metikas Virgilijus Alekna. Jis iškovojęs du olimpinius aukso ir vieną bronzos medalį, pasaulio čempionato-du aukso ir du sidabro medalius, Europos lengvosios atletikos čempionatuose- vieną aukso, sidabro ir bronzos medalius, taip pat tapęs Lietuvos čempionas. Net keturis kartus laimėjo geriausio Lietuvos sportininko titulą. Taip pat2000 m. žurnalo „Track and Fields News“ rinkimuose V. Alekna pripažintas Metų atletu. Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. 2005 m. tapo pirmuoju lietuviu išrinktu Europos metų lengvaatlečiu. 2007 m. lapkričio 23 d. įteiktas UNESCO sporto čempiono vardas. Taipogi Lietuva turi ir dar vieną disko metiką olimpinį čempioną – Romą Ubartą.

Lietuva turi puikius šiuolaikinius penkiakovininkus. Šiuolaikinė penkiakovė – daugiakovės sporto šaka, kurioje sportininkai varžosi penkiose rungtyse. Programą sudaro šaudymas su pistoletu, fechtavimasis su špaga, 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi, jojimas ir 3 km krosas. Tai vienintelė sporto šaka sukurta būtent olimpiadai.2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse ant garbės pakylos vienu metu užlipo net du Lietuvos penkiakovininkai – olimpinį sidabrą iškovojęs Edvinas Krungolcas ir olimpinį bronzos medalį – Atėnų vicečempionas Andrejus Zadneprovskis. E.Krungolcas 2008 m. buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku.

Kad Lietuva garsėja stipriais žmonėmis įrodo Žydrūnas Savickas. Turintis begalę titulų, tarp jų: „World's Strongest Man“ ( 2009-2010 m.), 6 kartus „Arnold's Strongest Man“ nugalėtojas (2003-2008 m.), „Fortissimus The Strongest Man on Earth“ (2009 m.), pasaulio galiūnų čempionas (2005 m.), Europos čempionas (2009 m.), 6 kartus Lietuvos galiūnų čempionas (1998-2000 m., 2002 m., 2004-2005 m.), 10 kartų Lietuvos jėgos trikovės čempionas (1995-1997 m., 1999-2005 m.) ir daugybė kitų. Per savo karjerą Savickas yra pagerinęs virš 40 pasaulio rekordų. 2010 metais išleista vienintelė pasaulyje knyga apie stipriausią pasaulyje žmogų ,,Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“.

Didžiuojamės nepaprastą ištvermę demontuojančiu ir Lietuvos vardą garsinančiu Pasaulio ultratriatlono čempionu Vidmantu Urbonu. 1998 m. Sportininkas parodė nepaprastą ištvermę įveikęs ilgiausią ultratriatlono trasą pasaulyje. Jis pirmas nuplaukė 76 km, nuvažiavo dviračiu 3600 km ir nubėgo 844 km, tuo pasiekdamas naują pasaulio rekordą, bei pelnydamas pasaulio čempiono titulą.2006 m. V.Urbonas siekė perplaukti Prancūziją ir Didžiąją Britaniją 33 km skiriantį Lamanšo sąsiaurį. Tačiau įveikus pusę distancijos teisėjai sustabdė plaukimą, dėl didelių bangų. Vis dėl to sportininkas rankų nenuleido ir – 2007 m. perplaukė Baltijos jūrą.

Tarp Lietuvos vardą garsinančių sportininkų yra ir triskart pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys, atlikęs mirtiną triuką – skrydi aukštyn galva po pėsčiųjų tiltu, alpinistas Vladas Vitkauskas - pirmas pasaulyje žmogus, iškėlęs savo valstybės vėliavą visose aukščiausiose visų žemynų viršukalnėse, sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“ – keturiskart pasaulio ir penkiskart Europos čempionas, baidarininkai Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas, ne kartą tapę pasaulio ir Europos čempionais bei prizininkais, perspektyviausias Lietuvos tenisininkas – Ričardas Berankis ir t.t.

 

 

lele 2013-03-04 11:00
saunu saunu...
Ava 2022-05-19 10:52
Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229
Linda Gibson 2022-08-17 15:59
Aš laimėjau 7 000 000 USD (septynis milijonus dolerių) Powerball loterijoje, pasinaudojau patarimu iš žmogaus, kuris kalbėjo apie šį puikų burtininką, vadinamą kunigu Salamiu, asmuo į tinklaraštį įdėjo liudijimą, kuriame padėkojo kunigui Salami, kaip jis padėjo jam laimėti loteriją. Jis buvo laimėjimo numeris, man buvo įdomu ir maniau, kad visa tai buvo pokštas, tik tada, kai nesusisiekiau su šiuo burtininku, kad pats sužinočiau, kaip tai veikia, nes aš daug išleidau pirkdamas bilietus ir niekada nieko nelaimėjau. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir aš tai padariau, o jis liepė palaukti 2 dienas, jis užburs laimėtus skaičius ir atsiųs juos man žaisti ir tikrai jis man atidavė laimėjimą. numeriai žaisti po 2 dienų darbo su laimingais skaičiais, Ar galite patikėti, kad mano vardas buvo pirmasis tarp laimėtojų po žaidimo. Jis man pasakė (mano sūnus viskas, ko man reikia, kad tu dėl manęs padarytum, tai pasirūpink, kad pasidalintum šiuo liudijimu su kitais, kad jie taip pat galėtų laimėti loterijoje ir sumažinti skurdą. Todėl aš dalinuosi šiuo liudijimu su visais, kad jei tu Jei norite laimėti loterijoje, tai internetiniai patarimai jums negali padėti, kunigas Salami yra vienintelis atsakymas į jūsų problemą dėl laimėjimo loterijoje, nes tai man didžiulė dovana. Susisiekite su kunigu Salami šiandien ir laimėkite loterijoje kaip aš Kunigas Salami paštas yra purenaturalhealer@gmail.com arba WhatsApp +2348143757229
Bibys 2022-11-08 15:22
Gaidys
asda247 2023-09-13 17:12
veiki
Noriu pasinaudoti šia galimybe reklamuoti mūsų kredito pasiūlymą tiems, kuriems reikia skubios finansinės pagalbos. Kaip kredito konsultantas, esame pasirengę finansuoti investicinius projektus „Lengviniųjų paskolų“ forma.
Mes teikiame paskolas tiek privatiems, tiek verslo subjektams su labai maža palūkanų norma – 3% per metus. Kad ir kokiomis aplinkybėmis dirbtumėte savarankiškai, išėję į pensiją, turite prastą kredito reitingą, mes galime padėti. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis šiandien, kad gautumėte daugiau informacijos.
Susisiekite su mumis adresu: asdaservices24@gmail.com
Ačiū.
atmservices44 2023-12-27 15:50
Užprogramuotos bankomatų kortelės
Tapti turtingu ir gyventi turtingųjų bei garsių žmonių gyvenimo būdą yra daugelio žmonių svajonė. Ir nors dauguma žmonių eina į darbą arba ieško kitų etiškų būdų užsidirbti pinigų internete.
Užprogramuotas bankomatas išima pinigus iš bet kokių bankomatų ir jame nėra vardo, nes jis užprogramuotas tik jame bus jūsų PIN kodas, jis neatsekamas ir dabar turėsite pinigų verslui, apsipirkimui ir pakankamai pinigų jums ir jūsų šeimai gyventi toliau.
Užprogramuota bankomato kortelė, galinti prisijungti prie bet kurio bankomato, bet kurioje pasaulio vietoje.
El. paštas: atmservices44@yahoo.com
El. paštas: atmservices44@aol.com

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*