Patarimai pradedantiesiems slidinėtojams

Patarimai pradedantiesiems slidinėtojams

Jeigu niekuomet nebuvote išvykę slidinėti, tačiau norite prisijungti prie milijonų tų, kurie kiekvieną pasitaikiusią laisvą dieną skrodžia per purų sniegą, gali pasirodyti sunku susigaudyti nuo ko gi viską pradėti. Atsidurti sėkmingame kelyje ir apsispręsti kur keliauti, ką dėvėti ir kaip išlikti sveikam padės keletas pagrindinių patarimų pradedantiesiems slidinėtojams.

4 top taisyklės pradedantiesiems

1. Neorganizuokite savo pirmosios slidinėjimo kelionės savarankiškai. Pasitelkite profesionalią kelionių agentūrą, turinčią ilgametę patirtį slidinėjimo kelionių srityje. Atsikratykite visų rūpesčių ir savo kelionės sėkmę patikėkite tikriems profesionalams, kurie pasirūpins visomis smulkmenomis apie kurias net nenutuokėte.

2. Jeigu įmanoma, apsistokite kalnų namelyje. Tai garantuos apgyvendinimą su visais patogumais, o aptarnaujantis personalas ištikus bėdai visada padės ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

3. Jeigu esate pradedantysis ir norite išmokti čiuožti, kreipkitės tik į profesionalą. Būtų geriausia, jeigu užsisakytumėte nors kelias kalnų kurorte dirbančio profesionalaus slidinėtojo-pedagogo pamokas. Jokiu būdu nepatikėkite šio darbo draugui. Tai yra ne tik nesaugu, bet ir labai pavojinga. Galbūt Jūsų draugas net nemoka teisingos čiuožimo technikos, o technika yra labai svarbi nenorint patirti traumų.

4. Nepulkite įsigyti savo aprangos ir slidinėjimo įrangos. Kiekviename slidinėjimo kurorte visai nebrangiai galėsite išsinuomoti patogią ir kokybišką slidinėjimo įrangą. Taip ne tik sutaupysite, bet ir keliausite daug patogiau.

Kada keliauti slidinėti?

Slidinėjimo sezonas prasideda rugsėjui einant į pabaigą ir tęsiasi iki pat kovo pabaigos. Pats slidinėjimo sezono pikas prasideda per didžiąsias metų šventes: Kalėdas, Naujuosius Metus ir tęsiasi iki Velykų. Deja, per didžiąsias metų šventes ir slidinėjimo kainos labai išauga. Skrydžiai pabrangsta, o esant didesnei paklausai tuo naudojasi ir įrangos nuomotojai, kavinių ir restoranų savininkai ir t. t. Vis dėlto, sausio mėnuo – pats palankiausias slidinėjimui, o ypač pradedantiesiems. Sausio mėnesį ne tik pigu, bet ir ramu, o sniegas – pačios geriausios būklės.

Pasiruošimas

Svarbiausia prieš pradedant slidinėti įgauti gerą fizinę formą. Mėnuo prieš slidinėjimą – pats metas susirūpinti savo širdies veikla, ištverme, kojų raumenų stiprumu. Pabėgiokite, važinėkite dviračiu, darykite pritūpimus. Taip pasiruošite slidinėjimui. Jeigu sportuojate sporto klube daugiau dėmesio skirkite kojų ir rankų raumenims treniruoti.

Kokia įranga reikalinga slidinėjimui?

Beveik visą reikalingą slidinėjimo įrangą ir aprangą galėsite išsinuomoti jau atvykę į slidinėjimo kurortą. Tačiau keletu reikmenų dėl viso pikto reikėtų pasirūpinti patiems. Tai akiniai apsaugantys nuo sniego, plūstančio tiesiai į akis, pirštinės, kepurė ar skarelė, maudymosi apranga (dažnas kurortas siūlo puikų pirčių ir vandens pramogų kompleksą, kuris yra gausiai lankomas visą dieną šaltyje praleidusių slidinėtojų). Taip pat nepamirškite šiltesnių apatinių drabužių jeigu oro temperatūra staiga nukristų.

 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*