10 pavojingiausių tiltų pasaulyje

10 pavojingiausių tiltų pasaulyje
Nemirtingasis tiltas Kinijoje

 

Nemirtingasis tiltas Kinijoje

 

Kinijos Shandon provincijoje yra vieta, vadinama Mount Tai, kurios kultūra ir papročiai siekia tūkstančius metų. Tai vienas iš penkių šventųjų kalnų Kinijoje, kuris vietiniams asocijuojasi su pabudimu, gimimu ir prisikėlimu. Turbūt, dėl to ir kilo tilto pavadinimas. Tiesiog einant kalnu patenkama ant šio tilto, kurį sudaro trys labai dideli ir keletas mažesnių akmenų. Apačioje po tiltu driekiasi nuostabus slėnis, o toliau pietuose stūkso šventyklos. Niekas nežino, kaip tie akmenys ten atsirado, tačiau yra manoma, kad jie čia nuo ledynmečio laikų.

 

 

 

 

 

 

 

Konitsos senasis tiltas Graikijoje
Konitsos senasis tiltas Graikijoje

Konitsos senasis tiltas Graikijoje

Šis senas tiltas yra virš Aoos upes, kuri žiemos sezonu patvinsta. Po tiltu kabo varpas. Vietiniai gyventojai kalba, kad esant stipriam vėjui šis varpas išjudinamas ir pradeda skambėti. Tokiu metu per tiltą eiti yra labai pavojinga.

Carrick-a-Rede virvinis tiltas Airijoje
Carrick-a-Rede virvinis tiltas Airijoje

 

Carrick-a-Rede virvinis tiltas Airijoje

Šis tiltas yra netoli Ballintou miesto Šiaurės Airijoje. Jis jungia Airiją su mažyte Carrick sala. 20 metrų ilgio ir 30 metrų aukščio tiltas pritraukia šimtus tūkstančių turistų kiekvienais metais. Esant stipriam vėjui ėjimas šiuo tiltu – nepakartojama pramoga. Be abejo, bijantiems aukščio adrenalino gali būti net per daug...

 

 

 

 

Karališkasis George tiltas Kolorade
Karališkasis George tiltas Kolorade

 

Karališkasis George tiltas Kolorade

Šis 291 metrų aukščio tiltas yra netoli Canon miesto Kolorado valstijoje (JAV) virš Arkansaso upės. Net nuo 1929 iki 2003 metų tai buvo aukščiausias tiltas pasaulyje. Ir tik 2003 metais jį pralenkė naujas Beipanjieng upės tiltas Kinijoje. Karaliskasis Gorge tiltas – nepakartojamas 384 metrų ilgio ir 5,5 metrų pločio statinys.

 

Inkų virvinis tiltas Peru
Inkų virvinis tiltas Peru

Inkų virvinis tiltas Peru

Šis tiltas – tai buvęs paprastas kelias virš kanjonų, suteikiantis galimybę patekti į Inkų imperiją. Tokie tiltai tais laikais, kai inkai dar neturėjo jokio transporto, ir buvo skirtas eiti pėsčiomis. Tiltas parodo tuometinę inkų kelių sistemą ir inžinerijos pasiekimus. Tiltai labai dažnai naudodavosi inkų pasiuntiniai (Chasqui), nešdami žinią per Inkų imperiją.
Tiltų statybai inkai naudodavo natūralias medžiagas iš augalų. Augalai būdavo surišami kartu tvirta virve ir sutvirtinami medžiu, kad būtų tvirtas pagrindas po kojomis. Kiekvienoje tilto pusėje būdavo pritvirtinami akmenys ir nuleidžiami žemyn į kanjoną. Jie būdavo tarsi inkarai, laikantys tiltą pučiant stipriam vėjui. Didelėmis iš žolės padarytomis virvėmis šiuos akmenis surišdavo tarpusavyje. Dar dvi virvės būdavo ištiesiamos kaip apsaugos turėklai einantiems žmonėms. Šia sistema buvo statomi pakankamai tvirti tiltai, kuriais galėdavo gabenti nemažo svorio krovinius. Tačiau tokie tiltai vis dėl to buvo per sunkūs: galiausiai tilto vidurys nusvirdavo žemyn, tai sukeldavo stiprų siubavimą pučiant stipriam vėjui. Dažniausiai tiltai atlaikydavo tik todėl, kad vietinių kaimų gyventojai kiekvienais metais pakeisdavo virves.

Palau Langkawi tiltas Malaizijoje
Palau Langkawi tiltas Malaizijoje

Palau Langkawi tiltas Malaizijoje

Šis tiltas yra didžiausioje Palau saloje, Langkawi apylinkėse, Malaizijoje. Tiltas kabo 687 metrų aukštyje virš jūros lygio ir atveria nepakartojamą panoramą į Andamano jūrą ir Tailando Tarutao salą. Nuo tilto atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Be to, tiltas sukasi suteikdamas galimybę atsiverti skirtingiems vaizdams. Šis dangaus tiltas yra vienas iš įspūdingiausių tiltų pasaulyje. Tiltas sutvirtintas tik viena kolona, kurią laiko 8 subalansuoti kabeliai. Tilto ilgis – 124 metrai, plotis – beveik 2 metrai.

Puente de Ojuela tiltas Meksikoje
Puente de Ojuela tiltas Meksikoje

Puente de Ojuela tiltas Meksikoje

Qjuela buvo maža mineralų kasykla šiaurės vakaruose prie Durango miesto. Ta vieta dabar vadinama miestu vaiduokliu, nes visi mineralai buvo iškasti ir vienintelis dalykas, kas liko ir vis dar funkcionuoja, tai tik šis tiltas. Originalusis tiltas buvo suprojektuotas garsiųjų brolių Roebling, kurie taip pat suprojektavo garsųjį Bruklino tiltą. Tuo metu, kai pastatė Puente de Qjuela, tai buvo trečias pagal ilgį kabantis tiltas pasaulyje. Tiesa, nesenai jis buvo rekonstruotas, o originalusis tiltas sunaikintas. Išliko tik pagrindinės arkos, kurios eksponuojamos Torreono ekspozicijų centre.

Hussaini kabantis tiltas Pakistane
Hussaini kabantis tiltas Pakistane

Hussaini kabantis tiltas Pakistane

Nors šis tiltas pripažintas pačiu pavojingiausiu tiltu pasaulyje, tačiau tai tik vienas iš daugelio tokių tiltų Šiaurės Pakistane. Seniau vienintelis kelias keliauti vietiniams gyventojams buvo kalnai. Tačiau net ir pastačius tiltą, keliauti Šiaurės Pakistane vis dar taip pat sunku, kaip ir prieš 100 metų. Tenka keliauti silpnais virviniais tiltais, kabančiais virš sraunių kalnų upių. Vienas iš tokių tiltų yra Hussaini kabantis tiltas, kabantis virš Borit ežeroą. Tiltas yra ganėtinai ilgas ir labai prastos būklės. Jame nebėra daugumos lentų ir einant per stiprų vėją, tiltas labai stipriai siubuoja. Gali truputį bauginti ir kabančios seno, kažkada buvusio tilto liekanos. Tačiau nepaisant pavojingos išvaizdos, tiltas yra pakankamai saugus ir yra turistus viliojantis objektas.

Vitim upės tiltas Sibire
Vitim upės tiltas Sibire

Vitim upės tiltas Sibire

Šis tiltas yra medinis ir tikrai ne pačios geriausios būklės. Jis labai siauras, juo gali vos vos pratilpti tik vienas automobilis. Tačiau tilto ilgis yra 570 metrų. Todėl, jei esate pakankamai geras vairuotojas, jį pervaziuoti užtruksite 3 minutes. Kas jei neesate labai profesionalus vairuotojas? Na, tiesiog galite kristi15 metrų žemyn į Vitim upę! To, turbūt, niekas nenorėtų: Sibire žiemos būna itin šaltos, temperatūra nukrenta net iki -40 ir dar žemiau. Tuomet tiltas pasidengia ledu ir ekstremalai iš viso pasaulio susirenka čia išbandyti savo jėgas. Ir nors atvykėliams tai ekstremalūs pojūčiai ir didelis adrenalino šaltinis, tačiau vietiniams gyventojams tai įprastas ir vienintelis kelias į kitą Vitim upės pusę.

Natūralus Bryce kanjono tiltas Jutoje(JAV)
Natūralus Bryce kanjono tiltas Jutoje(JAV)

Natūralus Bryce kanjono tiltas Jutoje (JAV)

Nors pavadintas tiltu, tačiau tai tik natūrali gamtos sukurta arka. Tai nuostabus gamtos kūrinys, nuo kurio atsiveria nepakartojas vaizdas į kanjoną.

 

 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*