Ar įmanoma užkurti ugnį iš ledo?
Nenustebkite, Jūs teisingai perskaitėte ir supratote klausimą „ar įmanoma užkurti ugnį, naudojant tik ledą?“. Ir taip, tai yra įmanoma! Šis būdas, gali Jums išgelbėti gyvybę, jei šaltą žiemą tektų pasiklysti neturint jokio ugnies šaltinio. Manau, tokioje nepavydėtinoje situacijoje nenorėtų atsidurti niekas. Todėl, tai ką sužinosite dabar, gali Jums kada nors labai praversti.
Turbūt daugelis žino, kas yra padidinamasis lęšis, dar kitaip vadinamas didinimo stiklas. Taip pat, daug kas žino, kad tokiu stiklu galima lengvai uždegti bet ką, kas gerai dega, pasitelkiant saulės spindulių pagalbą. Tokiam lęšiui pagaminti nebūtinai turi būti naudojamas stiklas. Jį galima padaryti ir iš ledo!
Pirmiausiai atsikaskite sniegą: po sniegu turėtų būti sudžiuvusios žolės ar lapų. Galite naudoti ir popierių, medvilnę ar bet ką, kas lengvai užsidega. Suraskite skaidraus ledo. Ledas turi būti išties skaidrus, be jokių drumzlių ir priemaišų, nes kitaip gali nepavykti. Jei turite peilį, bus daug lengviau. Jei vis dėl to neturite peilio, gali tekti truputi pavargti kitais aštriais daiktais, kuriuos tik galite rasti.
Lęšių būna kelių rūšių. Jus galite daryti glaudžiamąjį – plokščią iškilųjį arba glaudžiamąjį – abipusį iškilųjį. Kaip sako pavadinimas, plokščiojo iškilusiojo lęšio viena pusė yra plokščia, kita – iškilusi. Vidurys turi būti storesnis nei kraštai. Sudekite du tokius lęšius vieną ant kito ir gausite abipusiai iškilusiojo lęšio formą. Taigi nusprendę, kurį lęšį norite daryti, galite pradėti jį formuoti. Lešio dydis nedaro didelės reikšmės, tačiau jo storis gali būti reikšmingas. Nedarykite lęšio per plono ir stenkitės, kad jo skersmuo (diametras) būtų bent dvigubai didesnis nei jo storis. Tarkime, jei skersmuo apie 10 cm, tai storį bandykite išlaikyti apie 5 cm.
Išgavę pagrindinę formą, poliruodami ledą rankomis, užbaikite lęšio formavimą. Jūsų kūno temperatūra lengvai tirpdys ledą ir leis puikiai nušlifuoti ir taip užbaigti lėšį.
Tada beliks tik nukreipti iškilusią pusę į saulę, o kitą – į paruoštą lapų ar žolės krūvelę. Stenkitės ir reguliuokite lęšį taip, kad skleidžiamas spindulys sueitų į kuo mažesnį tašką. Jei nepavyks iš pirmo karto, nunusiminkite. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, gal ledas buvo nepakankamai skaidrus ar suformavote lęšį nevisai taisyklingos formos. Geriau pabandykite daryti lęšį iš naujo, nes tai gali būti vienintelis Jūsų išsigelbėjimo šaltinis. Be to, gaminantis lęšį iš ledo, Jūs judate ir taip keliate savo kūno temperatūrą bei neleidžiate jam atšalti.
Pavykus ir išgavus ugnį, dėkite vis didesnes šakeles ar medžio gabalėlius ir galėsite mėgautis Jums taip reikalinga šiluma.