Kaip elgtis patekus į liūną

Kaip elgtis patekus į liūną

Tikrai visi yra girdėję ir žino įvairių istorijų, kas nutinka žmogui, netyčia įkritus į liūną. Patekus į jį, labai sunku išsikapanoti. Paradoksalu, bet kuo daugiau judesių žmogus atlieka, tuo greičiau ir giliau jis grimzta liūnan. Dar mažas būdamas, pamenu, buvau prisiklausęs įvairių istorijų. Grybaudamas miške, visada stengiausi žiūrėti po kojomis, kad tik nepapulčiau į tą baisųjį liūną. Užaugęs sužinojau, kad vis dėl to, išsigelbėti įmanoma, jei tik žinome, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Jei su savimi turite kuprinę, įkritę į liūną, visų pirma, pasistenkite ją nusimesti kuo greičiau, nes papildomas svoris tokioje situacijoje tikrai nepadės.

Antra – įkritę į liūną, nepanikuokite. Panika – pagrindinė priežastis, kodėl liūnas pasiglemžia tiek daug žmonių gyvybių. Iš baimės žmogus ima blaškytis ir bando staigiais judesiais kuo greičiau išsikrapštyti lauk, liūne vanduo bei nuosėdos atsiskiria. Tuo metu jis ima skęsti vis giliau ir giliau, kol galiausiai liūnas žmogų pasiglemžia. Atsiranda tarsi siurbimo efektas, traukiantis žemyn. Todėl jokiu būdu nedarykite staigių judesių, nes tai tik viską pablogins.

Dauguma žmonių žūsta liūne tik dėl dviejų priežasčių:

1. Juos apima panika ir blaškydamiesi jie daro staigius judesius, kurie tik dar stipriau traukia žemyn.

2. Žmonės taip išsigąsta, kad netgi bijo pajudėti ir laukia pagalbos, kurios taip ir nesulaukia. Be abejo, jei netoliese yra žmonių, ši strategija nėra bloga. Tačiau išsigelbėję iš liūno patys, turėsite nepaprastą istoriją, kurią galėsite pasakoti draugų rate ir suprasite, kad tai nėra taip sudėtinga, kaip kad nori mus įtikinti Holivudas filmuose.

Tarkime, Jūs esate viduryje liūno ir negalite pasiekti jokio sauso žemės lopinėlio, kurį įsitvėręs galėtumėte išlipti. Situacija išties ne kokia, mintyse, turbūt, jau prabėga visas gyvenimas, jaučiate, kad esate tik per žingsnį nuo mirties. Tačiau viskas, ką Jums reikia padaryti, tai lėtai lenktis atgal, panardinant viršutinę kūno dalį į liūną. Suprantama, tai gali pasirodyti baisu.. „Koks kvailys gali dar daugiau nardinti save visą, juk tai tik pagreitins skendimą dar daugiau“, –pamanysite Jūs. Tačiau nėra ko bijoti, jei tik nedarysite staigių judesių. Juk jei nedarysite nieko, tai tada tikrai neišsigelbėsite. Jūsų kūnas plūduriuos liūne daug geriau nei vandenyje. Matote, liūnas yra daug tirštesnis už vandenį, todėl tikrai galite laikytis paviršiuje geriau nei vandenyje. Jei labai bijote, įkvėpkite oro, kaip plaukdami įprastai ant nugaros, ir oras plaučiuose Jus laikys liūno paviršiuje dar geriau.

Vos tik pavyks atsilošti, bandykite tiesti kojas tarsi gultumėtės ant nugaros. Kantrybės, viską darykite labai lėtai, be staigesnių judesių. Jūs turite pakankamai laiko, nes jei pradėsite greitai judėti, laiko neliks visai.

Kai tik pilnai išsitiesite ir atsigulsite, Jūsų kūnas turėtų imti plūduriuoti ir laikytis liūno paviršiuje. Labai lėtais rankų judesiais bandykite plaukti link kranto. Atsiminkite, viską darykite labai lėtai. Nesiirkite sparčiais mostais. Taip pat stenkitės nekišti visų rankų iki pat pažastų gilyn.

Priklausomai nuo to, kaip teisingai viską atliekate, kol išplauksite iš liūno gali užtrukti iki keleto valandų. Viskas gerai, atsipalaiduokite, mėgaukitės dangumi. Jei pavargstate – atsipalaiduokite ir pailsėkite. Galite būti ramūs, Jūs atliekate viską teisingai ir tikrai išsigelbėsite. Juk jei darytumėte kažką blogai, tiek laiko jau nebūtumėte išsilaikęs. Geriau pagalvokite, kokią gerą istoriją apie ši nutikimą pasakosite draugams.

Pavykus pasiekti krantą, gali buti sunku išlipti, kadangi Jūsų kojos įmerktos. Be to, priklausomai nuo liūno sudėties, batai gali sukelti labai stiprų traukimą žemyn. Jei pavyksta užčiuopti pagalį krante, labai lėtais judesiais bandykite juo nuauti batus (tiesiog pagaliu nustumti juos nuo kojų) . Tik nesugalvokite bandyti batus nusiauti rankomis. Jei vis dėl to pagalio neturite ir esate šalia sauso kranto, lėtais sukamaisiais judesiais judinkite rankas ir kojas. Tai atskirs vandenį nuo liūno ir bus lengviau įsikabinus išlipti krantan.
 

 

Šnipas 2011-09-08 21:09
Nu tikiuos niekad neteks šitais patarimais naudotis, bet ačiū už info :)

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*