Kaip pradėti naujas šeimos Kalėdų atostogų tradicijas

Kaip pradėti naujas šeimos Kalėdų atostogų tradicijas

Kalėdinės atostogos visiems asocijuojasi tik su geromis emocijomis. Nesvarbu, kad visi jas praleidžia skirtingai. Daug kam tai yra metas, skirtas buvimui su mylimais žmonėmis, mėgavimasis nuostabiu maistu ir visko savyje apmąstymas. Kalėdų atostogų tradicijos turi neapsakomą vertę šeimai, o sumąsčius ir sukūrus keletą naujų idėjų, tai gali labai pasitarnauti formuojant supratimą vaikams apie Kalėdų dvasią. Jums ir vaikams kažkas naujo gali taip patikti, kad nekantraudami norėsite viską kartoti kiekvienais metais ir tai taps tik Jūsų šeimos tradicija.

Pabandykite sugalvoti naujos veiklos. Pasistenkite sugalvoti visiškai naują veiklą, kuria Jūs ir Jūsų mylimiausieji galėtų užsiimti atostogų metu. Pavyzdžiui, jei žiema išpuola tikrai labai šalta, dekoruokite namus atogrąžų stiliumi. Papuoškite viską gėlėmis, ryškiomis spalvomis, o ateinantiems vakarienės svečiams liepkite vilkėti kažkokį akcentą ta tema. Pabandykite pagaminti daugiau desertų, iškepti pyragų ar sausainių. Po vakarienės sugalvokite kokį naują žaidimą ar rungtį, kurią galite atlikti visi kartu. Nesvarbu, koks tai žaidimas ar rungtis, svarbu, kad tai būtų naujas ir smagus užsiėmimas visiems. Po to išdalinkite visiems paruoštus pyragus ir desertus kaip prizus. Viską suplanavę, galite prieš tai netgi nupirkti prizus dalyvausiantiems. Nebūtina didelių ir brangių prizų, užtenka ir po mažytę atminimo smulkmenėlę. Tokį vakarą visi patirs daug gerų emocijų ir gražūs atsiminimai išliks visam gyvenimui.

Darykite naujus rankdarbius. Pabandykite kartu su vaikais padaryti kažką naujo kiekvienais metais ir jie su nekantrumu lauks sekančių Kalėdų. Pavyzdžiui, leiskite vaikams dekoruoti ąsočius ir pridėti vidun įvairių blizgučių ar popieriaus skiaučių. Galite nupirkti kvapniųjų žvakučių, kurias vaikai galės įdėti į talpius ąsočius ar vazas ir pastatyti netoli kalėdinės eglutės, kad Kalėdų senelis galėtų lengvai matyti, kur padėti dovanėles. Arba nupirkite mažus aukso ar sidabro spalvos rėmelius, duokite vaikams kartono ir kuo rašyti. Paprašykite jų nupiešti ar parašyti, ką jiems reiškia Kalėdos. Įrėminkite jų darbus ir padėkite gerai matomoje vietoje, kad jie galėtų suprasti, kokį svarbų vaidmenį atlieka šeima ir mokėjimas dalintis.

Pristatykite naujus patiekalus. Pasistenkite kiekvienais metais pagaminti kažkokį naują patiekalą. Visi lauks su nekantrumu Kalėdų, kad galėtų pamatyti, koks naujas patiekalas papuoš šventinį stalą ir pamalonins jų gomurius. Galbūt atrasite tai, kas be galo patiks visiems šeimos nariams ir tai taps tradicinis patiekalas kiekvienoms Kalėdoms su iš kartos į kartą perduodamu receptu. O gal Kalėdų tradicija taps tai, kad kiekvieną kartą gaminsite vis naują patiekalą, kurį rasite senų receptų knygoje. Arba tiesiog įsigysite naują kalėdinių patiekalų knygą ir kasmet iš jos gaminsite Kalėdoms po naują patiekalą. Bet kuriuo atveju nebijokite eksperimentuoti ir bandyti!

Praleiskite Kalėdas visiškai kitaip. Gal Jūs įpratę kiekvienais metais Kalėdas švęsti namie? O gal jų nešvenčiate net išvis? Pabandykite kažką naujo. Jei galimybės leidžia, išvažiuokite į naują vietą. Visa tai gali palikti neišdildomus įspūdžius Jums ir Jūsų vaikams ir visi norėsite tai pakartoti ir kitais metais. O svarbiausia, visi šie dalykai suartins Jus ir sustiprins šeimos ryšius. Tik netingėkite! Padarykite tai jau per šias Kalėdas. Neatidėliokite surasdami šimtus pasiteisinimų tai padaryti kitais metais. Laikas taip greitai bėga, vaikai taip greitai užauga... Lai užsižiebia jų mažose širdutėse didelis Šv. Kalėdų stebuklas, kurį jie perduos savo vaikams, Jūsų anūkams!
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*