Mūsų nuomonė apie Tauragės miestą
Tauragė tai miestas vakarų Lietuvoje, sąlyginai mažas, joje gyvena tik apie 25000 žmonių, tad iš miesto dažnai daug nesitikima, bet visi patyrę keliautojai žino – kartais net ir mažiausiais miestelis ar kaimelis yra labai įdomus.
Tauragės miesto kilmės istorija, kiek netipiška. Miestui pradžią davė dvaras žinomas dar nuo vėlyvo XV a. Galbūt dvaro tapatinti su miestu ir nereikėtų, tačiau Tauragė tik XIX a. įgavo savivaldos teisę, iki tol miestas vystėsi kaip dvaro dalis. Tolimesnis miesto likimas, gan tipiškas tam regionui ir pačios Lietuvos istorijai. Tarpukaris, antrasis pasaulinis karas, okupacijų kaita, kaip ir kiekvienas miestas Tauragė ir jos gyventojai smarkiai nukentėjo šiais neramiais laikais, tai mini ir ne vienas paminklas Tauragėje.
Švenčiausios Trejybės bažnyčios skvere stovi 2008 m. statytas modernus paminklas Kęstučio apygardos partizanams. Šią vietą verta aplankyti ne tik dėl įdomaus paminklo, bet ir pati Tauragės katalikų Švč. Trejybės bažnyčia, bene gražiausia Tauragėje. Bažnyčia statyta XX a. pradžioje, yra neromaninio stiliaus ir savo formomis turėtų nustebinti architektūros mylėtojus. O jei užsuksite į vidų joje yra dar XVIII a. gaminti vargonai. Bažnyčia puošniai atrodo tiek iš lauko, tiek iš vidaus.
Tauragės simbolis joje esanti pilis. Pilis gali priminti kovas su kryžiuočiais ir LDK kunigaikščių žygius, bet yra visai ne taip. Tauragės pilis buvo pastatyta Lietuvą valdant carui ir šios pilies paskirtis pirma buvo ne gynybinė, o greičiau administracinė. Pilis sumūryta XIX a. viduryje atliko muitinės vaidmenį, mat Tauragė tuo metu buvo pasienis tarp carinės Rusijos ir Prūsijos. Pilyje taip pat buvo kalėjimas. Ji buvo ir tuometinės miesto valdžios atstovų susibūrimo vieta. Galima sakyti pilis atliko miesto rotušės vaidmenį, tokios mišrios paskirties pastatai nėra retenybė, Kauno rotušė irgi buvo naudojama įvairiausioms paskirtims, tai buvo tuometinis standartas.
Šiandien pilyje yra Tauragės krašto muziejus, kurio spektras gan platus. Veikia tautodailės, archeologijos, krašto gamtos ekspozicijos ir foto galerija. Daugiau informacijos apie šio muziejaus veiklą galima rasti tkmuziejus.lt Prie pilies taip pat yra puikiai sutvarkytas mažas parkelis reprezentuojantis miestą.
Tauragės pašonėje, palei kairįjį Jūros upės krantą vinguriuoja „Meilės takas“ – romantiškas parkas, daug didesnis už mano minėtą esantį pilies pašonėje. Parkas įkurtas dar 1937 metais, iškart įgavo šį romantišką pavadinimą. Meilės tako gale stovi įvairūs lietuvių liaudies paminklai. Tiesa, parkas pamėgtas ir vietinio jaunimo, tad Tauragės valdžia čia žaidžia įdomų žaidimą, vieni šiukšlina, kiti renka. Sakyti, kad parkas apšiukšlintas negalima, jis visad prižiūrimas, bet kai daug nekultūringų žmonių išlaikyti pastovią tvarką sunku.
Daug niūresnis objektas Tauragėje tai buvusi NKVD (MGB) būstinė. Pastato rūsyje įkurtas Kovų ir kančių istorijos muziejus. Daugybės žmonių likimai buvo sprendžiami šiame niūriame pastate. Net neaišku ar šis objektas vertas aplankymo, juk baugu ir baisu atminti skaudžią praeitį, bet visgi reikia.
Šiandieninė Tauragė, galbūt, jums nepasiūlys daug aktyvių pramogų, galbūt nenustebins ir miesto šurmuliu ar vakariniu gyvenimu. Bet užsukti į šį miestą ramiam poilsiui tikrai verta. Vien jau Tauragės pilis - jos aprašyti neįmanoma, ją reikia pamatyti, tikrai įspūdinga pilis, net ir kalbant visos Lietuvos kontekstu. O ir nedažnas atvejis, kad miesto centre stovėtų tokia didi pilis, mano nuomone, nei Kauno, nei Klaipėdos pilys nėra tokios įspūdingos.