Ką reikia žinoti vykstantiems į Graikiją
Graikija – labai graži šalis, viliojanti įspūdingais turistiniais objektais, nuostabiu kraštovaizdžiu bei virtuve, kuri įtinka net patiems didžiausiems gurmanams. Tačiau ar tikrai turite pakankamai informacijos tam, kad viešnagė šioje šalyje būtų ypatinga, o geri prisiminimai lydėtų dar ilgai ilgai? Pateikiame keletą patarimų, kuriuos būtina perskaityti prieš išvykstant į šią saulėtą šalį.
Ne paslaptis, kad sezonas trunka nuo balandžio iki spalio, tad tie, kurie mėgstate karštį, neapsiriksite į Graikiją nuvykę vasaros mėnesiais, o jei kaitra nėra geriausia Jūsų draugė – tuomet geriau vykti gegužę, rugsėjį ar spalį. Beje, kainos šiais mėnesiais taip pat būna šiek tiek žemesnės.
Keliauti į Graikiją labai patogu: tiesioginis skrydis užtruks apie 3 val., (maždaug pusvalandžiu ilgiau užtruksite jei skrisite į Graikijos salas), laiko juosta sutampa su Lietuvos, o viza – nereikalinga. Tad skrydis į Graikiją Jūsų nespės išvarginti, o dėl tos pačios laiko juostos nejausite diskomforto.
Taksi paslaugos Graikijos miestuose nėra brangios, be to įvairiuose miestuose taksi paslaugas teikiančių firmų yra labai daug, tad pasinaudoti šia transporto priemone nebus sudėtinga. Autobusų tinklas Graikijoje taip pat labai platus, tad autobusais pasieksite pačias įvairiausias šios vietoves. Na, o jei norite keliauti savarankiškai tuomet Jums tiks nuomojami automobiliai. Didžioji dalis Graikijos kelių yra asfaltuoti, o jų būklė nuolat gerinama. Jei po šalį keliausite automobiliu, turėkite su savimi ir lankomų vietovių žemėlapius. Žinoma, keliauti galite ir traukiniais, tačiau jų tinklais palyginti su kitomis Europos šalimis, nėra platus.
Graikijoje naudojama 220 voltų 50Hz dažnio įtampa.
Nepamirškite, jog graikams labai svarbus siestos laikas, tad didžioji dalis parduotuvių tarp 13.00 val – 16.00 val. nedirba, o bankų darbo laikas yra ypač trumpas – dauguma bankų dirba iki 14. 00 val.
Kalbant apie spaudą, verta paminėti, kad Graikijoje galite rasti du išsamius leidinius, skirtus turistams anglų kalba – Athens news ir Odyssey. Taip pat įmanoma rasti ir užsienio spaudos.
Svečiuodamiesi Graikijoje būtinai paragaukite: suvlaki – kiaulienos ar avienos šašlyką; vrasto – jautienos sriubos; krifaraki – troškinys indeliuose su makaronais; dolmades – vynuogių lapų suktinukai sufaršu ar ryžiais, labai primenantys lietuviškuosius balandėlius; baklava – vienas populiariausių graikiškų desertų ir žinoma – stiprios, rytietiškai paruoštos kavos bei vasarą ypač populiarios Frappe kavos. Beje, prašant juodos kavos, negalima sakyti, jog norite turkiškos kavos (graikai dėl to gali įsižeisti), tad jų akyse atrodysite mandagūs jei prašysite graikiškos kavos. Taip pat didelis pasirinkimas žuvies bei jūros gėrybių: krabų, midijų, krevečių, kalmarų. Nepasimeskite tarp kavinių bei restoranų įvairovės ir užsukite į tavernas – čia ne tik papietausite ar pavakarieniausite, bet ir turėsite progos pabendrauti su šeimininkais, išgirsti daug įdomių istorijų bei faktų apie graikišką virtuvę.
Na, o kol dar neišvykote į šalį kuri tikrai gali būti tituluojama turistų rojumi, keletas graikiškų žodelių. Patikėti graikai tikrai liks nustebinti ir sužavėti Jūsų pastangomis prabilti jų gimtąja kalba.
Ne – taip;
Ochi – ne;
Evcharisto – ačiū;
Parakalo – prašau;
Signomi – atsiprašau;
Kalimera – labas rytas;
Kalispera – labas vakaras;
Jasu – Sveikas;
Kalinichta – labanakt;
Ti kanis – kaip laikais;
Ti kanete – kaip laikotės;
Vasarą vyksiu į Graikiją - To kalokeri tha taksidhepso stin Eladha;
Tilefono – telefonas;
Theatro – teatras.