Ką verta žinoti prieš planuojant tolimąją kelionę automobiliu

Ką verta žinoti prieš planuojant tolimąją kelionę automobiliu

Kur vaizdo kamera? O ne! Degalai beveik baigėsi, o artimiausios degalinės nematyti... Kieno buvo ši „nuostabi“ įdėja! Ot velnias, baiginėjasi grynieji. Visą tai patiria keliaujantys, kurie menkai organizavo ir planavo tolimąją kelionę prieš įšsiruošiant. Lažinuosi, kad daugumai su šiomis problemomis susidūrusiems, skaitant tai - sukelia šypseną. Na taip, visą tai nutinka labai dažnai menkai planuojantiems pačią kelionę. Vis tik šių mažų nesusipratimų galima išvengti planuojant viską iš anksto.

Tokios ilgos turistinės kelionės automobiliu stiprina tarpusavio santykius, suburia šeimą ir draugus kartu ir svarbiausiai palieka neišdildomų prisiminimų visam gyvenimui. Tačiau prieš keliaujant būtina apžvelgti daugybę dalykų. Jūsų kelionės organizavimas gali paversti pačią kelionę maloniu laiko leidimu arba visiška katastrofa. Pabandykime apžvelgti pagrindinius dalykus norint išvengti nemalonių netikėtumų kelyje.

Kelionės maršrutas. Tinkamo kelionės maršruto sudarymas yra pagrindas. Juk nevažiuosite į nežinia kur? Planuoti yra ypač svarbu jei planuojate vyktį į tolimesnę kelionę po kitas šalis. Panagrinėkite žemėlapį atidžiau, kad keliaujant nepraleistumėte svarbių lankytinų vietų. Nustebsite kiek ištiesų galima visko pamatyti. Šiais laikais keliaujant automobiliu viskas daug paprasčiau. Jums nebėra būtinybės studijuoti žemėlapį ir nuolat sekti kiekvieną vingį jame. Juk dabar viskas paprasta dėka GPS navigacijos. Tačiau dėl visa ko pasiimkite žemėlapį atsargai, juk niekada negali žinoti kaip viskas pakryps ir ar naujosios technologijos nepaves kelyje.

Degalai, tapalai bei automobilio būklė. Prieš išsiruošiant privalote pilnai patikrinti automobilį. Kalba eina ne tik apie degalų baką, bet ir tepalus, aušinimo skystį, langų plovimo skystį ir t.t. Jei nenusimanote daug apie automobilius, nuvažiuokite į autoservizą ir padarykite pilną techninę apžiūrą. Tai padės Jums išvengti nemalonių netikėtumų kelyje bei sutaupyti daugybė laiko, nervų ir nenumatytų išlaidų.

Muzika. Mes žmonės tokie jau esame, kad tiesiog dieviname muziką. Su gera muzika viską daryti yra daug maloniau. Beto tolimoje kelionėje muzika padeda sumažintį nuovargį. Stenkitės pasiimti su savimi kuo daugiau mėgstamos muzikos.

Maistas. Jei vykstate kartu su vaikais – būtinai įsidėkite kuo daugiau užkandžių, geriamo vandens butelių, sulčių ir vaisių. Vaikai tai dievina ir kartais tai vienintelis būdas juos nuraminti, o Jūs juk nenorite nuolat stoti prie kiekvienos pakelės parduotuvės.

Šiūkšlių maišai. Atliekami šiūkšlių maišai taip pat labai reikalingi, nebent Jūs nieko prieš jei maisto likučiai bei kitos šiukšlės mėtysis kur papuola automobilyje, ar dar blogiau – bus išmetami per langą. Gamtos teršimas yra nedovanotinas visais atžvilgiais ir net baudžiamas įstatymo. Jei keliaujate po užsienio šalis, kaikuriuose šalyse už šiukšlinimą baudžiama labai griežtai!

Grynieji pinigai. Užtikrinkite, kad su savimi turite pakankamai grynųjų pinigų. Taip jau yra, kad ne visur galima atsiskaityti banko kortele. Norint išvengti tokios nemalonios ir kėblios situacijos vertėtų visada turėti pakankamai grynųjų pinigų. Jei pinigai baiginėjasi, būtinai išsigryninkite daugiau iš artimiausio bankomato.

Vaizdo kamera ir Fotoaparatas. Jei turite ir galite sau tai leisti, stenkitės su savimi turėti vaizdo kamerą bei fotoaparatą. Jei neturite, tai gal galite pasiskolinti tai iš draugų? Ir nesidrovėkite prašyti draugus paskolinti. To pagalba galėsite įamžintį visas gražiausias akimirkas. Tai vienas iš svarbiausių kelionės tikslų – patirtį neišdildomų įspūdžių, gražių akimirkų ir visą tai įamžinti. Tik būtinai visada turėkite įkrovę batareikas, kad būtumėte visada pasiruošę reikiamomis akimirkomis.

Nakvynė. Viskas priklauso koks Jūsų kelionės būdas. Jei keliaujate su vaikais – išankstinis nakvynės planavimas bei rezervavimas būtinas. Tuo tarpu jei keliaujate su draugų kompanija – įdomiau to neplanuoti. Gal tai skamba keistai, bet tokiu būdu patirsite daugiau nuotykių. Patikėkite, tokiu būdu teks nakvoti keisčiausiose pakelės moteliuose bei sutikti įvairiausio tipo žmonių.

Kelionės vaistinėlė. Būtiniausi vaistai įvairioms situacijos kelionėje yra nepakeičiami. Būtinai įsidėkite pakankamai vaistų nuo galvos skausmo, virškinimo sutrikimų, alergijos ir t.t. Skaitykite pilną straipsnį ką vertėtų turėti savo kelionės vaistinėlėje.

Kiti reikalingi daiktai. Prieš keliaujant stenkitės apgalvoti ką derėtų pasiimti su savimi. Pavyzdžiui saulės akiniai bei kremas nuo saulės yra labai reikalingi daiktai kelionėje. Jei nenorite nudegti per daug saulėje, turėtumėte su savimi visada turėti kremą nuo saulės. Juolabiau, jei esate toli nuo namų ir laukia dar tolimas kelias, likusią kelionės dalį praleisti kamuojamiems skausmų nuo saulės nudegimų, nėra geras pasirinkimas. Kalbant apie saulės akinius, tai jei skirti ne tik tam, kad atrodytumėte stilingai, bet ir tam, kad sumažinti akių įsitempimą esant kaitriai saulei. Per didelis akių įtempimas spiginant saulei išvargina akis bei sukelia galvos skausmą. Nepamirškite pasiimti vasarinių šlepiačių ir leiskite Jūsų pėdoms „kvėpuoti“. Tai ne tik patogu ilgos kelionės metu, bet net ir rekomenduotina.

Venkite eismo piko valandomis. Kaip ir daugelis, Jūs planuojate pačią kelionę todėl, kad norite atitrūkti nuo ilgų darbo valandų, streso ir rutinos. Tad kodėl praleisti ilgas valandas įstrigus transporto kamščiuose, kai galbūt buvo galima to išvengti? Pasaulis nesustoja vietoje tuo metu kai Jūs atostogaujate, visi skuba į darbus ir kitais reikalais, sukeldami transporto kamsčius. Prieš keliaujant stenkitės gerai išstudijuoti būsimą maršrutą, surinkti kuo daugiau informacijos apie dažniausiai perpildytas eismo vietas bei planuojamus kelio ar kitus darbus Jūsų kelyje. Gal įmanoma „blogasias“ atkarpas apvažiuoti aplinkiniais keliais sutaupant daugybę nervų ir laiko?

Rinkite informaciją apie planuojamas aplankyti vietas. Skirkite tam daugiau laiko. Stenkitės surinkti kuo daugiau informacijos apie pakeliui esančias lankytinas vietas. Juk nenorite praleisti kažko svarbaus vien dėl to, kad patingėjote skirti daugiau laiko ieškant informacijos apie lankomas vietas pakeliui, o vėliau sužinojus jog praleidote tikrai svarbių vietų – gailėtis ir graužtis dėl to. Jei planuojate kelionę po Lietuvą ar Latviją, galite rasti nemažai informacijos apie Lietuvos lankytinas vietas bei Latvijos lankytinas vietas.

Galų galiausiai tiesiog mėgaukitės visomis kelionės akimirkomis. Net jei kažkas vyksta ne pagal planą, per daug nesinervinkite dėl to. Neleiskite pykčiui užvaldyti ir sugadinti kelionės. Net jei tai atrodo pasaulio pabaiga, praėjus laikui ir pažvelgus atgal tai tieisog atrodo juokingai. Tiesiog atsiloškite, atsipalaiduokite ir mėgaukitės kiekviena akimirka!
 

Keliauti automobiliu 2018-09-20 15:18
Labai aiškūs, konkretūs ir naudingi patarimai. Mes net ir su vaikais mėgstame keliauti ekspromtu - čia ir dabar, be jokių rezervacijų. Visuomet įsimetame palapinę jei nerastume nieko padoraus už priimtiną kainą. Dar neteko nusivilti

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*