Kad ir kur keliautumėte, pasistenkite visada išlaikyti gerą nuotaiką ir humoro jausmą
Išvykus į kitą šalį toli nuo namų gali kilti įvairių jausmų ir emocijų. Nors dažniausiai daugumai žmonių nuotaika būna daug geresnė nei įprastai, tačiau pasitaiko ir išimčių. Svetimos kultūros šokas, nepakantumas, nusivylimas pačia vieta ir kiti neigiami dalykai gali išmušti iš vėžių ir sugadinti visas atostogas. Tačiau kuo daugiau neigiamų emocijų įsileisite, tuo jų vis daugės, kol viskas atrodys nebepakenčiama. Visi žinome, kad jei jau pradedi nervintis ir būti blogos nuotaikos, tai kuo toliau, tuo labiau viskas tik blogėja, dar labiau viskas nervina ir niekas nebesiseka. Tiek blogos, tiek geros emocijos yra kaip magnetai: kiekviena bloga emocija pritraukia dar daugiau blogų jausmų, o kiekviena gera – gerų.
Žinodami kaip išlaikyti gerą humoro jausmą keliaujant, patirsite daugiau gerų įspūdžių ir galėsite mėgautis atostogomis pilna širdimi. Visa galia yra tik Jūsų mintyse ir jei tik žinote keletą paprastų triukų, kaip save pralinksminti įvairiose situacijose, patirsite daugiau gerų emocijų ir lengvai kontroliuosite viską įvairiose situacijose.
Visų pirma, visada tikėkitės kažko netikėto. Kai esate toli nuo namų, nesitikėkite, kad viskas klostysis be trukdžių. Nors ir viskas vyks nepriekaištingai pagal planą, nenustebkite jei atsiras trukdžių ir nusivylimo. Visada stenkitės galvoti taip, kad nesvarbu kaip gerai viskas einasi, bet kada nutikti netikėtumų ir būkite tam psichologiškai pasiruošę.
Išlikite lankstūs. Normalu, jog norite, kad viskas visada 100 procentų vyktų pagal planą. Deja, gyvenime taip nebūna ir išlenda neplanuotų netikėtumų. Viešbučio pasirinkimas, laisvų kambarių buvimas, kelionės tvarkaraštis ar šiaip kiti kelionės planai visada turi būti keli: planai ,,A“, ,,B“ ir net ,,C“. Ir jei neišdegs planas ,,A“, nereikės nervintis, nes atsargoje visada turėsite dar kelis. Verčiau mėgaukitės atostogomis, mėgaukitės tuo, kad esate toli nuo namų, darbo ir streso.
Nesinervinkite dėl visokių smulkmenų. Jei kambarinė pamiršo palikti švarių rankšluosčių, neverta eiti ir plūstis su viešbučio administracija. Skirkite kelias minutes nusiraminimui ir paskambinę mandagiai paprašykite. Nereikia gadinti sau nuotaikos dėl tokių menkniekių, kurie susidėję gali peraugti į dar didesnius pykčio protrūkius ir kivirčus. Geriau stenkitės kuo daugiau šypsotis, palaikyti gerą nuotaiką ir praskaidrinti ją aplinkiniams.
Visada pabandykite pagalvoti, kaip Jūs jaustumėtės kito žmogaus vietoje. Neširskite, jei aptarnavimas restorane ne toks, kokio tikėjotės, o padavėjas, galbūt, kažką pamiršo atnešti tai, ką užsisakėte. O gal žmogus, atidarinėjantis Jums viešbučio vartus, juda ne taip greitai, kaip norėtumėte? Gerbkite daugiau kitus ir elkitės taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su Jumis. Niekada negali žinoti: gal jie turėjo labai sunkią dieną ir daug asmeninių problemų. Todėl Jūsų nuoširdus ir kantrus elgesys gali situaciją padaryti geresnę.
Vietoj pykčio, kuo dažniau naudokite humorą. Jei kas nors Jus išvedė iš kantrybės, geriau tiesiog ramiai pasišalinkite. Ir atminkite, kad viskas, kas blogo ir netikėto nutiks kelionės metu, vėliau liks gerais atsiminimais ir istorijomis, kurias galėsite pasakoti draugams, kolegoms, vaikams ar anūkams. Todėl visada stenkitės išlaikyti puikų humoro jausmą ir šypseną veide.