Kaip tinkamai saugoti ir laikyti svarbius daiktus kelionės metu

Kaip tinkamai saugoti ir laikyti svarbius daiktus kelionės metu

Keliaudami su savimi dažniausiai pasiimame daugybę daiktų. Galbūt, kartais net tų, kurių net nelabai reikia. Trumpose kelionėse su savimi turime pinigų, juvelyrinių papuošalų, namų raktus ir pan. Ilgesnėse kelionėse su savimi dažniausiai turime svarbesnius daiktus – pasus, vizas ir t.t. O kur dar banko kortelės, įvairūs asmeniniai pažymėjimai. Taigi su savimi turime visus svarbiausius daiktus, apie kurių praradimą net nedrįstame pagalvoti, nes tai būtų tikra katastrofa! Nors keliaudami apie tai negalvojame ir būname visiškai atsipalaidavę, vis tik derėtų su šiais daiktais elgtis atsakingai. Namuose šiuos daiktus dažniausiai laikome tam skirtose pastoviose vietose ir net pažadinti viduryje nakties iš miego, galime pasakyti, kur yra piniginė, pasas, laikrodis ir pan. Keliaujant dažniausiai būname atsipalaidavę, todėl apie šiuos dalykus labai nesusimąstome. Ir staiga susigriebiame, jog nebepamename, kur ką pasidėjome, pradedame galvoti apie blogiausią, kas galėjo nutikti (gal pamėtėme, o gal dar blogiau – pavogė!). Tokios mintys ir panika galutinai sugadina pakilią atostogų nuotaiką. O juk viso to galime išvengti, jei žinosime, kaip tinkamai saugoti ir laikyti svarbius daiktus kelionės metu.

Išskirstykite pinigus

„Kam to reikia?“ – pamanysite. Ogi tam, kad, jei neduok Dieve, pamestumėte – nepamestumėte visų ir visada pinigų turėtumėte atsargoje. Jei keliaujate su šeima ar draugais, paskirstykite pinigus tarpusavyje. Keliaudami vienas, laikykite pinigus skirtingose vietose. Didžiąją dalį pinigų laikykite atsarginėje piniginėje kur nors saugiai ir giliai kelioniniame krepšyje. Be reikalo neatidarinėkite krepšio kelionės metu. Pabandykite apskaičiuoti, kiek pinigų gali prireikti keliaujant ir turėkite papildomai piniginėje arčiau savęs. Leiskite pinigus iš šios piniginės ir stenkitės neliesti atsarginės piniginės, esančios krepšyje.

Stenkitės su savimi turėti kuo mažiau brangių juvelyrinių papuošalų

Jei jau manote, kad Jums keliaujant gali prireikti papuošalų, stenkitės puoštis tik išskirtinėmis progomis. Papuošalai „traukia“ vagišių akis, todėl bus saugiau, jei puošitės tik esant svarbioms progoms. Keliaudami laikykite papuošalus giliai kelioniniame krepšyje. Neįmeskite tiesiog į rankinę, nes rankinė yra lengviausias ir dažniausias vagių grobis. Daug kas mano, kad laikyti daiktus rankinėje yra saugu, nes rankinė visada yra po ranka ir tai mums sukelia saugumo jausmą. Vis tik, rankinė būna dažniausias daiktas, į kurį nusitaiko vagys. Be to, rankinėje paprastai laikome bilietus, mobilųjį telefoną, raktus ir daugelį kitų dažnai naudojamų smulkių, bet reikalingų daiktų. Būtent dėl jų Jūs dažnai atidarinėjate rankinę ir taip atsiranda galimybė, jog galite kažką tiesiog nepastebimai pamesti.

Kabinkite raktus

„Kodėl?“ – pagalvosite Jūs. Ogi tam, kad nepamestumėte ar nepadėtumėte kažkur ir po to, kai jų prireiks, nebeatsimintumėte. Šiandien pilnos parduotuvės įvairių rūšių stilingų raktų pakabukų. Įsigykite tokį ir Jūs, nes tai išties patogus bei praktiškas dalykas. Tuomet raktus galėsite tiesiog prikabinti prie džinsų, rankinės, krepšio ir pan. Ir raktai visada bus po ranka!

Su savimi visada turėkite pakankamai grynųjų pinigų

Pagalvokite, kas būtų, jei su savimi neturėtumėte pakankamai grynųjų pinigų ir pamestumėte banko kortelę? Tai, turbūt, pats blogiausias dalykas, koks gali nutikti kelionės metu. Ir ne tik todėl, kad radęs banko kortelę žmogus gali ja pasinaudoti ir „apšvarinti“ Jūsų sąskaitą dar iki tol, kol nesusivokėte, jog nebeturite kortelės. O ir dėl to, kad kelionės metu galite tiesiog likti be pinigų. Juk pametus banko kortelę kitoje šalyje iškyla daugybė problemų, o pasibaigus gryniesiems, jų paprasčiausiai nebebus iš kur gauti. Neduok Dieve, Jūs pametate dar ir kreditinę kortelę! Tuomet Jūsų reikalai visai prasti. Todėl stenkitės turėti visada pakankamai grynųjų pinigų ir rečiau nešiotis kelionėje banko bei kreditines korteles.

Keletas pagrindinių saugumo patarimų

Turbūt esate girdėję daugybę istorijų apie apgavystes ir apiplėšimus keliaujant? Yra daugybė nutikimų, kai keliautojai praranda pinigus, dingsta jų pasai ar vizos, kreditinės bei banko kortelės. Visa tai nutinka labai dažnai, nes keliaujantys žmonės yra lengvas vagių grobis. Todėl:
• niekada neišleiskite savo daiktų iš akiračio;
• visada patikrinkite savo daiktus prieš išeidami iš viešbučio;
• tiksliai žinokite, ką ir kiek turite savo piniginėje (banko korteles, pažymėjimus, grynuosius pinigus ir pan.);.
• jei prekinatės parduotuvėje, prieš palikdami kasą visada pasitikrinkite, ar visi Jūsų daiktai vietoje. O kas, jei pamiršote grąžą ar banko kortelę?

Gal visa tai Jums gali atrodyti ir taip aišku. Tačiau patikėkite, šios, iš pažiūros, kvailos klaidos labai dažnai pasitaiko keliautojams. Kelionė turi būti pilna malonių akimirkų bei džiaugsmo, o ne rūpesčių dėl prarastų daiktų. Naudokitės šiomis paprastomis taisyklėmis keliaudami ir Jums neteks patirti visų nemalonumų, kuriuos patiria išsiblaškę ir neatsakingi turistai.

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*