Patarimai kaip nugalėti skrydžio baimę

Patarimai kaip nugalėti skrydžio baimę

Didžiąją dalį įvairiausių pasaulio kampelių yra patogiausia pasiekti lėktuvu. Tačiau ką daryti, jei esate iš tų žmonių, kuriems skrydis lėktuvu – ne pats tinkamiausias keliavimo būdas. Bijantiems šio keliavimo būdo – keletas mūsų patarimų, kad kelionė lėktuvu būtų sklandi ir nesukeltų baimių bei rūpesčių.

Rinkitės kuo trumpesnį maršrutą ir jei įmanoma kuo didesniu lėktuvu.

Tam, kad nukreiptumėte mintis nuo baimės, užsiimkite jums malonia veikla – paskaitykite knygą, paklausykite muzikos ar pažiūrėkite filmą.

Nors skrydžių metu dauguma žmonių renkasi kavą, žmonėms, bijantiems skristi lėktuvu, nepatariama gerti šio gėrimo. Geriau rinktis arbatą, sultis, ar net truputį vyno, kadangi kava (dėl joje esančio kofeino) gali tik dar labiau padidinti nerimą bei jaudulį.

Valgymas skrydžio metu yra labai naudingas. Pirmiausia, valgymas didina cukraus kiekį kraujyje, o tai – švelnina nerimą, taip pat pats valgymo procesas suteiks malonumą ir nuvys neigiamas mintis šalin.

Gerkite pakankamai skysčių, nes tai sumažins adrenalino kiekį, ypač tam puikiai tinka pomidorų sultys su druska.

Jei manote, kad su baime skrydžio metu susitvarkyti nepavyks – išgerkite raminamųjų, svarbu nepadauginti, kadangi galite sulaukti priešingo efekto.

Yra kvėpavimo pratimų, kurie padeda atsipalaiduoti ir sumažinti baimę skrydžio metu. Prieš kelionę paieškokite internete šių pratimų ir pasipraktikuokite namie, kad kelionės metu, galėtumėte atlikti šiuos pratimus.

Kuo daugiau žinote – tuo mažiau baimės jaučiate, tad prieš skrydį surinkite kuo daugiau informacijos apie lėktuvą, skrydžio laiką, pasidomėkite patarimais, kuriuos siūlo specialistai.

Skrydžio metu galvokite tik apie teigiamus, pozityvius dalykus, pasistenkite kuo daugiau bendrauti (su aptarnaujančiu personalu ar šalia sėdinčiais žmonėmis), tai padės prasiblaškyti.

Stenkitės galvoti apie kelionės tikslą, vardan ko skrendate lėktuvu. Galvokite apie susitikimą su žmonėmis, pas kuriuos skrendate ar apie tai kaip maloniai leisite laiką paplūdimyje atostogų metu.

Jei labai bijote aukščio, skrydžio metu negalvokite, jog skrendate labai aukštai, jei sėdite prie lango – užtraukite lango apsaugą, tuomet jūsų neblaškys vaizdas pro langą.

Prasidėjus turbulencijai, įsivaizduokite, jog važiuojate duobėtu keliu. Tam, kad išvengtumėte nemalonių jausmų ir emocijų, kuriuos sukelia turbulencija, dar registracijos metu, pasirūpinkite, kad sėdėtumėte lėktuvo priekyje, kadangi būtent priekinėje lėktuvo dalyje turbulencija yra jaučiama mažiausiai.

Stenkitės keliauti su tais žmonėmis, kurie nebijo skristi lėktuvu – tokie žmonės sugebės jus nuraminti, suteiks gerų emocijų, tad jūsų baimė taip pat sumažės.

Prigesinkite šviesas, atsipalaiduokite ir pasistenkite šiek tiek numigti – net nepastebėsite, kaip gretai prabėgs skrydžio laikas.

Jei jūsų baimė skristi lėktuvu yra ypač stipri ir pasirinkti kitos transporto priemonės negalite, prieš kelionę kreipkitės į psichologą, kuris jums duos patarimų, kaip pažaboti šią baimę.

Ir paskutinysis patarimas. Jei bijote skristi lėktuvu – neslopinkite savo baimės ir atminkite, jog pasaulyje yra daug tokių žmonių kaip ir Jūs, tačiau kartu prisiminkite ir tai – jog lėktuvas yra viena saugiausių transporto priemonių, o lėktuvo pilotai bei stiuardesės – tai profesionalai, puikiai išmanantys savo darbą.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*