Gyvenimo būdas – gyvenimas gamtoje

Gyvenimo būdas – gyvenimas gamtoje

Daug kas iš mūsų yra pagalvoję, kad norėtų pabėgti bent jau kuriam laikui nuo civilizuoto pasaulio. Ar esate kada nors pasvajoję, kad norėtumėte viską mesti ir išvykti kur nors į ramybės oazę, toli nuo miesto šurmulio ir kasdieninių problemų? Ar nenorėtumėte gyventi laisvai, dirbti retkarčiais ir keliaujant pamatyti pasaulį? Manau, tikrai daugelis apie tai yra svajojęs nors akimirką. Tačiau įsipareigojimai, sukurtos ribos ir taisyklės stabdo mus nuo tokio žingsnio. Vis dėl to, jei iš tiesų pasiryžtumėte tai įgyvendinti, tai gali būti visai paprasta. Nors perspėju, kartą pabandžius taip gyventi, gali būti sunku grįžti į įprastą gyvenimą ir darbą nuo 8 val. iki 17 val.

Pirmiausiai ką reikėtų padaryti, tai pataupyti šiek tiek pinigų. Jų Jums prireiks ir tikrai sunkiai išsiversite be grynųjų. Todėl kurį laiką susispauskite ir pataupykite. Nebūtina taupyti amžinai, pradžioje kelių tūkstantėlių tikrai turėtų pakakti. Vėliau, kai biudžetas išseks, galėsite vėl įsidarbinti kuriam laikui. Be to, gal turite nebereikalingų ir nenaudojamų daiktų? Surinkite visus daiktus, kurių jau senai nebenaudojate ir parduokite viską. Taip ne tik atsikratysite bereikalingai dulkančiomis senienomis, bet ir gausite papildomų pinigų.

Taigi pagaliau, atėjus laikui ir sukaupus pinigų, galite pradėti. Jūs ne iš tų, kurie draugauja su nuoboduliu. Todėl sekantis žingsnis – pasirinkti kelionės būdą:

  • Žygiavimas pėsčiomis. Tai turbūt pats sunkiausias būdas keliauti. Tačiau jei esate linkęs į eksteralius nuotykius, šis būdas Jums tiks kuo puikiausiai. Viskas sukrauta ant pečių ir tik žemės pakraštys – limitas. Tūkstančiai žmonių kasmet taip keliauja neįtikėtinai didelius atstumus. Daugelis pripažįsta, kad šis būdas yra labai įtraukiantis ir užburiantis. Be to, visada atsiminkite, vien tai, kad pasirinkote šį keliavimo būdą, dar nereiškia, kad visą laiką turite keliauti pėsčiomis. Susiraskite vietą, kuri Jums patinka ir apsistokite joje iki tol, kol baigsis maisto atsargos. Jūs taip pat galite naudotis autobusais, stabdyti automobilius, kurie nuveš į nežinia kur. Po to vėl keliauti pėsčiomis ir rasti nuostabią vietą apsistoti kuriam laikui. Taip keliauti galite tikrai ilgai. Žmonių įveikti atstumai gali tikrai stebinti. O svarbiausia – tai tikrai užburiantis gyvenimo būdas.
  • Keliavimas dviračiais. Kelionės dviračiais – ne tik lengvesnis būdas nei keliauti pėsčiomis, bet taip galite įveikti daug ilgesnes distancijas. Tačiau Jūs būsite priversti keliauti tiktai pritaikytais keliais ir negalėsite vykti tomis vietomis, kur galėtumėt tai padaryti pėsčiomis. Bet kuriuo atveju, jei nusprendėte pasirinkti šį būdą, įsigykite „turistinius” dviračius, pritaisykite šaltkrepščius. Galite įsigyti specialias priekabėles. Tada galėsite su savimi pasiimti daugiau reikalingų daiktų. Plačių padangų kalnų dviračiai – puikus pasirinkimas, jei važiuosite prastesniais, miškų ar pievų keliais. Prieš keliaudami stenkitės kuo daugiau išsiaiškinti kokiomis vietovėmis keliausite. Tokiu atveju galėsite pasirinkti Jums tinkamiausius dviračius.
  • Keliavimas baidarėmis. Svarstote apie šį būdą? Tai išties nepakartojamas ir išskirtinis būdas keliauti. Įsigykite kuo ilgesnę baidarę, nes bus lengviau plaukti tiesiai. Galite plaukti upėmis, dideliais ežerais ar kanalais. Įdomiausia, kad beveik kiekviena upė įteka į vis didesnę upę, ši į dar didesnę, pastaroji, galbūt, į dar didesnius vandens telkinius ir t.t. Todėl taip plaukdami jūs galite įveikti išties ilgas distancijas. O svarbiausia – kur vanduo, ten ir gyvybė, todėl galite neabejoti, kiekviena akimirka bus nepakartojama ir nepamirštama. Kiekviename upės posūkyje ar vagoje Jūsų lauks vis kažkas naujo. Galbūt atrasite mažų, negyvenamų salų, kuriose galėsite apsistoti nakčiai. Be to, dažnai upės teka per įvairius miestus, todėl nebus problemų papildyti maisto atsargas ir vykti toliau.
  • Keliavimas automobiliu. Jūs turite automobilį? Galbūt netgi didelį džipą? Jūsų biudžetas pakankamai didelis ir išlaidos kurui bei nenumatytoms remonto išlaidoms yra nebaisios? Jei taip, tai kas gali būti geriau ir patogiau už kelionę automobiliu! Savaime suprantama, yra žmonių, kuriems toks keliavimo būdas yra nepriimtinas vien todėl, kad tai jiems atrodo nenatūralu. Bet jei Jums tai nė motais, tai kodėl nepasinaudojus tuo? Taip keliauti bus ne tik palyginti lengva ir patogu, bet tuo pačiu galėsite su savimi pasiimti daug daiktų. Įsigykite specialius dviračių laikiklius, kurie tvirtinasi ant automobilio galo ir galėsite pasiimti dviračius su savimi. Į bagažinę sutalpinsite maistą, palapinę, miegmaišius, šaltkrepšius ir visus kitus reikalingiausius daiktus. Ant stogo galite pritaisyti baidarę. Taip būsite pasiruošę bet kam ir turėsite daugiau pramogų bei veiklos. Galėsite pastatyti automobilį ir pakeliauti pėsčiomis, paplaukioti upe ar pasivažinėti kalnų dviračiais.

Jau išsirinkote geriausią ir prieinamiausią keliavimo būdą būtent Jums? Puiku, dabar kitas svarbus žingsnis – nuspręsti ir kruopščiai suplanuoti, kur būtent vyksite. Gerai apgalvokite koks bus Jūsų maršrutas. Juk nenorite keliauti bet kur, kur akys veda ir galiausiai visiškai pasiklysti. Sudarę kelionės maršrutą, pasistenkite internete sužinoti kuo daugiau apie tas vietoves. Galite paskambinti ar parašyti tų kraštų žmonėms. Kiekvienas kraštas turi tam skirtą turizmo informacijos centrą ar kažką panašaus. Todėl, jei tik su jais susisieksite ir paprašysite informacijos, jie mielai ją suteiks. Nuspręskite, kiek maždaug laiko keliausite. Ar tai bus savaitė, mėnuo, pusę metų? Ir nepamirškite kruopščiai suplanuoti biudžeto, jei nenorite pusiaukelėje pritrūkti maisto atsargų. Laikykitės biudžeto atsakingai. Vos tik nukrypsite nuo plano, bus tik blogiau. Kiekvienam mėnesiui skirkite tam tikrą biudžeto dalį. Jei išnaudojote mėnesio biudžetą anksčiau laiko, susispauskite ir jokiais būdais nelieskite kito mėnesio pinigų. Net jei tai reikštų, kad gausite papildomai praleisti dar savaitę toje pačioje vietoje. Be to, kuo ilgiau būsite vienoje vietoje, tuo labiau ją pamilsite. Prabūkite mėnesį vienoje vietoje ir pamatysite, kad kraustytis į kitą vietą bus taip sunku, tarsi paliktumėte savo namus.

Jei tik galite sau tai leisti – įsigykite tik geros kokybės palapinę ir miegmaišius. Palapinė bus Jūsų vienintelė pastogė, todėl ji turi būti patogi. Miegmaišius pirkite tuos, kurie skirti esant žemiau nulio temperatūrai. Sintetiniai yra patvaresni ir mažiau praleidžia drėgmę. Taip pat įsigykite hamakus, jei tik įmanoma. Laukinėje gamtoje sėdėti ant kietos žemės gali būti nepatogu. Hamakas kuo puikiausiai atstos jums baldą, ant kurio galėsite netgi miegoti.

Keliaukite keliais, miškais, ar upėmis. Atsipalaiduokite, mėgaukitės tuo. Susikoncentruokite ir laikykitės nustatyto biudžeto. Visada organizuokite stovyklavietės įkūrimą dienos metu, kol dar nesutemo. Sutemus, tai padaryti bus labai sunku. Kad ir kur eitumėte, stovyklavietę stenkitės kurti tik netoli vandens šaltinio. Jums juk reikės praustis, plauti indus, skalbti drabužius, gauti pakankamai geriamo vandens. Tik jokiu būdu negerkite vandens tiesiai iš upės ar ežero! Norėdami sužinoti, kaip vandenį paversti geriamu, skaitykite čia. Be to, ten kur vanduo, ten ir maistas. Daugelis laukinių vaismedžių auga netoli vandens.

Stenkitės gerai maitintis. Gamtoje ant laužo Jūs galite pasigaminti beveik bet kurį patiekalą. Turbūt sutiksite, kad gamtoje ant laužo iškepti pietūs yra daug gardesni. Todėl galėsite mėgautis kiekvienu kąsniu. Taip gyvendami netruksite pastebėti, kaip atsiras gyvenimo džiaugsmas ir pradėsite į viską žiūrėti kitaip. Galėsite netgi patys džiovinti vaisius ar mėsą, kurie bus delikatesas paįvairinimui.

Mokykitės viską apie valgomus augalus. Prieš keliaudami pasiimkite su savimi kuo daugiau literatūros apie nuodingus ir valgomus augalus. Tai išties labai pravers gyvenant gamtoje. Įgiję pagrindinių žinių, nustebsite kiek daug maisto supa Jus. Tereikia apsidairyti atidžiau ir pradėsite matyti tai, ko daugelis miesto žmonių nemato.
Keliaudami stenkitės atsipalaiduoti ir mėgautis ramiu, nerūpestingu gyvenimo ritmu. Užsiimkite įvairia Jums patinkančia veikla. Skaitykite patinkančius literatūros (romanus, filosofinius, psichologinius, istorinius ir kt.) kūrinius. Galite pinti krepšius, šlepetes, siuvinėti bei megzti, statyti įvairias pavėsines ir pastoges iš randamų medžiagų, piešti nepaprastus gamtos peizažus. Be to, jei esate išties gabus dailei, galite netgi iš to užsidirbti papildomų lėšų. Pasitelkę gamtą, galėsite užsidirbti! Išmėginkite kažką naujo. Visada galite rinkti ir parduoti grybus, uogas ar net sėklas. Jei atsidursite turistų kupinoje vietovėje, galėsite rasti trumpalaikių darbelių, nes tokioms vietoms visada reikalingi darbuotojai. Bet kuriuo atveju, gyvenant tokiu gyvenimo ritmu, Jums nereikės pergyventi dėl darbo ir karjeros tam, kad išgyventi.

Rašykite savo kelionės žurnalą. Rašykite viską, ką jaučiate, kokios nuotaikos vyrauja ir ką įdomaus matote. Jei turite fotoaparatą, fotografuokite ir įamžinkite kuo daugiau akimirkų. Tai vienas iš geriausių Jūsų gyvenimo tarpsnių. Ir perspėju dar kartą – tai ,,pavojinga“, nes gali virsti gyvenimo stiliumi ir kelio atgal nebus.

 

Turistas 2011-07-06 16:00
Nuostabus straipsnis! Taip ir norisi viska mesti ir tai pabandyti paciam, bet deja negaliu taip. Bent jau pakeliausiu vasaros gale savaite taip :)

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*