Ką svarbu žinoti stovyklaujant kaitrią vasarą

Ką svarbu žinoti stovyklaujant kaitrią vasarą

Tikri stovyklautojai žino, jog turi būti pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms. Ypač svarbu, jei stovyklausime ilgesnį laiką gamtoje karštomis vasaros dienomis. Taigi ką derėtų ir ko nederėtų vilkėti, ką gerti (kalba eina ne apie alų) ir, svarbiausiai, reikia visada būti pasiruošus staigiems oro temperatūros pokyčiams. Nors yra žmonių, mėgstančių ekstremalumus ir stovyklaujančių žiemos metu, tačiau vis tik dauguma mūsų dažniausiai stovyklaujame vasarą. Taigi svarbiausi dalykai, ką vertėtų žinoti prieš įsiruošiant stovyklauti gamtoje kaitriomis vasaros dienomis.

Dienos temperatūra
Prieš išsiruošiant stovyklauti ilgesniam laikui pasidomėkite, kokie pranašaujami orai tam laikotarpiui. Tai tampa ypač svarbu, jei su Jumis drauge keliauja tie, kurie sunkiau perneša karštį – senyvi žmonės ir maži vaikai. Iš anksto pasirūpinkite kremu nuo saulės, jei nenorite jau pirmą dieną skausmingai nudegti. Dauguma žmonių apsigauna manydami, jei yra debesuota – saulė nepavojinga. Deja, debesys didelės įtakos neturi ir vis tiek galima stipriai nudegti. Tačiau, net jei pranašauja labai gerą orą, verta visada turėti ir šiltų, neperšlampamų rūbų. Atminkite, kad sinoptikai teikia tik prognozes, o ne apskundžiamus nuosprendžius. Oras gali staiga atvėsti ar užklupti netikėta liūtis.

Tinkami rūbai
Stenkitės su savimi imti tik šviesių spalvų drabužius. Juodi rūbai labiau pritraukia saulę, o tai, savaime aišku, padidins Jūsų kūno temperatūrą ir vargins Jus. Vilkėkite rūbus, kurie pagaminti iš „kvėpuojančios“ medžiagos. Nesupraskite neteisingai, rūbai patys nekvėpuoja. Jie gaminami iš medžiagos, kuri sudaryta iš mažyčių, akimi neįžiūrimų skylučių. Visa tai leidžia cirkuliuoti orui ir kvėpuoti Jūsų odai. Tiek vaikams, tiek suaugusiems yra pravartu su savimi turėti kepurę nuo saulės, kuri padės neperkaisti ir apsaugos akis nuo kaitrios saulės. Akių apsaugai nepamirškite ir akinių nuo saulės.

Gerkite pakankamai skysčių
Dehidratacija – vienas iš pavojų, kuris gali nutikti stovyklaujant karštuoju metų sezonu. Tai nutinka tuomet, kai organizmas praranda per daug vandens. Viskas paprasta, esant aukštai oro temperatūrai, mūsų kūnai daugiau prakaituoja. Prakaitavimas – natūralus reiškinys, kurio metu reguliuojama organizmo temperatūra. Karštą vasaros dieną prakaituojant galima prarasti net iki 3 litrų vandens. Todėl organizmui ima trūkti vandens. O jo nepapildant gausiai geriant, gali ištikti dehidratacija. Todėl gerkite daug ir, geriausiai, vandenį (dėl būtent vandeniui būdingų cheminių savybių). Troškuliui numalšinti nebūtina gerti ypač šalto gėrimo, nes taip tik rizikuojate peršalti ir susirgti. Dažniausiai geriant labai šaltą gėrimą yra atvėsinama tik gerklė ir skrandis, o pats troškulio pojūtis sugrįžta greitai ir jį iškęsti būna dar sunkiau. Norėdami numalšinti troškulį, gerkite drungną vandenį, arbatą arba tiesiog praskalaukite vandeniu burną, kad susidrėkintų visa burnos ertmė. Jokiu būdu negerkite alkoholio esant kaitriai saulei, nes alkoholis garina vandenį iš organizmo. O jei dar vandenį iš Jūsų organizmo garins kaitri saulė, pasekmės gali būti liūdnos.

Stovyklavimo įranga
Išsiruošus į gamtą ilgesniam laikui, nemažiau svarbu yra pasirūpinti būtinais daiktais. Skaitykite apie tai daugiau 10 svarbiausių daiktų, kuriuos turėtų turėti kiekvienas išsiruošęs stovyklauti gamtoje. Jei keliausite pėsčiomis ir visą mantą turėsite neštis su savimi, neimkite begalės nereikalingų daiktų. Priešingu atveju išvargsite ir poilsis gamtoje neteiks Jums malonumo. Pasiimti su savimi tik pačius būtiniausius daiktus.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*