Ką vertą žinoti perkant palapinę?

Ką vertą žinoti perkant palapinę?

 Turbūt visi sutinka, kad palapinė yra pats svrabiausias daiktas išsiruošus stovyklauti gamtoje ilgesniam laikui. Ji ne tik apsaugo nuo kaitrios saulės, vėjo, lietaus, vabzdžių, bet ir atstoja namus laukinėje gamtoje. Taip pat daugelis iš mūsų dievina stovyklavimą su palapinėmis, kai galima ištrūkti iš miesto šurmulio ir kuriam laikui palikti visas problemas atokiau. Taip gyvenant nors ir keletą dienų, gyvenimas atrodo visiškai kitoks.

Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant palapinę? Juk tai nėra pigus pirkinys ir perkate ją ne vienam kartui. Pirmiausia reikėtų žinoti kokio tipo iškylautojas esate, kaip ir kur stovyklausite, ką labiau vertinate – komfortą ar kompaktiškumą, keliausite pėsčiomis ar automobiliu ir panašiai.

Yra trys pagrindinės palapinių formos:

·   Kupolo formos palapinės – būna išlinkusios, apvalainos, kupolo formos. Pasižymi stabilumu ir erdvumu viduje. Gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie keliauja pėsčiomis ir yra priklausomi nuo bagažo dydžio ir svorio.

·   Trobelės formos palapinės – savo forma daugiausiai panašios į namą su sienomis ir stogu. Tai pačios erdviausios palapinės. Puikiai tinka šeimoms, kurioms reikalingos kuo didesnės ir erdvesnės palapinės. Patogu, jei keliaujate automobiliu, nes dažniausiai yra gan sunkios. Būtent dėl didelio svorio, jos nėra gerai pritaikytos atsilaikyti prieš labai stiprų vėją.

·   A formos palapinės  šių palapinių forma kaip trikampio. Labiausiai tinkamos vienam ar dviem asmenims, visada lengvai sustatomos ir išardomos. Šioms palapinėms reikalinga tinkama aplinka. Dažniausiai joms pastatyti reikalingi aplink augantys medžiai bei tvirta žemė  kuoliukams įsmeigti. Todėl šios palapinės yra patogios keliautojams, mėgstantiems keisti stovyklavimo vietą. Jos neužima daug vietos, bet turi neigiamą savybę – nėra pritaikytos blogam orui.

Dydis ir svoris. Prieš pirkdami palapinę, tvirtai apgalvokite, kiek žmonių naudosis ja.

Palapinės skirstomos į dvi kategorijas: tai palapinės didelėms grupėms ir šeimai bei lengvos palapinės, kurios gali būti nešiojamos su savimi ilgas distancijas. Taip pat galite rasti palapines, kuriuos atitiks abi funkcijas: bus nemažo dydžio, bet lengvos ir lengvai gabenamos.

Šeimos palapinės – tai palapinės keturiems ar daugiau žmonių. Tai dažniausiai didelės, erdvios, kupolo formos palapinės, kurias galima vežti automobilyje.

Žygių ir skirtų išvykoms su baidarėmis palapinės – tai palyginti mažos, lengvo svorio palapinės. Tai gali būti dvivietė A formos ar kita mažesnė palapinė.

Kitas svarbus akcentas – kaip lengvai palapinė yra sustatoma? Prieš pirkdami, stenkitės išsiaiškinti, ar bus lengva kiekvieną kartą sustatyti palapinę. Peržiūrėkite instrukciją. Atkreipkite dėmesį, ar daug detalių yra komplekte ir jei yra galimybė – pabandykite sustatyti prieš pirkdami.

Yra palapinių, kurios susistato vien tik iš esamų detalių ir nereikia jokių medžių, krūmų pagalbos ar smeigiamų kuoliukų į žemę. Jos tiesiog stovi tvirtai ant žemės pačios. Šios palapinės gali būti naudojamos beveik visomis sąlygomis, yra ganėtinai atsparios, tačiau tuo pačiu sunkios ir nelabai tinkamos keliautojams, vykstantiems pėsčiomis. Taip pat yra palapinės, kurios pačios tvirtai nestovi ant žemės. Jų komplekte būna tik keletas didesnių stulpelių. Norint sustatyti šias palapines, Jums bus reikalinga tinkama aplinka, kurioje būtų daug medžių ar krūmų (kad galėtumėte panaudoti juos kaip atramas ir pririšti palapinę prie jų). Taip pat žemė turės būti ne per daug uolėta ar smėlėta, kad kuoliukai tvirtai laikytųsi įsmeigti į ją. Todėl prieš perkant palapinę, visada ištirkite savo aplinką ir rinkitės pagal poreikius.

Pagal atsparumą temperatūrai palapinės skirstomos į dvi grupes:

·   3 sezonų (pavasario, vasaros, rudens);

·   4 sezonų (pavasario, vasaros, rudens, žiemos).

Jau vien tai daug ką pasako. Todėl, jei mėgstate iškylauti ypač ekstremaliomis sąlygomis, tarkime žiemą, pirkite 4 sezonų tvirtą palapinę.

Galiausiai atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus prieš įsigydami palapinę:

Durys. Įsitikinkite, kad jos pakankamai didelės. Juk nenorite įstrigti išlysdami. Taip pat atkreipkite dėmesį į palapines, kurios turi dvi duris ar net papildomus langus – tuomet galėsite patogiai ir lengvai išvėdinti padarius skersvėjį.

Palapinės dugnas. Atkreipkite dėmesį, ar statant palapinės dugnas, kuris yra atsparus vandeniui, užsisuka bent 15 centimetrų aukštyn. Tokiu atveju išvengsite vandens patekimo į palapinę ir liksite sausi.

Palapinės surinkimas. Galite palengvinti sau ,,gyvenimą“ surinkinėjant palapinę, jei pirksite tokią, kuri turi spalvų kodą ar žymėjimą numeriukais. Tokiu atveju bus sužymėti visi užsegimai ir stulpeliai paeiliui.

Švietimas tamsoje. Ieškokite palapinių, kurių užtrauktukai ar kitos palapinės dalys šviečia tamsoje. Tai labai palengvins palapinės sustatymą naktį. Taip pat prispyrus reikalui naktį, visada lengvai rasite kelią laukan.

Sandarios siūlės. Kai kurios palapinės turi sandarias juostas ant siūlių, kurios nepraleidžia drėgmės.

Palapinių kainos priklauso nuo daugelio veiksnių (kokybės, dydžio, stiliaus, medžiagos kokybės ir pan.). Kainos svyruoja nuo 100 Lt iki 1000 Lt ir daugiau už palapinę.

Dabar Jūs jau turėtumėte žinoti, į ką atkreipti dėmesį perkant palapinę, kas atitinka Jūsų poreikius. Todėl pirmyn po parduotuves ir sėkmės renkantis sau palapinę!