Kaip pasistatyti patiems Eskimų ledo namelį - Igloo

Kaip pasistatyti patiems Eskimų ledo namelį - Igloo
Igloo iš ledo blokų

Kaip pasistatyti patiems Eskimų ledo namelį - Igloo
Igloo iš sniego blokų

Pasistatyti Igloo yra palyginti lengva ir smagus užsiemimas. Beto tai gali išgelbėti Jums gyvybę, jei tektų pasiklysti ir praleisti naktį gamtoje žiemą. Turbūt nepatikėsite, bet nakvoti Igloo namelyje yra daug šilčiau nei palapinėje, o jį pasistatyti galite bet kur, kur tik yra pakankamai sniego. Pati namelio statyba gali užtrukti nuo 3 iki 6 valandų, priklausomai nuo Jūsų įgudžių. Pabandykime trumpai apžvelgti, kaip galite patys lengvai pasistatyti šį Eskimų namelį.
Viskas ko Jums prireiks, tai pjūklo. Yra specialūs sniego pjūklai, tačiau jei tokio neturite galite naudoti ir paprastą staliaus pjūklą. Taip pat galite naudoti mečetę ar mažą kirvuką.

Taigi pirmiausiai ko Jums reikės Igloo statybai, tai kieto sniego. Kietas sniegas reikalingas tvirtų sniego blokų gamybai. Net jei sniegas ant paviršiaus yra palyginti purus, giliau po apačia paprastai galite rasti tvirto kieto sniego. Patį namelį stenkitės daryti ne labai didelį, maždaug 2 – 3 žmonėms.

Sniego blokus apdirbkite pjūklu. Jie turi būti pakankamai stiprūs, kad išlaikytų namelį nuo pačių blokų svorio. Darykite didesnius blokus pamatams, o namelio viršuje stenkitės nautoti mažesnius blokelius. Maždaug 15 – 30 cm storio blokai yra pats tas. Blokus taip pat vėliau sutvirtins vėjas.

Nenusiminkite, jei Jums nepavyksta rasti tvirto kieto sniego. Visa tai, galite tai padaryti patys. Tam reikia keturių lentų, kurias sukalkite į vertikalios formos kvadratą. Padėję sukaltą formą ant tvirto pagrindo galite į ją prikišti sniego ir jį grūsti formuodami tvirtus blokus.

Igloo turi būti statomas maždaug ant metro gylio sniego pagrindo. Suprantama, kad yra sunku rasti vietą, kur sniegas būtų 1 metro gylio. Todėl galite sunešti sniegą į palanuojamą statyti vietą ir palikti pastovėti kelioms valandoms.

Kiekvieno bloko kraštai turi būti nušlifuoti ir suformuoti teisingu kampu, kad gerai susijungtų su kitais blokais. Neišsigaskite jei pamatysite įtrūkimų blokuose, visą tai galėsite pataisyti vėliau. Svarbiausiai dedant blokus apačioje, dėti juos skersai, kitaip statysite bokštą, o ne kupolo formos namelį. Apačioje statykite didesnius blokas ratu ir dėkite juos į apskritimą. Viršuje dėkite vis mažesnius blokelius. Tik nepamirškite įėjimo. Padarykite norimą tarpą įėjimui ir dėkite du blokus priešinga kriptimi nukreiptus laukan, o ant viršaus uždėkite tvirtą didesnį bloką padarydami stogelį. Neišsigaskite, kad įėjimas atrodo labai mažas. Vėliau galėsite išsikasti didesnį, juk tam ir statėte ant 1 metro gylio sniego pagrindo.

Statant viduje gali pribirti sniego. Stenkitės jį pašalinti tol, kol neuždarėte namelio pilnai. Juk lengviau sniegą išmesti laukan tiesiog per viršų, nei paskui uždarius kastis per įėjimą.

Jei viską atliekate teisingai, namelis tikrai laikys ir neįgrius, kadangi blokai sutvirtina vienas kitą. Tačiau jei vis dėl to norite apsidrausti, viduje galite pastatyti atramą kuri laikytų viršutinius blokus tol, kol namelis bus galutinai uzdarytas. Paskutinieji blokai turi būti dedami iš vidaus, todėl gali prireikti dar vieno žmogaus pagalbos.

Kai pagaliau uždarote Igloo, laikas užglaistyti visus įtrukimus su sniegu. Namelio vidus turi būti nušlifuotas iš vidaus. Tai galite padaryti rankomis, tik nepamirškite turėti dar vieną porą pirštinių, nes tikrai sušlapsite! O šlifuoti reikia todėl, kad toks vidus taps lygus ir sustabdys vandens varvėjimą viduje. Kai pagaliau baigsite tai, laikas išsikasti įėjimą. Kaskitės gilyn apie 1 metrą ir formuokite L formos įėjimą, kuris vėliau padės sulaikyti sniego patekimą vidun iš lauko.

Pagaliau turite savo Igloo. Galite išsitaisyti patogiai miegmaišyje ir pajusite, kad viduje išties šilta. Įsidemėkite koks dailus ir nušlifuotas vidus. Netgi po kelių valandų maisto virimo nebus jokio vandens varvėjimo nuo lubų. Tarp kitko, naktį sniegas tarp blokų kuris tirpo, vėl suledės ir namelis bus dar tvirtesnis nei iki tol. Kitą rytą Jūs net galėsite atsistoti ant Igloo viršaus ir niekas nesugrius!
 

nedas 2013-02-18 17:04
kaip pastatiti nama
Dominykas 2023-01-17 12:13
hgkjfncbkdnfjhknbdjfkzjhvlikjdfbhg.hkjsdhgkjgbadfjbgdjkfbgkjrbgkjdfbg

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*