Kaip teisingai ištraukti erkę vos per kelias sekundes

Kaip teisingai ištraukti erkę vos per kelias sekundes

Atšylant orams sužaliuoja medžiai, žolė, sužydi gėlės, parskrenda paukščiai ir viskas atbunda. Naturalu, kad atbudusi gamta pritraukia vis daugiau žmonių. Praleidžiame daugiau laiko gamtoje prie ežerų, vykstame pasivaikščioti miškelių takais, uogaujame ar šiaip pramogaujame. Dėja šiuo metų laikotarpiu atbunda mūsų mirtini priešai – erkės.

Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. Daugumai erkių reikalingas kitas gyvas padaras, šiuo atveju gyvūnas arba žmogus, kurio krauju erkė maitinasi. Erkė yra ypatinga tuo, kad jai reikia gerokai daugiau kraujo nei kitiems parazitams. Jeigu įsisiurbusios erkės nepastebime, ji gali gerti kraują net iki 15 dienų. Daugumai žmonių žodis erkė asocijuojasi su ligomis ar net mirtimi.

Nėra vienintelio patikimo būdo padedančio apsisaugoti nuo erkių. Vienintelė patikima profilaktikos priemonė – skiepai nuo erkinio encefalito. Kadangi specifinio erkinio encefalito gydymo nėra, apsisaugoti nuo šios ligos ir jos pasekmių galima tik skiepijantis. Nuo erkinio encefalito reikėtų pasiskiepyti visiems, nes Lietuva priklauso padidėjusio pavojaus susirgti erkiniu encefalitu zonai.

Net jei esate pasiskiepyje, aptikus erkę reikia ją kuo greičiau ištraukti. Kuo ilgiau erkė yra įsisiurbusi, tuo didesnė tikimybė užsikrėsti. Dauguma daro didžiausią klaidą mėgindami erkę ištraukti tiesiog patepus riebalais ir traukiant rankomis ar pincetu. Erkės galva būna giliai po oda ir netinkamai ją traukiant yra didelė tikimybė, jog ištrauksite tik kūnelį, o galva liks viduje.

Ar teko girdėti apie TickKey (erkės raktą)? TickKey, tai lengviausias būdas pasaulyje ištraukti erkę. Viskas labai paprasta. Tereikia užnerti rakte esančą skylutę ant erkės ir švelniai braukti pagal odą. Erkė įstrigs skylutėje ir bus ištraukta akimirksniu, o svarbiausiai ištraukta teisingai su visa galvute. Ši užpatentuota technologija buvo bandoma ir testuojama penkerius metus. Buvo išmeginta ir ištraukta tūkstančiai įvairiausių rušių bei dydžių erkių.

TickKey pagamintas iš aukštos kokybės aliuminio ir nėra tiesiog pigus plastiko gabalas. Raktai būna 7 spalvų, yra patogūs ir gali būti laikomi piniginėje, kišenėje, kaip raktų pakabukas ir t.t. TickKey nėra brangus, jį galite nusipirkti už maždaug 16 Lt. (£4) + siuntimo išlaidos į Lietuvą pie 14 Lt. (£3.5). Suprantama visada galvojame, kad „gal man taip neatsitiks“, tačiau įsigiję šį daikčiuką vos už 30 Lt., galite sutaupyti daug laiko ir nervų atsidūrus tokioje nedėkingoje situacijoje. TickKey galite įsigyti čia .
 

Andrius 2012-03-21 22:22
Del traukimo kategoriskai priestarauju. I sona erkes traukt negalima jokiais budais. Geriausia pirstais uzkabinus nagais arba pincetu ir traukt staciai nuo odos.
Nemokamas būdas 2015-04-08 13:24
Man 100% pasiteisino:
http://www.5braskes.lt/sveikos/mazai-kam-zinomas-budas-istraukti-erke.d?id=62042961

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*