Maisto gaminimas gamtoje

Maisto gaminimas gamtoje

Visi žinome – maistas daug skanesnis valgant gamtoje. Net neklaužados mažieji, su kuriais paprastai tenka ,,kariauti“ verčiant juos suvalgyti įprastinius pietus, gamtoje valgo tikrai daug niekieno net neverčiami. Aš pats pastebėjau, kad gamtoje valgau ir mėgaujuosi net tuo maistu, kurio namuose negaliu net paimti į burną. Taigi kodėl stovyklaujant gamtoje nepasirūpinti papildoma lauko virtuvės įranga ir truputį savęs nepalepinti?

Stovyklaujant gamtoje man svarbiausia – geras ir patikimas kavos aparatas. Ar teko gerti skanią, gerai paruoštą kavą gamtoje? O, tai tikra palaima! Daugelis žmonių ruošdami kavą tiesiog užverda puodą vandens ant laužo, kiti dar vis naudoja senuosius perkoliatorius (senus kavos virimo aparatus). Tačiau dabar yra gausybė nešiojamų įmantrių kavos aparatų, skirtų keliautojams. Kokybiškas, nerūdijančio plieno kelioninis termosas gali išlaikyti reikiamos temperatūros gėrimus (tiek šaltus, tiek karštus) net keliolika valandų. Jei mėgstate su savimi turėti šlakelį brendžio ar kito alkoholinio, galite naudoti puikiai tam tinkančias specialias gertuves.

Šiandien pramonė siūlo daugybę skirtingų lėkščių rūšių, skirtų patiekti paruoštą maistą. Tačiau nepersistenkite, su savimi imkite tik patogius indus. Įsitikinkite, jog nepamiršote pasiimti būtiniausių indų bei virtuvės įrankių. Būtinai įsidėkite aštrų peilį, kuris yra pagrindinis įrankis ruošiant mėsą ar išdarinėjant pagautą žuvį. Jei mėgstate valgyti pačių pagautą šviežią žuvį, nepamirškite valyti ją kuo toliau nuo Jūsų įkurtos stovyklavietės. Stenkitės išlaikyti stovyklavietę švarią, o maistą sandariai supakuotą. Juk nenorite naktį prisišaukti neprašytų svečių – laukinių gyvūnų?

Jei Jus kamuoja nugaros skausmai, jei Jums sunku pasilenkus ruošti maistą ir valgyti, galite įsigyti įvairiausių rūšių surenkamų stalų, skirtų valgymui ir maisto gaminimui. Turint tokį stalą, Jums nereikės lenktis gaminant ar valgant maistą, ir Jūsų nugara išliks tiesi.

Skirtumas tarp namų virtuvės ir Jūsų lauko virtuvėlės gali būti labai mažas, jei keliaujate automobiliu bei turite pakankamai jame vietos. Su savimi galite pasiimti specialių viryklių, grilių, puodų ir keptuvių. Jei keliaujate pėsčiomis su kuprine, nenusiminkite. Galite įsigyti įvairių lengvų, nerūdijančio plieno rinkinių maisto gamybai.

Dar prieš iškeliaudami viską susiplanuokite. Pavyzdžiui, jei iš anksto būsite susiplanavę kokius patiekalus gaminsite gamtoje, nepamiršite pasiimti visus tiems patiekalams reikalingus prieskonius bei ingredientus. Įsigykite nedidelius, užsidaromus indelius, kuriuose galėsite sandariai laikyti specialius padažus ir jais palepinti save gamtoje.

Pasiieškokite kuo daugiau informacijos apie patiekalų ruošimą gamtoje. Galite įsigyti specialių receptų knygų apie maisto gamybą gamtoje, kuriose rasite nemažai įdomios informacijos kaip ir ką gaminti gamtoje. Deja, tokios knygos yra parašytos tik užsienio kalbomis. Ir labai gaila, kad Lietuvoje niekur neteko matyti tokios knygos.
 

Dujinės viryklės kaina 2016-08-05 13:17
Na namuose tikrai manau daug paprasčiau gaminti maistą, bet gamtoje daug smagiau.
straipsniai 2019-05-28 15:31
Įdomus straipsnis. Mes dažnai su šeima gaminame maistą gamtoje, ypač vasarą. Turėjome įprastą šašlykinę, tačiau įsigijome lauko kepsninę ir esame labai patenkinti. Pagreitėjo gaminimo trukmė ir akivaizdžiai pagerėjo maisto kokybė

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*