Stovyklavimas gamtoje su vaikais

Stovyklavimas gamtoje su vaikais

Iškylauti gamtoje atšilus orams yra tikras malonumas. Vasarą Lietuvoje prie ežerų susirenka tūkstančiai žmonių. Apsidairę galite išvysti įvairiausio amžiaus poilsiautojų: nuo triukšmingų paauglių bei jaunimo, įsimylėjusių romantiškų porelių iki šeimų su vaikais. Gamta ir vanduo žmonėms leidžia atitrūkti nuo kasdieninių problemų, atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką. Tie, kas dar vaikystėje stovyklaudavo gamtoje su tėvais, atmintyje turi išlikusių nuostabių prisiminimų. Toks meilės ugdymas gamtai vaikystėje formuoja augančio žmogučio ir jau suaugusio žmogaus santykį su gamta. Taip auginami vaikai perima tėvų gyvenimo modelį ir vėliau taip elgiasi savo sukurtose šeimose.

Pats stovyklavimas su vaikais gali būti ir džiaugsmas, ir tikras košmaras. Tikras malonumas yra visai šeimai kartu atostogauti gamtoje, puoselėti šeimos vertybes ir išlaikyti vienas kito artumą. Tačiau sunkiausia yra sugalvoti ir pasiūlyti vaikams pramogų tuomet, kai Jūs norite tiesiog pailsėti ramybėje ir atsipalaiduoti. Juk visi žinome, kad, deja, vaikai nelinkę ramiai gulėti prieš saulutę. Jiems reikia veiksmo, žaidimų. Dauguma vaikų net nenori važiuoti į gamtą, nes tai jiems asocijuojasi su nuoboduliu. Būna taip, kad gamtoje tėvai tiesiog guli prieš saulutę ir šnekučiuojasi tarpusavyje. O tuo tarpu neturėdami ką veikti vaikai užsiima savais „reikalais“. Dažnai tie vaikų „reikalai“ sukelia didelių problemų tėvams, kurie dėl to gali labai supykti. Tačiau pykčių galite išvengti, jei būsite tinkamai pasiruošę poilsiauti su vaikais gamtoje.

Į kelionę visada stenkitės pasiimti mėgstamiausius vaikų žaislus. Gamtoje puikiai tinka vandens šautuvai, įvairūs indeliai, kastuvėliai, kibirėliai (t.y., daiktai, su kuriais galima žaisti smėlyje ir statyti smėlio pilis), kamuoliai, raketės ir pan. Jei tikrai norite sudominti vaikus gamta, galite nupirkti specialių keliavimui skirtų rinkinių, skirtų mažiesiems. Labai naudingi gali būti žiūronai, kurie išties patiks vaikams.

Jei nusprendėte gamtoje būti ilgesnį laiką ir nakvoti palapinėse, būtinai įsidėkite lempų. Dauguma vaikų, ypač mažesni, bijo tamsos. Yra specialių stovyklavimui skirtų lempų su baterijomis. Pakabinkite lempą stovyklavietėje ir išdalinkite visiems po žibintuvėlį. Ypač naudingi yra žibintai dedami ant galvos, kurie vaikams naktį gali padėti rasti kelią link tualeto. O specialios šviečiančios lazdelės pridės truputį magijos bei stebuklų.
Planuodami kelionę pasistenkite į tai įtraukti vaikus. Tai ne tik juos sudomins, bet ir įneš jaudulio dėl šios idėjos. Jei Jūsų vaikai vyresni, rinkdamiesi stovyklavimo vietą, pasiteiraukite ir jų, ką jie mano apie tą vietą – tai leis jiems pasijausti tikrais organizatoriais.

Atvykę į išrinktąją vietą pirmiausiai, turbūt, statysite palapinę. Įtraukite vaikus į palapinės statybą. Tai bus ne tik linksmas užsiėmimas, bet ir išnaudosite galimybę mokyti vaikus teisingai statyti palapinę. Tai tikrai labai pravers jiems ateityje.
Kuriant stovyklavietę galima vaikams skirti įvairias užduotis atsižvelgiant į jų amžių. Šiais laikais vasaros sezono metu malkų laužui galima nusipirkti ir parduotuvėse, ir degalinėse. Todėl dauguma poilsiautojų pasirūpina jomis dar prieš vykdami į gamtą. Tačiau atvykę į gamtą galite leisti vaikams paieškoti laužui šakų. Taip pat galite leisti patiems pasiruošti savo miegmaišius ar padėti gaminti maistą. Taip ugdysite jų atsakomybės jausmą ir vaikai jausis savarankiškesni.

Gamtoje tikrai yra ką veikti. Vaikams gamtoje labiausiai patinka vanduo, iš kurio ištraukti juos kartais prireikia nemažai suaugusiųjų pastangų ir kantrybės. Tačiau be vandens yra ir kitų pramogų. Berniukams visada patiks kartu su tėčiu žvejoti. Šias akimirkas jie atsimins ir būdami suaugę. Mergaitės gali kartu su mama rinkti gėlytes ir pinti vainikėlius. Galite kartu su vaikais stebėti vabalų gyvenimą žolėje. Galite sugulę sekti debesėlius ir skatinti vaikų vaizduotę, bandydami įžiūrėti į ką panašus vienas ar kitas debesėlis. Tereikia pasitelkti vaizduotę ir Jūsų vaikams niekada neteks nuobodžiauti gamtoje.

Nepamirškite mokyti vaikus pagarbos gamtai. Tam jie niekada nėra per maži. Parodykite, kur reikia dėti šiukšles, paaiškinkite, kad negalima laužyti medelių. Visa tai ugdys meilę ir pagarbą gamtai. Pasistenkite kiekvieną kelionę į gamtą paversti linksmu, įspūdingu nuotykiu vaikams.

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*