Trylika keistų ir naujoviškų palapinių

Trylika keistų ir naujoviškų palapinių

 

Visi žinome, kas yra palapinė ir kokiam tikslui ji yra naudojama. Paprastai visi suvokia palapinę labai panašiai ir, atrodytų, nieko naujo čia jau neįmanoma išgalvoti. Tačiau vis dėl to yra išradingų kūrėjų, kurie stebina kitokiu požiūriu ir nusistovėjusių stereotipų keitimu.

 

Orange soliarinės palapinės koncepcija
Orange soliarinės palapinės koncepcija

1. „Orange“ soliarinės palapinės koncepcija
Ši palapinės koncepcija buvo sukurta bendradarbiaujant mobiliajam operatoriui „Orange“ ir JAV dizaino konsultacinei kampanijai „Kaleidoscope“. Buvo siekiama sukurti technologiškai pažangiausią palapinę panaudojant šių kampanijų naujoves. Taigi palapinę sudaro:
• „Photovoltaic“ medžiaga (tai medžiaga su soliarinėmis dalelėmis, renkančiomis saulės energiją);
• ,,Glo-cation“ technologija (padedanti rasti palapinę mobiliojo telefono pagalba);
• „Wireless“ kontrolės dėžė;
• Šildomos grindys;
• Yra galimybė pakrauti visus elektronikos prietaisus saulės energijos pagalba ir tai valdyti bevieliu būdu, bevielis internetas ir LCD ekranas, rodantis naudojamą energiją ir jos likutį.

JakPak
JakPak

 

 

2. Striukė + Palapinė + Miegmaišis = „JakPak“
Kam nešioti striukę, palapinę ir miegmaišį atskirai, kai galite turėti viską viename? Ir visa tai sveria mažiau nei 2 kilogramus! „JakPak“ yra trijų sezonų palapinė, kurią galima perdaryti į miegmaišį ir tuo pačiu viską paversti į striukę, kurią galite tiesiog apsimauti. „JakPak“ sukurta iš kvėpuojančios, bet vandeniui atsparios medžiagos. Viskas padaryta taip, kad net nesimato siūlių. Netikite? Pažvelgę atidžiau, įsitikinkite patys!

Mountain Hardware Stronghold palapinė
Mountain Hardware Stronghold palapinė

 

 

3. „Mountain Hardware Stronghold“ palapinė
Ši palapinė visiškai nieko nepraleidžia: nei vandens, nei vėjo, nei šviesos, nei garso. Jos sienos yra dvigubos, o ekspedicijos tipo pastogė pritaikyta Antarktidos ar Himalajų klimatui. Palapinė minimaliai sumažina vėjo apkrovą. Yra trejos durys, didelis stogas ir penkios ventiliacijos angos, padedančios cirkuliuoti orui. Ši palapinė sukonstruota pačios stipriausios formos principu ir atlaikys bet ką. Tik vienas minusas – jų nemaža kaina (apie 3000 $).

Nyamuk palapinė
Nyamuk palapinė

 

 

4. „Nyamuk“ palapinė
Tai kompaktiškas miegmaišis, kuris iš palapinės gali virsti į hamaką su tinkliuku nuo uodų. Pagaminta iš ypač lengvo poliesterio. Ši palapinė neskirta didelėms kelionėms po laukinę gamtą. Labiau tinkama ramioms, saulėtoms vasaros popietėms savo kiemelyje. Tikrai linksmas ir šaunus išradimas.

Tipi palapinė
Tipi palapinė

 

 

5. „Tipi“
Klasikinė „Tipi“ tinka ir dideliems, ir mažiems stovyklautojams. „Tipi“ kūrėjas Dave Ellis 10 metų praleido palapinių versle dar iki tol, kol įkūrė ir paleido savo palapinių „Tipi“ liniją 1982 metais. Šių „Tipi“ palapinių kaina – apie 2,200 $.

Vessel palapinė
Vessel palapinė

 

 

6. „Vessel“ palapinė
Tai „trys viename“: striukė, kuprinė ir palapinė. Esant šiltam orui, striukę tiesiog paverčiate kuprine, užsidedate ant pečių ir lengvai keliaujate toliau. Norėdami sustatyti palapinę, tiesiog ištraukiate vidinį pamušalą ir pasidarote lengvą vienvietę palapinę.

Treetent
Treetent

 

 

7. Medžio palapinė „Treetent“
Senamadiškas stovyklavimas normalioje palapinėje ne visiems patinka. Yra žmonių, kuriems ne prie širdies įvairūs vabzdžiai ar smalsūs gyvūnai. Jei Jūs esate vienas iš jų ir galite sau leisti už palapinę mokėti 50,000 $, „Treetent“ yra būtent Jums. Ją sukūrė olandų skulptorius ir dizaineris Dré Wapenaar. Tai palapinė ir medžio namelis kartu. Palapinė yra 4 metrų aukščio, medinėmis grindimis bei įmontuotu apskritu čiužiniu – tobulai tinkanti išrankiesiems gamtos mylėtojams.

Nemo Morpho palapinė
Nemo Morpho palapinė

 

 

8. „Nemo Morpho“ palapinė
Tai visiškai naujas pavadinimas turizmo prekių rinkoje. Kūrėjas – studentas Cam Brensinger, studijuojantis dizainą. Jo patentuotos palapinės pagamintos su „AirSupported“ technologija (AST) laimėjo daugelį apdovanojimų. Nuotraukoje matote „Morpho AR“ vienvietę palapinę. Vietoje įprastų kuoliukų, joje yra dvi AST oro sijos. Sustatyti šią palapinę oro pompos pagalba užtrunka tik 45 sekundes. Dėka šios technologijos, palapinės yra tvirtesnės ir atsparesnės stipriam vėjui, jos lengviau ir greičiau galima supakuoja. Palapinės kaina – apie 430 $.

Kahuna
Kahuna

 

 

9. „Kahuna“
Tai daugiau nei palapinė. Tai laivas, kuriame galite stovyklauti viduryje ežero. Palapinės idėją įkvėpė senųjų Polinezijos kanojų pavyzdys. Laivas – palapinė buvo sukurta rekreaciniams tikslams. Dažniausiai jas naudoja turizmo prekių nuomos agentūros ir entuziastingi gamtos mylėtojai. Kombinacija tarp sporto ir stovyklavimo įrangų suteikia efektingą plaukiojimą ir patogų apsistojimą nakčiai. Įtaisyto „Hobie Kayaks“ pedalų mechanizmo dėka, Jūs galėsite lengvai valdyti laivą nuo pirmųjų minučių, netgi jei prieš tai niekada nedarėte nieko panašaus. Tai tikrai neįprastas būdas keliauti ir nakvoti palapinėje.

Dviejų sekundžių palapinė
Dviejų sekundžių palapinė

 

 

10. „Dacathlon“ 2 sekundžių palapinė
Tai neįtikėtinai praktiška idėja! Ši palapinė pastatoma vos per 2 sekundes. Taip, teisingai perskaitėte! Tiesiog tereikia patraukti plastikinę juostelę ir mesti palapinę į viršų. Nusileidusi ant žemės, ji jau bus paruošta. Neįtikėtina, bet tai tiesa. Be to, palapinė yra nepralaidi vandeniui, pritaikyta trims žmonėms, tačiau patogiau joje dviems. Atgal surenkama vos per 15 sekundžių.

Buriavimo palapinė
Buriavimo palapinė

 

 

11. Pripučiama buriavimo palapinė
Šią palapinę sukūrė „LifeStyleDesign“. Tai palapinė, kuri suteikia pastogę būnant toli nuo paplūdimio kranto. Tai geras būdas pailsėti toli nuo civilizacijos ir ankstų rytą pasitikti bangas.

Treepe
Treepe

 

 

12. „Treepe“
Tai naujas ir jaudinantis produktas, sietinas su senaisiais medžių nameliais ir praktiškomis, patvariomis visokiems orams palapinėmis. Tinklas languose puikiai leidžia cirkuliuoti orui, tačiau palapinėn nepateks jokie nepageidaujami vabzdžiai. Medžiaga, iš kurios pagaminta palapinė, yra atspari ugniai ir vandeniui, apsauganti nuo Ultravioletinių saulės spindulių iki 50UV. Viduje rasite kišenes, kuriose galėsite susidėti įvairius daiktus ir neužimti papildomai vietos. Ši palapinė suteiks tikrai daug gerų emocijų mažiesiems.

Operos palapinė-karavanas
Operos palapinė-karavanas

 

 

13. „Operos namų“ dizaino palapinė – karavanas
Ši unikali palapinė – karavanas panaši į įžymiuosius Sidnėjaus ,,Operos namus“. Sukurta belgų dizainerio, ji skleidžia tikrą rafinuotą stilių ir prabangą. Jums nieko nereikia daryti, nes ji išsiskleidžia ir susistato pati. Viduje stebina karališka prabanga. Pavyzdžiui, dvi elektrinės lovos gali lengvai transformuotis į vieną; boileris, teikiantis karštą vandenį į virtuvę, fontaną ir dušą lauke. Taip pat yra šildymas, keramikinis tualetas, šaldytuvas, mažai energijos naudojantis LED apšvietimas. Ši palapinė – karavanas siūlo tikrą komfortą, Gyvenimas joje – tai tarsi gyvenimas atostogų name.

 


 

 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*