Vandeniui atsparūs degtukai. Kaip juos pasidaryti patiems?

Vandeniui atsparūs degtukai. Kaip juos pasidaryti patiems?

Žmogaus išgyvenimui ugnis reikalinga taip pat kaip oras. Todėl kiekvienas mėgstantis keliauti žmogus savo kelionės rinkinyje turėtų turėti bent jau tris ugnies šaltinius: žiebtuvėlį, švedišką skeltuvą ugniai (veikiantį panašiu principu kaip titnagas su metalu) ir degtukus. Nenustebkite, kad reikia turėti iš karto net tris ugnies šaltinius. Juk niekada negali žinoti, kas gali nutikti.
Paprasti buitiniai degtukai yra puikus išradimas ir atlieka savo paskirtį tikrai gerai. Tačiau jei jie sušlaps, bus visiškai beverčiai. Šiuo metu yra specialiai gaminamų vandeniui atsparių degtukų. Jų galima įsigyti specializuotuose parduotuvėse. Deja, netgi nusipirkę specialius vandeniui atsparius degtukus, negalite būti visiškai tikri dėl jų kokybės. Be to, jie kainuoja gan brangiai lyginant su papratais degtukais, kuriuos galite įsigyti bet kurioje parduotuvėje. Vis dėl to yra gana paprastas ir lengvas būdas kaip vandeniui atsparius degtukus pasigaminti namų sąlygomis. Be to, pasidarę juos patys, būsite užtikrinti dėl jų kokybės.
Pirmiausia, norėdami degtukus padaryti atsparius vandeniui, galite naudoti paprastą nagų laką arba vašką. Jei naudojate vašką ir norite padaryti viską tikrai kokybiškai, pastatykite mažą indą su vašku ant silpnos ugnies. Skystam vaškui išgauti kuo puikiausiai tiks paprastos žvakės, ištirpintos ant ugnies. Vaškui ištirpus, sumeskite degtukus į indą. Palaukę kelias sekundes, pincetu ištraukite degtuką už galiuko (svarbu nelieskite galvutės) ir palaikykite kol vaškas sustings. Taip padarykite su visais degtukais. Vaškas ganėtinai greitai stingsta ir yra visiškai nepralaidus vandeniui. Tai kokybiškiausias būdas todėl, kad vašku padengiate visą degtuką. Vaškas ne tik nepraleis vandens, bet ir leis degtukui degti ilgiau iki pat pabaigos.
Be abejo, Jūs galite įmerkti tik degtuko galvutę, ar pusę degtuko į vašką, darydami viską greičiau. Jei darysite taip, susiraskite kartoninę dėžę ir smeikite degtukus į ją taip, kad dalis padengta vašku niekur nesiliestų.
Taip pat galite naudoti nagų laką vietoje vaško. Jis turi privalumą, nes degant nereikia lako nuvalyti, kaip kad vašku padengtą degtuką (prieš degant degtuką, vašką nuo galvutės geriau nuvalyti norint gauti geresnius rezultatus).
Paruoštus degtukus laikykite vandeniui nepralaidžioje talpoje. Tuo tikslu kuo puikiausiai tinka paprasti, užspaudžiami maišeliai. Tada Jūs būsite visiškai užtikrinti, kad degtukai tikrai nesušlaps.
 

Animeboy 2012-10-21 10:54
lol

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*