„Laiko knyga"

Herkaus Manto g.25, Klaipėda

„Laiko knyga"

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelį puošia ir laiką skaičiuoja meninis akcentas „Laiko knyga".
„Laiko knyga" tai saulės laikrodis - kalendorius. Saulės laikrodis - tai vienas natūraliausių laiko matavimo prietaisų. Pažvelgę į „Laiko knygą", jūs sužinosite, koks šią akimirką yra tikslus Saulės laikas Klaipėdoje (tikras, natūralus, duotas Gamtos), o ne tas, kurį mums lemia sutartinės laiko juostos ir rodo įprasti laikrodžiai.
Saulės laikrodžio-kalendoriaus veikimo principas toks pat paprastas ir tobulas kaip pati Visata. Nuo gnomono - trikampės formos rodyklės, lygiagrečios Žemės ašiai, Saulės spindulių šešėlis krenta ant kadrano - skalės, kuri yra stati pietų-šiaurės ir lygiagreti rytų-vakarų kryptims. Ties kuria valandų padala yra šešėlis - tokia Saulės valanda yra šioje vietoje. Neklystanti Saulė stebėtojams parodys ir kalendorinį gamtos laiką, praneš apie vasaros ir žiemos saulėgrąžas bei pavasario ir rudens lygiadienius. Vidurdienį, kai jos spindulys sustos ties XII valanda, jo šešėlio ilgis parodys, kokiame Zodiako ženkle esame bei koks dabar metų laikas. Kalendorinės žymos išdėstytos ant vertikalios linijos po gnomonu. Varinį laikrodžio pagrindą puošia ir lietuviškų runų ženklai - mėnesių simboliai.
Originalus, prasmingas ir ilgaamžis menininkų darbas įprasmina tokias amžinas vertybes, kaip laikas, natūralus gamtos ciklas, visa tai, kas tikra, ką turime branginti ir vertinti.
(Skulptoriai R. Klimavičius ir R. Martinkus)
 

Daugiau informacijos: http://www.klaipedainfo.lt

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..