Apie Latviją ir Latvius

Apie Latviją ir Latvius

Apie Latviją ir Latvius

Latvija – viena iš Europos Sąjungos šalių – žalia šalis su smėlėtais paplūdimiais, didingais miškais, su senomis istorinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis, įdomia architektūra ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, šalis, kur žmonės sklandžiai gyvena kaimo vietovėse, šalis, kurioje yra šiuolaikiški miestai ir žmonės neįkyrus, nors labai svetingi. Latvija yra šiaurinėje Europos dalyje, ant Baltijos jūros kranto. Nuo seno Latvija buvo Europos kryžkele tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų. Todėl Latvija ir yra daugiakultūrė šalis, apimanti visų šių šalių tradicijas, kas ir padėjo sukurti tokią unikalią aplinką, kuri neegzistuoja niekur kitur pasaulyje. Latvijoje patogiai jaučiasi ir sau visokių pramogų suranda tiek turistai iš Vakarų Europos, tiek atvykėliai iš Rytų šalių. Latvija turi glaudų istorinį ryšį su Rusija, todėl jos kultūroje ir tradicijose galima įžvelgti daug slaviško, pavyzdžiui, sentikių kaimai. Taip pat Latvija turi didžiulį kultūrinį ir istorinį paveldą. Latvijos gyventojai – svetingi ir gyvenimu besidžiaugiantys žmonės, toleruojantys kitų tautų kultūras (slavų, Vakarų tautų, skandinavų). Latvija, būdama Europos Sąjungos nare, yra saugi šalis.

O kartu, Latvija – moderni Europos valstybė, jos sostinė – Ryga – šiuolaikinė metropolija, kurioje Europai unikali istorinė architektūra susijungia su šiuolaikine architektūra: galima pajusti istorijos, egzistavusios ne vieną amžių, dvelksmą ir pailsėti šiuolaikiniuose naktiniuose klubuose, restoranuose ir ištaiginguose viešbučiuose.

Apžiūrėti Latviją verta jau vien dėl jos gamtos (ten smėlėti paplūdimiai tęsiasi 500 km, o 45% teritorijos užima miškai) ir dėl istorinių, kultūrinių, architektūrinių objektų įvairovės.

Latvija - nepaprastai įdomi vieta karinio turizmo mylėtojams. Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, o taip pat SSRS armija paliko monumentalius militarizmo paminklus. Liepojoje galima aplankyti karinio jūrų laivyno uostą, kuris yra laikomas viena svarbiausia karine jūrų baze Baltijos jūroje, toks jis buvo ir Rusijos imperijos ir SSRS laikais. Taip pat Latvijoje yra vienas didžiausių Europos lokatorių, kuris savo laiku buvo puikia šnipinėjimo priemone, ir, kiti militaristiniai objektai. Latvijoje gerai išvystyta transporto sistema, šiuolaikinės technologijos, patogus ryšys (internetas yra vienas sparčiausių pasaulyje), beveiki visuose didžiuosiuose miestuose yra bankomatai ir galimybė atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. Paslaugų tiekimas Latvijoje aukštos kokybės, Europinio lygio ir už prieinamą kainą.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*