Informacija

Faktai apie Latvija


Pagrindiniai bei šiaip įdomūs faktai apie Latvija.

Apie Latviją ir Latvius


Latvija – viena iš Europos Sąjungos šalių – žalia šalis su smėlėtais paplūdimiais, didingais miškais, su senomis istorinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis, įdomia architektūra ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, šalis, kur žmonės sklandžiai gyvena kaimo vietovėse, šalis, kurioje yra šiuolaikiški miestai ir žmonės neįkyrus, nors labai svetingi.

Kas yra Latvis?


Latvijoje gyvena ne tik latviai, bet ir kitų tautybių atstovai. Nors Latvijos gyventojų sudėtis yra kiek įvairialypė etniniu požiūriu, tačiau čia gyvenantys pagrįstai save laiko europiečiais. Daugiau nei pusė Latvijos gyventojų laiko save latviais – ir pagal kilmę, ir dėl to, kad kalba latviškai.

Idėjos keliaujant Latvijoje


Jeigu jūs nuvažiavote į Latviją ir pasimėgavote jos puikia sostine Ryga ir istorine dalimi – Vecryga, aplankėte muziejus, meno galerijas, apsilankėte operoje ir teatruose, drąsiai galite vykti toliau, kad pažintumėte šalį. Latvija nesibaigia ties Ryga. Latvija suskirstyta į keturis kultūros ir istorijos regionus: Žiemgalos, Vidžemės, Kuržemės ir Latgalos.

Latvija keliaujant šeimoms su vaikais


Ne tik suaugusiems, bet ir šeimoms su vaikais yra kuo užsiimti Latvijoje; todėl drąsiai atvykite čia šeimyniniam poilsiui. Latvija turtinga gamtos takais, kuriais galima vaikščioti su vaikais. Pavyzdžiui, Laumių gamtos parkas. Netoli Talsų veda bičių, paukščių ir kiti takai. Pasivaikščiojimas tokiais takais yra ne tik malonus, bet ir pažintinis. Po pasivaikščiojimų galima papramogauti, žaidžiant mini golfą.

Latvija gėjams ir lezbietėms


Latvijos įstatymų leidyboje kol kas nėra straipsnio, reguliuojančio vienos lyties santykius, tačiau visuomenės požiūris į lesbietes, gėjus, biseksualus ir transseksualus (LGBT) Latvijoje, kaip šalyje, kuri yra Europos sąjungos narė, bendrai yra neutrali. Daugiausia renginių ir vietų pramogoms LGBT yra prieinama Latvijos sostinėje Rygoje, ypač miesto centre.

Latvija jaunimui ir taupantiems keliautojams


Latvija yra Europos sąjungos narė, bet šalis nėra brangi. Todėl į Latviją gali drąsiai važiuoti žmonės, kurie kruopščiai planuoja savo kelionės išlaidas. Be to, Latvija – pakankamai saugi valstybė.

Latvija keliaujant su antraja puse


Latvija – tai puiki vieta romantiškoms poroms, kur galima praleisti medaus mėnesį arba patirti nepamirštamus įspūdžius, keliaujant dviese. Nepaliesta gamta, šiuolaikinė infrastruktūra, viešbučiai ir SPA – ir visa tai už priimtiną kainą.

Visame pasaulyje žinomi latviai


Šie žmonės sukrėtė pasaulį – jų vardai auksinėmis raidėmis įrašyti ne tik į Latvijos, bet ir į pasaulinę istoriją. O jų gyvenimas yra glaudžiai susijęs su Latvija.

Latvijos maisto tradicijos


Latvija – tikras rojus gurmanams: čia galima paragauti tiek tradicinių, tiek šiuolaikinių patiekalų. Latvijoje žmonės mėgsta sočiai ir skaniai pavalgyti, o taip pat tai šalis, kur kertasi Rytai ir Vakarai, Šiaurė ir Pietūs, štai kodėl latvių virtuvė sukaupė visų šalių kulinarines tradicijas, iš kiekvienos šalies paėmusi tai, kas yra geriausia.
«Previous1»