Latvija jaunimui ir taupantiems keliautojams

Latvija jaunimui ir taupantiems keliautojams

Pigiai pavalgyti

Taupūs keliautojai visame pasaulyje turi talentą susirasti pigias ir geras viešojo maitinimo vietas. Senojoje Rygoje tokios vietos yra – koldūninė ir blyninė. Daugelyje vietų Rygoje tik už du latus galima nusipirkti kompleksinius pietus su sriuba, karštu patiekalu ir nealkoholiniu gėrimu.

Pigi nakvynė

Net pačiame Rygos centre – senamiestyje – yra nakvynės namai, kuriuose galima pigiai pernakvoti. Pavyzdžiui, netoli Senosios Rygos keturvietis kambarys vienai parai kainuos 15 eurų žmogui. Dažniausiai nakvynės namuose yra prisijungimas prie Wi–Fi ir nemokamas internetas.

Svetingų šeimininkų bendrija

Galima pasirinkti nakvynę pas „pasaulinio svetingumo klubo“ narius hospitalityclub.org arba couchsurfing.org, su kuriais vertėtų susipažinti iš anksto. Saugumo užtikrinimas: Kiekvieno potencialaus šeimininko svečių knygoje prieš tai buvę svečiai palieka atsiliepimus ir įvertinimus.

Su savo palapine

Keliauti galima su palapine ir apsistoti viename iš daugelio Latvijos kempingų, esančių ant vaizdingo jūros kranto, sumokėjus tik porą latų. Galima taip pat susirasti nemokamą vietą prie jūros arba ežero, bet po savęs reikia būtinai sutvarkyti aplinką. Jeigu netoliese yra namų, reikėtų turėti omeny, kad tai gali būti privati teritorija.

Keliaukite už Europos pinigus

Populiaresnė ir draugiškesnė programa jaunimui – „Veiklus jaunimas“. Vis dėlto, norint naudotis šios programos privalumais, reikia būti jaunesniam nei 25 metų. Dalyvaudami apsikeitimo programoje į kažkurią Europos šalį, Jūs apmokate tik 30% kelionės išlaidų, o visas kitas - 70% kelionės išlaidų, taip pat papildomas išlaidas išlaikymui, maitinimui ir įvairiems renginiams savaitei arba dviems savaitėms apmoka šalis, finansuojanti projektą. Šios programos ribose galima įgyti naujų žinių neformalioje aplinkoje, taip pat susipažinti su jaunimu iš visos Europos ir pailsėti kitoje aplinkoje. Daugiau informacijos www.jaunatne.gov.lv; www.redngo.lv.

Autobusu, tranzuojant arba su dviračiu

Latvijos viešasis transportas yra kokybiškas ir atitinka finansines jaunimo galimybes. Nuo Liepojos iki Rygos galima nuvažiuoti autobusu už 5 latus, o tai yra 225 kilometrų. Iki Jūrmalos kurortinio miesto su traukiniu – už nepilną latą. Sostinėje važiavimas tramvajumi, troleibusu arba autobusu kainuoja 50 santimų, bet galima taip pat įsigyti e-bilietą keliems kartams, kurio dėka važiavimas kainuos daug pigiau.

Muzikos festivaliai

Latvijoje, ypač vasarą, vyksta daugybė įvairių renginių, dalį kurių galima aplankyti nemokamai.

Ką apžiūrėti

Latvija vertinama tuo, kad įdomių gamtos objektų, vaizdingų gamtovaizdžių, įdomių muziejų, prabangių pilių ir dvarų, nepaliestos aplinkos apžvalga nereikalauja didelių lėšų. Apsilankykite Rygoje, Pardaugavoje su jos medine architektūra, būtinai pasimėgaukite Latvijos provincijos miestų grožiu - Kuldygos, Siguldos, Cėsio ir t.t.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*