Kas yra Latvis?

Kas yra Latvis?

Latvijoje gyvena ne tik latviai, bet ir kitų tautybių atstovai. Nors Latvijos gyventojų sudėtis yra kiek įvairialypė etniniu požiūriu, tačiau čia gyvenantys pagrįstai save laiko europiečiais. Daugiau nei pusė Latvijos gyventojų laiko save latviais – ir pagal kilmę, ir dėl to, kad kalba latviškai.

Latviai – sena tauta, jau ne viena tūkstantį metų gyvenanti ant Baltijos jūros kranto. Jų protėviai baltai ir kalba jie latvių kalba, kuri kartu su lietuvių, yra vienintelėmis pasaulyje iki mūsų laikų išlikusiomis baltų kalbomis. Kadangi šimtmečius latviai maišėsi su daugybe kitų tautų, tai pagal mąstyseną jie turi daug bendro su slavais, vokiečiais, skandinavais ir su Vakarų europiečiais.

Latvijoje yra apie 2,3 milijono gyventojų, dauguma jų – 60% - latviai, 28% - rusai, 3,6% - baltarusiai, 2,5% - ukrainiečiai, 2,4% - lenkai, 1,3% - lietuviai ir po 0,4% sudaro žydai ir čigonai. Latvija yra įvairių tikėjimų šalis, pagrindine religija yra krikščionybė, atstovaujama liuteronų, Romos katalikų ir stačiatikių bažnyčios. Dar Latvijoje yra judaizmas, islamas, budizmas, o taip pat čia yra krišnaitai, mormonai ir kitų pasaulio religijų atstovai. Unikali Latvija ir tuo, kad joje išliko pakankamai daug sentikių parapijų.

Visi latviai skirtingi, Rygoje gyvenantys žmonės yra visai kitokie nei kaimo gyventojai, tačiau juos visus vienija vienas dalykas – priklausymas Latvijai. Manoma, kad tipiškas latvis – mėlynakis, šviesiaplaukis, darbštus, neįkyrus, nemėgstantis išsiskirti ir nesiekiantis bet kokia kaina tapti dėmesio centru, nekalbus, uždaras ir tylus, garbingas, paprastas, bet pavydus. Latviai myli savo žemę, rūpinasi aplinka, jiems svarbi jų nuosavybė, taip pat jie yra entuziastingi individualistai – kiekvienas už save. Tačiau, jeigu reikia, latviai gali susivienyti, susijungti ir atlikti daugybę didžių dalykų. Tokiais dalykais yra – Dainuojančioji Revoliucija ir Baltijos kelias, kai 1989 metais šimtai tūkstančių žmonių, nepriklausomai nuo tautybės ar religijos, išėjo į gatves kovoti už Latvijos nepriklausomybę.

Per daugelį metų, tarp latvių ir rusų prisikaupė labai daug bendrų savybių, tačiau palyginus ugningą slavų temperamentą, latviai išsiskiria ramumu ir kantrybe. O taip pat latviai gyvenimu besidžiaugiantys, linksmi ir puikiai dainuojantys žmonės. Ir net jei iš pradžių gali pasirodyti, kad latviai nėra labai svetingi, tai netiesa. Jie yra svetingi ir draugiški, pasiruošę pasidalinti tuo, kas geriausia.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*