Latvija gėjams ir lezbietėms

Latvija gėjams ir lezbietėms

Latvijos įstatymų leidyboje kol kas nėra straipsnio, reguliuojančio vienos lyties santykius, tačiau visuomenės požiūris į lesbietes, gėjus, biseksualus ir transseksualus (LGBT) Latvijoje, kaip šalyje, kuri yra Europos sąjungos narė, bendrai yra neutrali. Daugiausia renginių ir vietų pramogoms LGBT yra prieinama Latvijos sostinėje Rygoje, ypač miesto centre. Pačioje Rygos širdyje, Senojoje Rygoje, 2005 metais įvyko pirmas Rygos gėjų paradas, o netoli šios vietos, Vermano parke, 2009 metais – pirmos Baltijos draugystės dienos. Kasmet nuo 2006 metų vyksta LGBT Kino dienos.

XXL gėjų klubas. Rygos centre, netoli Centrinės geležinkelio stoties, tylioje Alfredo Kalninio gatvėje (adresas: A. Kalninio g. 4) yra XXL klubas – unikaliausias poilsio kompleksas Skandinavijos šalyse su sauna ir viešbučiu, skirtas gėjams. XXL klubas yra vienas iš seniausių gėjų klubų Latvijoje. Jo istorija prasideda nuo 1999 metų liepos mėnesio, kai baro atidarymas tapo vienu iš ryškiausių metų įvykių.

Klubas Golden (adresas: Gertrudos g. 33/35) užima „draugiško heteroseksualams“ baro ir klubo poziciją. Betkurį lankytoją, nepriklausomai nuo jo seksualinės orientacijos, čia pasitinka besišypsantys barmenai, naminė inteligentiška atmosfera ir malonus lakoniškas interjeras. Klube yra baras, šokių salė ir puiki terasa. Barą sudaro patogios patalpos, kuriose prireikus galima sustumdyti klubo kėdes su aukštomis sėdynėmis ir atsiskirti nuo aplinkinių savo linksma draugų arba kolegų kompanija, arba atsiskirti intymioje atmosferoje.

Naktinis klubas Purvs – vienas iš seniausių Latvijos gėjų klubų. Purvs klube renkasi gėjai, lesbietės, biseksualai, transseksualai ir laisvų pažiūrų žmonės.

Dorian Gray restoranas. Dorian Gray restoranas yra draugiškas homoseksualams, jis taip pavadintas ekscentriško herojaus Oskaro Ualdo garbei ir randasi Senojoje Rygoje, Maza Muziejaus g. 1. Restorano naujoves galima stebėti socialiniame tinklapyje Twitter.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*