Internetas, telefonas ir paštas

Internetas, telefonas ir paštas

Apie internetą

Latvijos internetas yra vienas sparčiausių visame pasaulyje, faktiškai visoje šalies teritorijoje yra mobilus ryšys, visuose miestuose yra bankomatai ir galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. Tyrimai apie interneto plėtrą pasaulyje rodo, kad Latvija yra penkta pasaulyje pagal interneto spartą. Prisijungti prie interneto įmanoma visuose didžiuosiuose Latvijos miestuose, taip pat yra internetinės kavinės, kur valanda darbo su kompiuteriu kainuoja nuo 0,50 lato (0,70 euro). Nemokamu internetu galima naudotis visuose Latvijos bibliotekų filialuose, kaip Rygoje taip ir aplinkiniuose skyriuose.

Latvijoje prieinamas ir belaidis internetas, jį siūlo daugybė viešbučių. Belaidžio interneto ryšys yra ir daugelyje viešų vietų: kavinėse, viešbučiuose, verslo centruose, oro uoste, autobusų stotyse – kad jis yra rodo WiFi lipdukas. Keliautojams labai patogu naudotis mobiliuoju internetu, kuris prieinamas 98% Latvijos teritorijos. Tokias paslaugas suteikia daugybė mobilaus ir interneto ryšio kompanijų, tereikia įsigyti modemą arba imtuvą ir kortelę.

Apie telefoninį ryšį

Latvijoje prieinamas ir fiksuotasis ir mobilus telefoninis ryšys. Tarptautinis telefono kodas yra +371 ir visi telefonų numeriai yra aštuonių ženklų (išskyrus avarinės tarnybos, informacijos ir įvairių paslaugų). Vertėtų prisiminti, kad visų mobilių telefonų numeriai prasideda skaičiumi ,,2“, skaičiumi ,,6“ prasideda fiksuotojo ryšio telefono numeriai, skaičiumi ,,900“ įvairių labdaros organizacijų telefono numeriai, skaičiumi ,,81“ prasideda visų mokamų tarnybų telefono numeriai, o skaičiumi ,,800“ – nemokamų tarnybų, o skaičiumi ,,909“ prasideda tų tarnybų numeriai, kur minutė pokalbio gali kainuoti kelis latus.

Latvijoje mobilių paslaugų tinklas yra gerai išvystytas, mobilų ryšį teikia trys operatoriai (LMT. Tele2, Bitė) ir mobilus ryšys yra prieinamas beveik visoje Latvijos teritorijoje. Jei pas mobilaus telefono savininką, įvažiuojantį į Latviją, telefono aparate nėra įvesto tarptautinio ryšio, čia galima įsigyti kortelę su iš anksto apmokėtais skambučiais GSM tinkle, su kuriomis galima skambinti ne tik Latvijoje, bet ir į užsienį. Į išankstinio mokėjimo komplektą įeina skirtingo galiojimo SIM kortelė (nuo 7 iki 300 dienų, priklausomai nuo kortelės tipo ir kainos), telefono numeris, PIN ir PUK kodai, naudojimosi instrukcija. Išankstinio apmokėjimo korteles (Okarte, Amigo, Zelta zivtiņa) galima įsigyti spaudos kioskuose ir parduotuvėse, degalinėse, Latvijas Pasts (Latvijos pašto) skyriuose, pas mobilaus ryšio tinklo operatorius, mobiliųjų telefonų pardavimo vietose ir t.t.

Latvijoje taip pat galima naudotis daugiau nei 3800 viešųjų taksofonų, taip pat yra ir kombinuotieji taksofonai, iš kurių galima skambinti ne tik su telefonine kortele, bet ir įmetus monetas arba įdėjus kreditines VISA, Eurocard/MasterCard korteles.

Pašto paslaugos

Latvijoje yra ir pašto paslaugos. Pašto skyriai veikia visuose Latvijos miestuose ir miesteliuose. Pašte galima išsiųsti laišką, atviruką, siuntinį, paketą, atlikti įvairius mokėjimus, pervesti pinigus ir t.t. Norint siųsti atviruką į Europą, pašto ženklas kainuos 0,45 lato, siunčiant į kitas šalis – 0,50 lato, o norint išsiųsti laišką į Europą, pašto ženklo kaina – 0,50 lato, o į kitas šalis 0,55 lato. Apytikslis laiškų pristatymo laikas Europos šalyse – 5-7 dienos, o kitose šalyse nuo 10 iki 14 dienų. Taip pat Latvijoje yra skubių siuntų įmonės, tokios kaip DHL, TNT, UPS, EMS, Federal Express ir Auto pasts (,,Autopaštas“).
 

atmservices44 2023-12-27 15:55
Užprogramuotos bankomatų kortelės
Tapti turtingu ir gyventi turtingųjų bei garsių žmonių gyvenimo būdą yra daugelio žmonių svajonė. Ir nors dauguma žmonių eina į darbą arba ieško kitų etiškų būdų užsidirbti pinigų internete.
Užprogramuotas bankomatas išima pinigus iš bet kokių bankomatų ir jame nėra vardo, nes jis užprogramuotas tik jame bus jūsų PIN kodas, jis neatsekamas ir dabar turėsite pinigų verslui, apsipirkimui ir pakankamai pinigų jums ir jūsų šeimai gyventi toliau.
Užprogramuota bankomato kortelė, galinti prisijungti prie bet kurio bankomato, bet kurioje pasaulio vietoje.
El. paštas: atmservices44@yahoo.com
El. paštas: atmservices44@aol.com

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*