Kainos Latvijoje

Kainos Latvijoje

Kainos viešbučiuose

Pavyzdžiui, vienvietis viešbučio kambarys Rygos centre, visai netoli Laisvės paminklo, kainuos ~50-107 eurus už naktį. Į kainą įeina pusryčiai, tačiau dėl visa ko, užsakydami kambarį tuo įsitikinkite, nes kartais gali nutikti taip, kad kaina su pusryčiais gali skirtis nuo kainos be pusryčių. Viešbučiuose, esančiuose kiek toliau nuo centro galima apsigyventi už 17 eurų. Už Rygos ribų viešbučių kainos gali svyruoti nuo 10 iki 70 eurų.

Kainos restoranuose ir kavinėse

Latvijos kavinėse kainos žemesnės, nei Vakarų Europoje. Rygoje daug kavinių siūlo kompleksinius pietus už 2 – 2,5 lato. Vidutinio lygio restorane (už sostinės ribų) sotūs pietūs ir desertas trijų asmenų šeimai kainuos apie 15 latų. Žinoma, čia yra ir prašmatnių restoranų, kur kainos gerokai didesnės, tačiau vis tiek jos yra žymiai mažesnės nei kituose Europos metropolijose. Kavinėse pusė litro alaus kainuoja nuo 1 iki 2 latų. Pačiame Rygos centre, senamiestyje, bokalas alaus gali kainuoti ir 2,5 lato, bet galima rasti ir už 90 santimų. Puodelis juodos kavos kavinėje kainuoja nuo 50 santimų iki 2 latų. Pusantro litro gazuoto arba negazuoto vandens kainuoja nuo 30 iki 50 santimų. Galima nepietauti restorane, o surengti iškylą gryname ore. Kepalas baltos duonos kainuoja 25 santimus, kilogramas rūkytos dešros kainuoja nuo 1,5 iki 2 latų, kilogramas pomidorų – nuo 80 santimų iki1,25 lato, kiaulienos šašlykas nuo 2,5 iki 5 latų už kilogramą.

Kainos už transportą

Rygoje vidutiniškai už kilometrą mokama 50 santimų ir 1,5 arba 2 latai už įsėdimą. Tai reiškia, kad atvažiuoti nuo oro uosto iki centro kainuoja apie 7,5 lato. Jei suma skaitiklyje žymiai didesnė, tai reiškia, kad vairuotojas sukčiauja. Perkant vienkartinį bilietą važiuoti viešuoju transportu kioske, jo kaina – 50 santimų. Jei bilietą perkate viešajame transporte, jis kainuos 70 santimų. Rygoje yra ir lustiniai bilietai – juk patogiau įsigyti bilietą iš karto keliems važiavimams. Autobusų ir traukinių bilietų kainos Rygoje žymiai mažesnės nei Vakarų Europoje. Pavyzdžiui, traukinio bilietas iki Jūrmalos (pusvalandis kelio) kainuoja 1 latą. Autobuso bilietas iš Rygos iki Liepojos (225km) – 5,50 lato.
 

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*