Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia
Pivašiūnai istoriniuose šaltiniuose žinomi nuo 1639 m., kai jie buvo atiduoti Senųjų Trakų benediktinų vienuolynui. Po devynerių metų buvo pastatyta bažnyčia, kuri 1766 metais sudegė. Vėliau ji buvo atstatyta, tačiau ilgainiui imta minėti, kad dėl žmonių saugumo netinkama melstis. 1825 m. buvo pastatyta šiandieninė Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų medinė bažnyčia. Didžiajame altoriuje yra stebuklingas Dievo Motinos paveikslas. Istorija byloja, kad sudegus pirmosioms dviems bažnyčioms išliko tik paveikslas. Padavimas pasakoja, jog jis atvežtas iš Turkijos ir yra nepaprastas, šventas ir turintis gydomųjų galių. Pivašiūnų Dievo Motinos paveikslas savo amžiumi, tapyba ir stebuklinga gydomąja galia prilygsta Aušros Vartų Madonai. Stebuklingas Pivašiūnų bažnyčios Dievo Motinos paveikslas sutraukia tūkstančius maldininkų. 1988 metų rugpjūčio 14 dieną Jo Ekscelencija kardinolas Vincentas Sladkevičius paveikslą vainikavo popiežiaus Jono Pauliaus II dovanota karūna ir suteikė Nuliūdusiųjų Paguodos titulą. Bažnyčios viduje yra retai kur Lietuvoje aptinkamas apeinamas altorius. Įspūdinga interjero dalis – 15 medinių dažytų baltai, su paauksavimais skulptūrų. Pivašiūnai nuo seno garsūs Žolinės ir Marijos gimimo atlaidais, kurie čia vyksta visą savaitę, tomis dienomis šią vietą aplanko tūkstančiai maldininkų iš visos Lietuvos ir užsienio. Bažnyčios šventoriaus kapinaitėse galima pamatyti medinių senųjų dzūkiškų kryžių.
Pivašiūnų bažnyčia yra įtraukta į Jono Pauliaus II piligrimų kelią.
Artimiausi objektai
- Kaimo turizmo sodyba „Dvarčėnų dvaras“ tai atokiame gamtos prieglobstyje, ant Suvingio ežero kranto jauki aplinka Jums ir Jūsų… (~13.9 km)
- Svajojate išsitiesti hamake ir pasiklausyti paukštelių giesmių? Tai ir yra Jums tikrasis poilsis? Vadinasi, mūsų požiūriai sutampa:… (~17.4 km)
- Sodyba Trakų r. prie ežero pobūviams, renginiams, poilsiui iki 140 asmenų. (~18.5 km)
- Baidarių nuoma ir sodybos nuoma Aukstadvaryje (~19.1 km)
- Nuostabi sodyba laukia Jusu. (~20.7 km)
- Apgyvendinimas kambariuose, specialiai įrengta aikštelė palapinėms, nameliams ant ratų. Organizuojame pramogos: žygiai, mergvakariai,… (~21.8 km)
- Kaimo turizmo sodyba „Gervių takas“ įsikūrusi 45 kilometrai nuo Vilniaus centro vaizdingose Trakų rajono Strėvos apylinkėse esančiame… (~25.5 km)
- Viešbutis - restoranas **** „Nemuno Slėnis“ kviečia visus pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti… (~25.8 km)
- Paslaptingais aukštais skardžiais pasipuošusi upė atveda mus į Nemuno kilpų regioninį parką ir… (~25.8 km)
- „Sveikame kūne sveika siela“ (Mens sana in corpore sano) – tai vienas iš seniausių ir gražiausių… (~25.9 km)
- isų svečių laukiame 80 vietų prabangiame restorane. Šiltuoju metu pasilepinti galite 2 lauko… (~25.9 km)
- Turistinė informacija apie lankytinas vietas, ekskursijas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas ir… (~26.9 km)
Jodinėjimas žirgais Nemuno kilpų regioniniame parke pradedantiesiems
Mes siūlome: Žygius žirgais gamtoje pradedantiesiems ir netik. Fotosesijas su žirgais.… (~27.9 km)- Seminarams, konferencijoms, vestuvėms rengti maloniai kviečiame Jus į poilsio kompelsą “Margio krantas” įsikūrusį nuostabiame gamtos… (~33.2 km)
- (~34.2 km)
- Visai prie pat Šiaulių miesto 4 žvaigždučių motelis ir puikiai įrengta užeiga. Jums siūlome 1 liukso, 4 pusiau liukso, 9 dviviečius… (~36.7 km)
- Vyksta tik sutemus Trakų raj. Pagal individualius užsakymus grupėms. (~39.2 km)
- Svečių namai „Trakaitis“ įsikūrė vaizdingoje ir ramioje Trakų miesto vietoje netoli Babruko ežero.… (~40.2 km)
- Trakų miesto centre nakvynė „Ant ežero kranto“ (Tik 5 zingsniai iki ežero). www.pailsekite.lt (~41.1 km)
- Nakvyne Trakų miesto centre ant ežero kranto. (~41.1 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Gražuolę pušį galima rasti vos už 3 kilometrų nuo Daugų miestelio, Žvirgždėnų kaime. Seni žmonės pasakoja, kad prie jos elgetos…(~6.8 km)
- Butrimonių akmenų ir plytų mūro Švenčiausiojo Išganytojo bažnyčios statybos kertinis akmuo…(~9 km)
- Daugų Dievo Apvaizdos mūrinė bažnyčia buvo statoma 1858-1862 m., sudegus ankstesnei bažnyčiai. Dabartiniams maldos namams būdingi…(~11.4 km)
- Raižių mečetė. Raižių kaimas nuo XVI a. žinomas kaip totorių valda.(~12.1 km)
- Dominikonų vienuolyno pastatai yra Trakų Pusiasalio pilies teritorijoje, Trakų mieste, 0,1 km…(~14.7 km)
- Piliakalnyje stovėjo Navinpilio pilis, kurią 1381 m. vasario 14 d. panaudodami patrankas puolė kryžiuočiai. Pilis pasidavė ir buvo…(~15.7 km)
- Bukaučiškių kaime, visai netoli Didžiulio ežero pietinio kranto, ant kalnelio stovi nepaprasto grožio raudonų plytų koplyčia. (~15.8 km)
- Aukštadvario dvaras yra pietvakarinėje miestelio dalyje, greta Aukštadvario piliakalnio.(~15.9 km)
- Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta 1518 m. remiant vyskupui Vaitiekui Radvilai. Antroji – mūrinė – pradėta statyti 1629 m. miestelio…(~16.6 km)
- Žmonės pasakoja, kad prie šio akmens vaidenasi. Jį dar vadina Didžiuoju akmeniu. (~17.8 km)
- Velnio duobė - Įtraukta į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą. Tai mitologinis-sakralinis kultūros paveldo…(~17.9 km)
- Alovės Švč. Trejybės bažnyčia pastatyta 1802 m., jai būdingi klasicizmo ir baroko bruožai.(~17.9 km)
- Alovės seniūnijoje, Poteronių apylinkėse yra Poteronių piliakalnis, vietinių gyventojų Milžinų kalnu vadinamas.(~18.4 km)
- Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia pastatyta 1863 m., vietoj prieš šešerius metus sudegusios senosios. (~18.8 km)
- Punios piliakalnis. Legendos pasakoja, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinama Pilėnais. (~19 km)
- Alytaus piliakalnis - tai šimtmečius menąs miesto įkūrimo liudininkas. Tai istorijos ir kultūros paminklas, kurio papėdę šiandien…(~20.2 km)
- Rumbonių Švč. Trejybės bažnyčia pastatyta 1795 m. Nedidelė medinė bažnytėlė yra liaudies architektūros formų, turi klasicizmo…(~20.6 km)
- Rumbonių piliakalnis. Šis piliakalnis apipintas įvairiausiais pasakojimais. (~20.8 km)
- Šv. Liudviko bažnyčia (Panemuninkėlių g. 7, Alytus). Pirmą kartą Alytus kaip miestelis minimas 1524 m. Jono Zabžezinskio rašte, kuriuo…(~21.2 km)
- Vienintelis iš daugelio Paverknės dvarelių, išlikęs iki šių dienų. XVI a. pabaigoje šioje vietoje susiformavo palivarkas, kurio…(~21.2 km)