Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija (Juodkrantė)

Juodkrantė, Neringos sav.

Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija (Juodkrantė)

Viena gražiausių senųjų – parabolinių Juodkrantės kopų – vadinamasis Raganų kalnas. Kalno šlaitai apaugę šimtametėmis pušimis, vingiuotas takas per ūksmę veda į 42 m aukščio viršūnę. Iš čia matyti spinduliuojanti jūra, o pro pušų kamienus ir eglių skaras prasišviečia marios.

Anksčiau kopos pietų ir rytų šlaitai nebuvo apaugę mišku, nuo viršūnės atsiverdavo nepaprastas smėlynų ir vandenų reginys. Šioje vietoje XIX–XX a. pr. Lietuvininkai mėgdavo švęsti Rasas, arba Jonines. Burvaltėmis ir net keliais garlaiviais iš Tilžės, Rusnės, Klaipėdos per Kuršių marias atplaukdavo chorų dalyviai, muzikantai, linksmindavosi visą trumpiausią metų naktį iki pat saulei patekant, ieškodavo paparčio žiedo. Šventės tradiciją nutraukė Pirmasis pasaulinis karas.

Raganų kalną ne tik žmonės mėgo – sakoma, kad nuo neatmenamų laikų puotas čia keldavę velniai ir raganos. Net pati raganų deivė Ragė apsilankydavusi čia į metinių trumpųjų naktų sąskrydžius.

Ši vieta ypatinga – tai mistinio ir realaus pasaulio paribys, čia atgyja vaizduotė, atbunda kūrybinės galios. Juodkrantės girininkas Jonas Stanius, pajutęs tą atmosferą, sugalvojo, kad meistrai galėtų išdrožti plačiose apylinkėse šimtmečius gyvavusių legendų ir pasakų veikėjus, o nuo tokių nepaprastų gyventojų Raganų kalnas atgytų.

1979-aisiais buvo surengta pirma kūrybinė stovykla. Atvyko liaudies meistrai – drožėjai ir kalviai – iš visos Lietuvos ir sukūrė 25 skulptūras. Kitais metais įvyko antra stovykla, dar po metų – trečia... Ir dabar dar kone kasmet atvyksta meistrai, restauruoja senas skulptūras, išdrožia naujų. Visas šis didžiulis ansamblis – daugiau nei 80 ąžuolo skulptūrų su kalvių darbo pagražinimais – liaudies meistrų dovana Juodkrantei, Lietuvai, visiems čia apsilankantiems.

Šaltinis: Raganų kalnas. Vilnius
www.visitneringa.com
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..