Kubiliškės piliakalnis

Kubiliškės km., Skuodo sen., Skuodo raj.

Kubiliškės piliakalnis

Šiuo metu piliakalnis yra sutvarkytas, pritaikytas turistams. Nuo jo atsiveria gražus vaizdas į apylinkęs, yra netoli vandens.

Piliakalnis datuojamas II tūkst. pradžia. Kubiliškės– pagal įtvirtinimus yra vėlyvas ir yra arčiau – už 3,5 km į pietvakarius nuo Skuodo, tačiau visa kuo neprilygsta Puodkalių pilakalniui (mažesnė aikštelė, menkesni gynybiniai įtvirtinimai, mažesnė papėdės gyvenvietė, nežinomas kapinynas). Matyt tai bus Skuodo (Puodkalių) pilies palydovas, kurio tikslesnę chronologiją galima nustatyti tik po archeologinių tyrinėjimų.

Piliakalnis įrengtas Bartuvos ir Opalio upių kairiuosiuose krantuose, jų santakoje esančiame kranto kyšulyje. Aikštelė trikampė, orientuota PR – ŠV kryptimi, 28 m ilgio, 35 m pločio ŠV pusėje. Čia jos pakraštyje supiltas 35 m ilgio, 1,5 m aukščio, 13 m pločio lenktas pylimas. Už jo į ŠV yra priešpilis.

Priešpilio aikštelė kiek lenktos trapecijos formos, orientuota PR – ŠV kryptimi, 18 m ilgio, 70 m pločio. Aikštelė ŠV pakraštyje supiltas 70 m ilgio, 1,7 m aukščio, 23 m pločio lenktas pylimas, už kurio iškastas 100 m ilgio, 6 m pločio griovys (užskleistas). Už griovio vietos į ŠV supiltas antras 0,3 m aukščio, 5 m pločio pylimas, už kurio iškastas antras 2,5 m gylio, 8 m pločio griovys.

Šlaitai statūs, 8 – 10 m aukščio. Piliakalnis ir priešpilis apardyti arimų, piliakalnio aikštelės kraštai nuplauti upių, eroduoja. Apaugę retais lapuočiais. Piliakalnis žinomas ir Kulų II vardu.

Į ŠV nuo piliakalnio, 1 ha plote yra papėdės gyvenvietė.

Pasiekiamas Skuodo – Kubiliškės (per Kulus II) keliu pavažiavus arčiau Bartuvos tvenkinio einančiu vingiuotu lauko keliu beveik iki Opalio užtvankos (yra 50 m neprivažiavus užtvankos kairėje, priekyje (PR).

2008 m. užbaigti Kubiliškės piliakalnio konservavimo darbai, sutvirtinti krantai.

Informacijos šaltinis: www.skouds.lt 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..