Alkos alkakalnis

Alkos kaimas, Kretingos raj.

Alkos kalnas ir atokvėpio vieta prie jo
aut. Salantų RP direkcija

Apsuptas pelkėto Erlos ir Alkupio santakos slėnio prie Salantų stūkso alkakalnis. Tai ledynmečiu suformuota didžiulė kalva, kurios pietinė dalis vadinama Alkos kalnu. Pasak padavimų senovėje jį juosęs ežeras, o ant kalno buvusi pagonių šventykla, kurioje prie didelio ąžuolo degusi šventoji ugnis, prižiūrima vaidilutės ir žynio, gyvenusio tarp ąžuolų įrengtame būste. Šventykla buvusi skirta žalčių dievui Pilvyčiui, o joje laikomus žalčius vaidilutės maitino Salanto slėnyje esančiame Gaidžio kalne. Vyskupas M. Valančius mini, kad pagonys šventąją ugnį ant kalno tebegarbino ir XVII amžiuje.
Alkakalnio papėdėje, dauboje guli akmuo su dubeniu. Manoma, kad tai šventyklos aukuras. Už jo iš aukštumos šlaito trykšta šaltinis, kurio vandenį žmonės vartojo akių ligoms gydyti. Tarp šaltinio ir akmens kalvos viršūnėje ne taip seniai dar augo Šventasis arba Aukuro ąžuolas.
 

Salantų regioninis parkas

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Mina 2011-08-30 11:21
Salantu alkalnis netikras. Akmuo buvo rastas netoli gyvenancio ukininko sodyboje ir uzkeltas ant tos kalvos. Jokiu saltiniu ten nera...., bent vietiniai noieko nezino. Viskas dirbtina turistams apgauti ir , turbut , yra daugiau tokiu " aukuru" . Bent jau apie saltinius nesvaiciotu.....

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..