Pauls Sradiņš medicinos muziejus

Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010, Latvija

Pauls Sradiņš medicinos muziejus

Muziejus buvo įkurtas 1957 metais. Ekspozicijos pagrindą sudarė Pauls Stradiņš asmeninė kolekcija. Muziejaus tikslas yra supažindinti visuomenę su medicinos vystymosi istorija nuo antikos laikų iki šių dienų ir parodyti, kiek daug bendro turi istorija ir medicina.

Pauls Sradiņš medicinos muziejų kiekvienais metais aplanko daugiau nei 40 000 žmonių. Sukaupta daugiau nei 199 000 daiktų, kurie eksponuojami per keturis muziejaus aukštus. Paroda pateikiama taip, kad chronologiškai atskleistų medicinos raidą. Tokia demonstruojamų eksponatų išdėstymo sistema – tai paties Pauls Sradiņš noras.

Etnomedicina. Ekspozicija prasideda pirmame aukšte, kur pateikiama ankstyvoji medicina. Tokie dalykai kaip traumų gydymas, žaizdų bintavimas ar liaudies medicina buvo žinomi jau antikos laikais. Dalis medicinos buvo susiję su magija, todėl galima išvysti įvairius šamanų ir burtininkų amuletus.

Viduramžiai. Kylant į antrąjį aukštą lankytojai gali išvysti atkurtą vienuolyno ligoninę ir viduramžių vaistinę, susipažinti su tuometinėmis labiausiai paplitusiomis ligomis ir jų gydymo metodais.

XVIII a. – XIX a. medicina – tai ekspozicija trečiajame aukšte. Šiais amžiais medicina labai sparčiai žengė į priekį ir padarė daug atradimų. Buvo išrastas rentgeno aparatas, atliktos pirmosios operacijos su narkozėmis, atrasti vaistai nuo tuberkuliozės ir skiepai nuo raupų.

Latvijos medicina. Paskutiniame aukšte pateikiama Latvijos medicinos raida ir pasiekimai.

Kainos:
Suaugusiems 1.50 LVL
Moksleiviams, studentams ir pensininkams 0.50 LVL
Gido turas 3 – 7 LVL

Darbo laikas:
Antradienis 11:00 – 17:00
Trečiadienis 11:00 – 17:00
Ketvirtadienis 11:00 – 19:00
Penktadienis 11:00 – 17:00
Šeštadienis 11:00 – 17:00

Kontaktai:
Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010
Tel.:
+371 67222656
El. paštas:
info@mvm.lv
Tinklalapis:
http://www.mvm.lv
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..