Nacionalinis parkas „Kemeri“

Ķemeri, Tukums raj., Latvija

Nacionalinis parkas „Kemeri“

Nacionalinis parkas „Kemeri“

Visai netoli nuo paties populiariausio Baltijos šalių kurorto Jūrmalos yra įsikūręs nacionalinis „Kemeri“ parkas - Natura 2000 teritorija, išsiskirianti biologine įvairove, unikaliomis Kemerų pievų pelkėmis, įvairiomis ekosistemomis, mineralinių ir gydomųjų vandenų šaltiniais. Nacionalinis parkas „Kemeri“ yra vos už 50 km nuo Rygos ir todėl yra puiki vieta, kurioje galima pasimėgauti laukine gamta, susipažinti su pelkių ekosistema. Gamtos draugų patogumui, parke yra įengti keli, tyrimams skirti, gamtos takai (Sloko ežero pėsčiųjų takas, Didieji tiltai per Kemeri pievų pelkę, Kanieros miestelio takas), apžvalgos bokšteliai ir bokštai skirti stebėti paukščius.

Nacionalinį parką „Kemeri“ puikiai apibūdina turtinga jo flora ir fauna. Čia rasti 897 paparčiai ir sėkliniai augalai, 202 samanų rūšys, 139 kerpių ir 521 grybų rūšys. NPK teritorijoje auga 25% augalų, įtrauktų į Raudonąją Latvijos knygą. Drėgnuose miškuose sutinkama pelkinė karpažolė, Palaso sausmedis, tikroji kurpelė, plati lokio (laukinių) svogūnų veislė, pelkių žolėse ryškiai žydi įvairių rūšių orchidėjos - Baltijos, dvilapis purvuolis ir kt. Gyvūnų karalystę atstovauja daugybės veislių paukščiai. Lankydamiesi Kemeri Nacionaliniame parke galite pamatyti daugybę retų Europos paukščių, pvz. baltauodegių erelių, didžiųjų apuokų, vidutinės kuolingos čia rado nuolatinį prieglobstį. Parke ypač palankios maitinimosi ir perėjimo sąlygos sukurtos juodajam gandrui, gervėms ir mažajam ereliui rėksniui. Vietomis čia gausiai peri, Vakarų Europoje nykstanti griežlių rūšis. NPK teritorijoje taip pat yra dvi tarptautinės reikšmės paukščių vietos. Viena iš jų - Kaniero ežeras, kita - Didžioji Kemeri pievų pelkė. Beveik nepaliesti miškai - puiki vieta retų rūšių geniams - tripirščiam geniui, vidutiniam ir baltanugariui. Daug kur veislių ir biotopų įvairovė padidina bebrų veiklą, o tai stabilizuoja vandens režimą. Didžiosios pelkės - tai patikimas briedžių prieglobstis, o dideliame miško parke sutinkami elniai, šernai, stirnos ir vilkai.

Nacionalinis gamtos parkas „Kemeri“ ypatingas ir todėl, kad šioje teritorijoje dėl dolomito telkinių ir didelių pelkių sąveikos susidarė sieros vandenys. Todėl jau XVIII amžiuje čia buvo įrengtas Kemeri kurortas, sieros vandenilio šaltinių ir purvo vonios, kurias išbandyti atvažiuodavo ligoniai iš įvairių Europos šalių. Kurortas greitai tapo žinomu ir populiariu, ir jau XVIII amžiaus pabaigoje kurortiniame miestelyje buvo pastatyti 106 pastatai, o 1911 metais atsirado tiesioginis traukinys Kemeri - Maskva. Dabar į Kemeri grįžta buvusi šlovė, ir, reikia tikėtis, kad greitai bus atstatyta Kemeri sanatorija.

 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..