Griežės Pirmasis piliakalnis

Griežės kaimas, Mažeikių raj.

Griežės Pirmasis piliakalnis

Pirmasis piliakalnis yra prie Pikelių - Griežės vieškelio, Varduvos dešiniajame krante, šalia buvusio malūno užtvankos. Apaugęs lapuočiais medžiais ir krūmais. Iš vakarų, šiaurės ir rytų jį juosia Varduvos slėnis, pietuose nuo aukštumos saugo iškastas 4 m pločio ir 0,5 m gylio griovys ir supiltas pylimas. Šlaitai nuo upės 10 - 12 m aukščio. Viršuje yra netaisyklinga keturkampė aikštelė, kuri apie 50 m ilgio šiaurės pietų kryptimi ir 40 m pločio pietuose. Aikštelė iškasinėta bulviarūsiais, vakarinė jos dalis nukasta karjero, o šiaurinė nuplauta Varduvos. Pietų gale yra apie 3 m aukščio ir 13 m pločio pylimas. Jame buvo aptikta degėsių, suanglėjusių rąstų. 1996 m. aikštelės šiaurės vakarų šlaite aptiktas iki 35 cm storio kultūrinis sluoksnis.

Manoma, kad piliakalnyje stovėjo 1253 m. minima Griežės pilis, kurią 1264 m. antroje pusėje sunaikino Livonijos kariuomenė. Pietrytinėje piliakalnio papėdėje, 0,5 ha plote yra senovės gyvenvietės liekanų.
Pasakojama, kad ant kalno vaidilutės kūrendavo šventąją ugnį (Šliavas J., 1978). Čia žmonės randa ir kaulų, anglių, pelenų. Kraštotyrininko J. Šliavo nuomone, šventoji ugnis čia buvo kūrenama reformacijos laikais.

Informacijos šaltinis: Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..