Leckavos piliakalnis
Leckavos piliakalnis yra Reivyčių seniūnijoje, Leckavos miestelyje., prie Ventos ir Gilupio santakos, apie 0,3 km į šiaurę nuo Leckavos - Buknaičių kelio. Datuojamas I tūkst. - XIII a.
Vakarinis, šiaurinis ir rytinis šlaitai statūs, iki 12 m aukščio. Aikštelė trikampė, iškasinėta duobių, 24 m ilgio ir 28 m pločio pietvakariniame gale. Jos pietvakariniame krašte supilti 2 pylimai, tarp kurių iškastas griovys. Išorinis pylimas apie 80 m ilgio, iki 2,5 m aukščio ir 9 m pločio. Antrasis pylimas yra 55 m ilgio, 2 m aukščio ir 18 m pločio. Tarp jų esantis griovys yra 6 m pločio ir 0,5 m gylio. Piliakalnis labai apaugęs krūmais. Jį kerta iškirsta ir išstumdyta sienos apsaugos juosta. Į pietus ir pietvakarius nuo piliakalnio aptikta senovinės gyvenvietės pėdsakų.
Anksčiau šalia Gilupio, piliakalnio pašlaitėje, buvo šaltinis, kuris užslinko šlaitui šliaužiant. Šaltinyje buvo įstatyta statinė, iš kurios žmonės semdavosi vandens. Buvo tikima šio šaltinio vandenio gydomosiomis savybėmis, daugiausia žmonės plaudavosi akis.
Netoli piliakalnio yra Vestuvių kalnas, kuriame žmonės švęsdavo Jonines, kūrendavo laužus. Ant kalno iškeldavo Joninių kartį.
1966 m. Leckavos piliakalnį žvalgė Lietuvos istorijos institutas. 1997 m. įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros objektų paveldo registrą.
Pasakojama, kad ant Raganos kalno gyveno ragana, kuri čia turėjo pasistačiusi rūmus. Ragana buvo nedora ir kerštinga. Pridarė apylinkių žmonėms niekšybių, žmonės ją sučiupo, užkūrė rūmus, į ugnį įmetė pačią raganą, ji liepsnose sudegė. 1978 m. J. Šliavas mini, kad vakarais prie kalno vaikų neleisdavo, sakydavo, „ten sėdi raganos". 1936 m. Stasys Ličkūnas nurodo, kad čia buvo pilis, kurią jūromis atkeliavę priešai išgriovė.
Šaltiniuose nurodoma, kad Leckavos apylinkių žmonės ant Šventorėlio kalvos slapta rinkdavosi melstis, nes vyko kovos tarp kalvinų ir katalikų dėl Leckavos bažnyčios. Todėl buvo tikima, kad ant kalnelio buvo senų laikų bažnyčia, kad čia kažkas palaidota, kad yra XVIII a. kapai, nes buvo rasta kaulų
Ant šios kalvos susirinkdavo žmonos, kurios užkurdavo laužą ir degindavo aukas, verkdamos savo vyrų. Čia matydavo sėdintį ir verkiantį vaiką, vaikščiojančias švieseles.
Informacijos šaltinis: Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras
Artimiausi objektai
- Namelių nuoma poilsiui bei pokylių salės nuoma (~45 km)
- Maitinimas, maistas išsinešimui, salė banketams. (~46.3 km)
- Vertelių keramikos muziejus studija - trijų šeimos kartų, unikalių rankų darbo liaudiškų keramikos… (~66.3 km)
- Sodybos, kambarių nuoma. Pirtys, kubilas, baidarių nuoma, kempingas. (~73.8 km)
- Viešbutis, restoranas, mini SPA, vyno rūsys, konferencijų salė. (~82 km)
- Restoranas visai šeimai, jauki lauko kavinė, karuselė vaikams, išvažiuojamieji banketai, pirtis ir daugybė pramogų tiek vasaros, tiek… (~82.7 km)
- Išnuomojami naujos statybos name pilnai įrengti 2 kambarių butai su terasa (arba balkonu) ir visais… (~82.7 km)
- Botanikos sodas kviečia į ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, teminius seminarus, arbatų… (~82.8 km)
- Patogūs mikroautobusai (13-19v.) Jūsų kelionėms, ekskursijoms bei šventėms. (~83.3 km)
- Modernus ir jaukus viešbutis „Šiaulių krašto medžiotojų užeiga“ **** įsikūręs centrinėje miesto dalyje. Tik keletas minučių kelio ir Jūs… (~83.8 km)
- Nuomojame nuo Karietos iki prabangaus Rolls-Royce. (~83.9 km)
- Ruošiame banketus, furšetus, vežame maistą į namus. (~84.4 km)
- Vila „Sraigė“ - tinkamiausia vieta Jūsų poilsiui! (~84.5 km)
- Ramus poilsis Palangos pajūryje šalia jūros (~86.2 km)
- Kaimo turizmo sodyba „Miego klinika“ - puikus poilsis kaime. (~87 km)
- Viešbutis, SPA centras, didžiausias ir moderniausias konferencijų centras Lietuvoje, restoranas, lauko teniso kortai. (~88.5 km)
- Šeimyninio tipo trijų žvaigždučių kategorijos svečių namai, įsikūrę ramioje senosios Palangos privačių namų rajone, turintys namų interjero… (~89 km)
- Vieno kambario butas,netoli jūros, ramioje vietoje. :) (~89.3 km)
- Jaukūs namai poilsiui PALANGOJE su erdviu kiemu, nemokama automobilių stovėjimo aikštele ir internetu. (~89.4 km)
- Nuomojamas butas Palangoje (~89.6 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Leckavos miestelio vardas kilęs nuo XVII a. gyvenusio dvarininko, žemaičių seniūno Jano Alfonso Lackio pavardės. Būdamas pamaldus…(~0.6 km)
- Antrasis piliakalnis yra Ventos kairiajame krante, ties jos santaka su Vadaksties upe, apie 1 km nuo Varduvos žiočių ir apie 1 km į…(~2.1 km)
- Pirmasis piliakalnis yra prie Pikelių - Griežės vieškelio, Varduvos dešiniajame krante, šalia buvusio malūno užtvankos. Apaugęs…(~3.1 km)
- Deja, niekas taip ir neišmatavo šio riedulio. Kitaip vadinamas Saulės akmeniu, mat jame matyti…(~7 km)
- Dabartinė Ezeres teritorija, po to kai 1575 metais buvo likviduotas Livonijos ordinas, tapo Kuržemės hercogo Gotchardo Ketlerio…(~7.5 km)
- Dapšių piliakalnis dar vadinamas Alkos kalnu, yra Dapšių kaime, Dubulio ir Gūžės upių…(~8 km)
- Protestantas Bilevičius 1625 m. surinkęs žmones užpuolė Pikelių bažnyčią, ją nugriovė ir išvežė į savo Griežės dvarą. Bažnyčia…(~8.4 km)
- Šis gamtos takas įkurtas Zanės upės žemupyje, netoli nuo vietos, kur Zanė įteka į Ventą (~4,5 km). Čia aptinkamos retos ir saugomos…(~9.4 km)
- Jautakių piliakalnis Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje, Jautakių kaime, Tirkšlių seniūnija. Pasiekiamas iš plento Mažeikiai –…(~9.8 km)
- Stulpino malūnas yra Tirkšlių seniūnijoje, Jautakių kaime, Ventos kairiajame krante, 199 km nuo jos žiočių. Privažiuoti galima nuo…(~10 km)
- Dabartinės cerkvės projektas parengtas 1929 m. Statyba vyko sparčiai – 1930 m. cerkvei…(~10.8 km)
- Mažeikių muziejus įkurtas 1928 m. Jame saugomi ir eksponuojami Žemaitijos krašto archeologijos, etnografijos ir liaudies meno…(~11.3 km)
- 1930 m. pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą buvo pradėta statyti dabartinė…(~11.5 km)
- 1992 m. gruodį Mažeikiuose susibūrė iniciatyvinė grupė, kurios tikslas buvo pastatyti mieste…(~11.9 km)
- Ritinės piliakalnis, vad. Švedkapiu yra Židikų seniūnijoje, Ritinės kaime. Įrengtas Eglynupio…(~11.9 km)
- Tai du respublikinės reikšmės archeologijos paminklai Tirkšlių seniūnijoje, Daubarių kaime, prie Viešetės, 300 m į šiaurę nuo Daubarių…(~12.9 km)
- Purplių vėjo malūną 1898 m. pastatė Antanas Racevičius pagal iš Latvijos gautus brėžinius. (~13.4 km)
- Šis mitologinis akmuo ir geologinis objektas yra Tirkšlių seniūnijoje, Geidžių k., 120 m į…(~13.5 km)
- Dautarų dvarelis įsikūręs Mažeikių rajone, netoli Parakalnio gyvenvietės ir geležinkelio. Pagal kultūrinės vertės požymius tarp…(~14.3 km)
- Ukrinų bažnyčiai dvarininkas Laurynas Pilsudskis 1776 m. dovanojo 4 valakus žemės.…(~14.6 km)