Dapšių piliakalnis dar kitaip Alkos kalnas

Dapšių kaimas, Mažeikių raj.

Dapšių piliakalnis dar kitaip Alkos kalnas

Dapšių piliakalnis dar vadinamas Alkos kalnu, yra Dapšių kaime, Dubulio ir Gūžės upių santakoje su Varduva. Upių santaką dabar užliejęs Varduvos tvenkinys.

Piliakalnį iš trijų pusių juosia upelių slėniai, smarkiai nuplovę jo šlaitus. 100 m ilgio ir 15 m aukščio kyšulio šiaurės rytų dalyje yra 45 x 10 m dydžio aikštelė, kurios pietvakarių pakraštys sutvirtintas apie 1,8 m aukščio ir ties pagrindu 14 m pločio pylimu bei apie 1 m gylio ir 2 m pločio (viršuje) grioviu. Už jų buvo įrengtas 40 x 20 m dydžio priešpilis, iš pietvakarių pusės saugomas 1 m aukščio pylimo ir 1 m gylio bei 3 m pločio griovio. Piliakalnis ir priešpilis apardytas XIX a.-XX a. pradžioje čia įrengtų kapinaičių.

Piliakalnio šiaurinio šlaito terasoje, maždaug 8 m. žemiau buvo kapinaitės. Čia yra vienas akmeninis koplytstulpis, pastatytas 1905 m. A. Girdvainio, pažymint dviejų sūnų dvynukų, nespėtų dar pakrikštyti, palaidojimo vietą. Piliakalnio viršuje iškasta slėptuvė gelbėjo gyvybę maištininkams, o 1908 m. buvo pastatytas metalinis, akmeniniame pagrinde įtvirtintas kryžius Varduvoje nuskendusio D. Taratuto prisiminti.
Ant piliakalnio rinkdavosi dapšiškai giedoti gegužinių giesmių, rengdavo šokius.

Informacijos šaltinis: Mažeikų turizmo ir verslo informacijos centras 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..