Aušros alėjos rūmai

Aušros al. 47, Šiauliai

Aušros alėjos rūmai

Aušros alėjos rūmai

Aušros alėjos rūmai

Aušros alėjos rūmai

 

Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – populiarus edukacinės veiklos centras. Archeologinėje ir etnografinėje ekspozicijose pasakojama seniausia Šiaulių krašto istorija, pristatoma Žemaitijos ir Šiaurės Lietuvos valstiečių buitis ir būtis, stilizuotoje istorinėje aplinkoje vedami edukaciniai užsiėmimai, skatinantys pažinti praeitį.

 

Šiaulių „Aušros“ muziejuje – nauja edukacinė programa „Per tarpukario mokyklos klasę – į tautos istorijos pažinimą“. Atkurtoje ir įrengtoje stilizuotoje tarpukario Lietuvos pradžios mokyklos klasėje parengtos dailyraščio, istorijos ir lietuvių kalbos pamokėlės bei pertraukėlės.

Dailyraščio pamokėlė. Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos raitysime dailias raideles ir jungsime jas į žodžius ir sakinius.

Istorijos pamokėlė. Pamatyti, kas glūdi giliai žemėje, pažvelgti į tolimas priešistorines epochas, prisiliesti prie seniai pamirštos kultūros – tai visuomet žavėjo ir žavi žmones. Pamėginsime ir mes, nors trumpam, tapti archeologais, tyrėjais, mokslininkais, restauratoriais... Iš šukių surinksime puodą ar jo fragmentą, aptarsime, kam jis buvo naudojamas, pasvarstysime, kokia galėtų būti jo istorija.

Lietuvių kalbos pamokėlė. Gimtoji kalba, aplinkos ir Tėvynės pažinimas – tautinės mokyklos pagrindas, jos branduolys. Lietuvių kalbos pamokėlėje ugdoma meilė ir pagarba savo Tėvynei ir tautai. Skaitysime ir nagrinėsime legendomis ir pasakomis apipintą Vilniaus miesto įkūrimą (B. Sruogos „Giesmę apie Gediminą“), persirengsime karių apranga, išsiaiškinsime, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai, ir nusifotografuosime.

Pertraukėlės. Tarpukario žaidimai „Žiužis“, „5 pagaliukai“.

Ateikite ir mokykitės KITAIP!

Edukacinio užsiėmimo trukmė: 1 pamokėlė – 45 min., 1 pertraukėlė – 20 min.; diena pradžios mokykloje (3 pamokėlės ir 2 pertraukėlės) – 3 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina: diena pradžios mokykloje (3 pamokėlės ir 2 pertraukėlės) vienam moksleiviui – 10 Lt; viena pamokėlė vienam moksleiviui – 3 Lt, pertraukėlės vienam moksleiviui – 2 Lt.
Priimama ne didesnė kaip 30 asmenų grupė.

Edukacinę programą galima užsisakyti ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas tel. +370 41 52 43 94, el. p. edukacija@ausrosmuziejus.lt.

Adresas: Aušros al. 47, Šiauliai, tel. +370 41 52 43 91.
Darbo laikas: II–V 9–17 val., VI 11–17 val.

Bilietas – 4 Lt, su nuolaida – 2 Lt.
Ekskursija – 30 Lt, su nuolaida – 15 Lt.
Edukaciniai užsiėmimai – 6 Lt, su nuolaida – 3 Lt.

Fotografavimas / filmavimas ekspozicijoje – 5 Lt / 10 Lt

Ekskursijos su gidu užsakomos iš anksto tel. +370 41 43 36 80, el. p. info@ausrosmuziejus.lt.
Edukacijos užsakomos iš anksto tel. +370 41 52 43 94, el. p. edukacija@ausrosmuziejus.lt.
Daugiau informacijos www.ausrosmuziejus.lt

NUOLAIDOS
* Moksleiviams, studentams, pensininkams taikoma 50 proc. nuolaida muziejui lankyti, gido paslaugoms, edukaciniams užsiėmimams.
* Ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai, neįgalūs asmenys, Lietuvos Respublikos muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiulių klubo nariai, mokytojai, lydintys mokinių grupes, socialiai remtinų moksleivių grupės, pateikusios sąrašą, muziejų lanko nemokamai, kitoms paslaugoms taikoma 50 proc. nuolaida.

 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..